stanka s.
04.11.09,22:20
ahojte,prosím o radu pri pestovaní aloe vera,mne aloe vydrží vždy tak okolo 1-1,5,vôbec neviem prečo,polievam ju zospodu a nie veľa,ale každé mi vyhynulo rovnakým spôsobom,tie najspodnejšie listy akoby sa zlomili pri koreni a začali odhnívať,až všetky odpadnú a je po rastline,tie spodné listy pritom vždy v strede zrezávam,takže nie sú ťažké,neviem,kde je chyba
ra.cermak
05.11.09,15:29
ahojky chce to hodně propustný substrát málo zalévat ,a ty listy se jen tak odlomí nebo nějak zhnědnou a pak upadnou ???
krater
05.11.09,15:49
no ja mam aloe od jari dostala som v dost zlom stave lebo bola zmrznuta tak som poodrezavala spodne listy a dala ju na balkon cele leto bola na balkone zalievala som mierne a krasne sa zotavila je nadherna dokonca bola u mna svagrinna ktora mi ju dala a nechcela verit ze je to ona. Myslim ze aloe nepotrebuje nejaku specialnu starostlivost.
Pripajam foto. Ona ma dost hrube listy tak neviem ale uz mala okolo seba kopec vyhonkov ktore som posadila do kochlika na chodbu bytovky mam pocit ze je to ako burina dari sa im a nic specialne pre ne nerobim zda sa mi totalne nenarocna.
zuzkahris
05.11.09,19:14
Pripájam sa k ostatným, treba substrát na kaktusy a sukulenty, na spodok kvetináča nasypať kamienky ako drenážnu vrstvu a máličko polievať.Ja mám 3 druhy a všetky rastú °ako z vody°...
krater
05.11.09,19:25
mna este napadlo ze raz sme posadili jeden vyhonok do plytkeho kvetinaca a aloe sa nedarilo museli sme ho presadit a spamatala sa takze treba aby mala hlbsi kvetinac so substratom ;)
stanka s.
05.11.09,21:04
ahoj,no práve,ono to vyzerá,akoby ten najspodnejší list začal vypúšťať šťavu a z toho to potom začne odhnívať celé a vlastne akoby sa rozpadlo,polievam vždy len zospodu,a nikdy listy nezrezávam úplne pri kraji
ra.cermak
06.11.09,19:40
Já je mám zazimované asi rozmezí 9-15 stupňů a skoro je už nezalívám mám propustný substrát a na dně asi 2 cm drenáž z keramzitu jak to půjde dám fota ale zatím jsem tu nový tak jsem nemohl ,a jsou zatím úplně v pořádku tak nevím čím to může být ale aby sama pouštěla šťávu to jsem neviděl ,mám jen asi 5 druhů aloe a A.vera mám 2ks .Ještě se zeptám a na kořenech není nic žádný hmyz a nebo nejsou ty kořeny poškozeny ? stálo by za to se na ně podívat pro jistotu .
stanka s.
06.11.09,21:03
ahoj,chystám sa aloe presadiť,aby som zistila,či je v poriadku,problém je v tom,že mi takto odchádza už asi tretie aloe,vždy týmto spôsobom,akoby odhnívalo,alebo čo,polievam naozaj málo,neviem,kde je chyba
bettylou
06.11.09,21:21
Ja som kúpila pred niekoľkými rokmi 1 aloe. Už mám z neho niekoľko rastlín. Len mi zmenila farbu. Keď som si ju priniesla z obchodu mala tmavozelené listy. Po niekoľkých týždňoch zosvetlela a už ostala taká svetlozelená. Aj mladé rastlinky. Niektoré leto som ich mala von, iné dnu ale nič sa nezmenilo. Nechávam ich za oknom na slnku aj cez zimu.
Nevie mi niekto povedať prečo zmenili farbu? Počula som názor, že je to nedostatkom dusíka.:confused:
beba13
07.11.09,07:00
no ja mam aloe od jari dostala som v dost zlom stave lebo bola zmrznuta tak som poodrezavala spodne listy a dala ju na balkon cele leto bola na balkone zalievala som mierne a krasne sa zotavila je nadherna dokonca bola u mna svagrinna ktora mi ju dala a nechcela verit ze je to ona. Myslim ze aloe nepotrebuje nejaku specialnu starostlivost.
Pripajam foto. Ona ma dost hrube listy tak neviem ale uz mala okolo seba kopec vyhonkov ktore som posadila do kochlika na chodbu bytovky mam pocit ze je to ako burina dari sa im a nic specialne pre ne nerobim zda sa mi totalne nenarocna.
Krater máš ju peknú, mne len živorí, ked som ju kúpila bola nádherná, teraz má listy len zvisnuté a také mäkké, ale žije. Teda zatiaľ.
ra.cermak
07.11.09,11:15
Chtěl jsem poslat fotky ale stále nemohu jsem tu chvíli tak kdo by chtěl odkaz na mé fotoalbum tak mi pošlete e-mail adresu a já pošlu odkaz jsou tam ty Aloe a další sukulenty a tilandsie ,tak jsem je dal aspoň do alba
krater
07.11.09,19:28
ja si myslim ze mojej aloe velmi pomohlo ze bola od jari az do jesene na balkone vtedy doslova ozila bola na strane kde nepali slnko fakt kazdym dnom prospievala bala som sa ze ked ju dam dnu tak sa jej to nebude pacit ale je este krajsia. Odporucila by som ako poslednu zachranu presadit nepolievat a vlastne nechat ju tak nemusi byt na svetle ja ju mam na druhej strane izby v rohu takze svetlo len co prichadza oproti. Na jar ju vylozit niekde von.
prikladam foto malej aloe ktora je z tej velkej
beba13
09.11.09,10:21
No vyskúšam, už som kúpila novú zeminu.