henry_sk
04.11.09,22:40
Prosím o ďalšiu radu :confused:

čo mi doporučíte na vyrovnanie značne nerovného betónového povrchu, ktorý sa mi objavil po odstránení škváry na poschodí dvojpodlažného domu?
Mojim cieľom je položiť na podlahu podlahový EPS, na to podlahové kúrenie. Nerovnosti starého betónového povrchu, spolu s celkovým vyrovnaním do vodováhy činí od 1cm do 5cm.
Celkove mám na výšku skladby celej podlahy cca 10cm (limitom sú zárubne).
Napadlo ma použiť nejaký cementový poter, v ktorom na miesto piesku použijem perlit, alebo guličky polystyrénu (perlit-betón, polystyrén-betón). Mohol by som tak ušetriť na hrúbke podlahového EPS pod podlahové kúrenie.
Pôvodný, hrboľatý betónový poter vznikol vlastne zaliatím stropu z betónových stropných panelov (cca 45cm, dvojdierové zo 70-tych rokov). Hrbolce asi nechali naschvál, aby im na to chytil škvárobetón.

Ďakujem za rady.
220870
05.11.09,04:56
Odpovedali ste si sám.Perlit betón ,polystyrén betón.Lepší je perlit.10cm je málo.Na podlahové kúrenie sa vyžaduje 12cm.
henry_sk
05.11.09,14:49
Som rád, že ste mi potvrdili môj predpoklad ;)

Nerozumiem, prečo až 12cm - akú skladbu podlahy poschodia teda doporučujete?
misomiso
05.11.09,14:53
Odpovedali ste si sám.Perlit betón ,polystyrén betón.Lepší je perlit.10cm je málo.Na podlahové kúrenie sa vyžaduje 12cm.

Ja idem riesit podobny problem, iba s tym rozdielom, ze tam nebudem mat podlahovku. Po vyburani stareho skvarobetonu nam tam ostal taky bordel, akoze strok, ci piseok, tak som ho nechal preosiat a planujem ho rozhrnut do roviny (tym by sa mali vyrovnat tie nerovnosti). Na to 2 cm nobasilu, ako krocajovu zvukovu izolaciu, igelit a poterovy beton. Moze to tak byt?
220870
05.11.09,16:01
Ja idem riesit podobny problem, iba s tym rozdielom, ze tam nebudem mat podlahovku. Po vyburani stareho skvarobetonu nam tam ostal taky bordel, akoze strok, ci piseok, tak som ho nechal preosiat a planujem ho rozhrnut do roviny (tym by sa mali vyrovnat tie nerovnosti). Na to 2 cm nobasilu, ako krocajovu zvukovu izolaciu, igelit a poterovy beton. Moze to tak byt?
môže .
220870
05.11.09,16:06
Som rád, že ste mi potvrdili môj predpoklad ;)

Nerozumiem, prečo až 12cm - akú skladbu podlahy poschodia teda doporučujete?
Ide o to ,že pod tú podlahovku by malo ísť 4 cm polystyrénu.Je to z toho dôvodu ,aby sa zbytočne nenahrival panel pod podlahovým kúrením.4 cm polystyrén+3 kúrenie + 5 betón.+ povrchová úprava parkety ,dlažba1,5cm,ale tých 1,5 cm sa technologicky zmestí pod dvere, nad prah oceľových zárubní.
henry_sk
05.11.09,17:13
Uz je mi to jasne. Co ale s tymi hrbolmi v betone? Ked na to priamo polozim podlhovy EPS, ten sa casom po zatazeni moze viac zatlacit do hrbolov s jasnymi a neprijemnymi dosledkami.
Vyrovnavat pieskom to nechcem, tento sposob mi je proti srsti. Beton musi mat aspon 4cm. Zostava nivelacka, ale pri priemernych 2 cm sa na 80m2 nedoplatim...
Brusit tie hrbolce diamatovym kotucom vo flexke som uz skusal, hrozna robota :eek:
misomiso
05.11.09,17:18
Uz je mi to jasne. Co ale s tymi hrbolmi v betone? Ked na to priamo polozim podlhovy EPS, ten sa casom po zatazeni moze viac zatlacit do hrbolov s jasnymi a neprijemnymi dosledkami.
Vyrovnavat pieskom to nechcem, tento sposob mi je proti srsti. Beton musi mat aspon 4cm. Zostava nivelacka, ale pri priemernych 2 cm sa na 80m2 nedoplatim...
Brusit tie hrbolce diamatovym kotucom vo flexke som uz skusal, hrozna robota :eek:

A preco je ti piesok proti srsti?:)
220870
05.11.09,17:39
Môžete pieskom .tenkou vrstvou betónu ,primiešeť perlit.Nivelačka na takúto vec sú aj podľa mňa vyhodené peniaze.
henry_sk
05.11.09,18:36
A preco je ti piesok proti srsti?:)

len pre ten pocit, ze to mam niekde nad hlavou :D


Môžete pieskom .tenkou vrstvou betónu ,primiešeť perlit.

Takze do betonu perlit aj piesok?? Aka tenka vrstva prelit-betonu sa realne da spravit? Bude sa to dat pekne roztahovat latou?
misomiso
05.11.09,19:32
len pre ten pocit, ze to mam niekde nad hlavou :D


Hnusna sklenna vata, (ktora picha na rukch, v ociach aj v plucach) ti nad hlavou nevadi, a piesok, (za ktorym jazdis v lete do Talianska) ano?
petervi
31.08.10,16:58
Ako vyrovnat betonovu podlahu (deku) na poschodi.Aka je minimalna hrubka poteru ak by som to chcel vyrovnat poterom.
Dakujem