padro
04.11.09,22:47
Je to novy cesky vynalez. Viete si predstavit, ze by ste to pouzivali? Budem rad za vase nazory na tento vynalez. Mna osobne to zaujalo viac info na: www.nafukovaciaautosedacka.sk PS: ten web je moj, ak by to bolo proti pravidlam, link mozete vymazat.
willma
05.11.09,05:14
no ja neviem, čo je nafukovacie može byť prepichnuté, má autosedačka certifikát?, Z hľadiska bezpečnosti by som si ju určite nekúpila a už vôbec by som do nej neposadila dieťa.
padro
05.11.09,05:39
Autosedacku vyraba firma Gumotex co je spickovy vyrobca raftov,.. prešla samozrejme crashtestami, tie robila spolocnost Dekra a je schválená podla predpisu EHK OSN č. 44.04
Ericeqh
05.11.09,08:26
Mne sa napad paci, mozno nie do hlavneho auta rodiny, ale isto by som ju pribalil do ostatnych aut, ktore sluzia "v nudzi" na prepravu deti, napr ku starym rodicom atd... super napad !
belo72
05.11.09,09:00
Pozrel som si ju na webe. Z mojho pohladu je to lepsie ako sedak ale nevhodne pre male deti. Takze skor by som to predaval ako nahradu sedakov alebo nudzovu sedacku / vyhoda skladnost / a tomu prisposobil cenu - moj nazor.
Chobot
05.11.09,09:03
Je to novy cesky vynalez. Viete si predstavit, ze by ste to pouzivali? Budem rad za vase nazory na tento vynalez. Mna osobne to zaujalo viac info na: www.nafukovaciaautosedacka.sk (http://www.nafukovaciaautosedacka.sk) PS: ten web je moj, ak by to bolo proti pravidlam, link mozete vymazat.

Presne súhlasím s Ericeqh, je to dobrý nápad. Napr. aj pre taxikárov, ktorým by klasická autosedačka zavadzala v kufri, ale v prípade potreby môžu túto nafúknuť a prevážať aj deti bezpečne. Ako záloha je to perfektná vec.

Pre pochybovačov o bezpečnosti - prešla crash testami.

Pre iných odporcov nápadu - v čom je klasická autosedačka iná? Pokiaľ nemá autosedačka vlastné pásy, tak úlohou autosedačky (vrátane tých sedátiek) napr. takýchto:

http://www.autovybava.sk/detske-autosedacky-1536kg-c-268_274.html

je dostať dieťa do takej výšky, aby mu bezpečnostné pásy prišli do výšky hrude (aby bezp. pás neprechádzal pod krkom). Tieto sedačky a sedátka nemajú za úlohu zachytiť dieťa pri náraze spredu, tú úlohu má bezpečnostný pás.

A potom, autosedačka je určená pre väčšie deti (15-36 kg), nie pre všetky kategórie, preto ju porovnávať s inými kategóriami sedačiek je chybné.

Takže ja to oceňujem.
padro
05.11.09,09:05
nevhodne pre male deti suhlasim, je tam aj uvedene "pre deti 15 – 36 kg"
belo72
05.11.09,09:22
suhlasim, je tam aj uvedene "pre deti 15 – 36 kg"

Mam 2 r. syna takze popsudzujem podla toho a tu hmotnost som prehladol. Ako nahrada tych neskladnych sedaciek a sedakov je to super nahrada o tom niet pochyb a dokonca sa mi javia bezpecnejsie v podstate sluzia ako nejaka nahrada airbagu pri spatnom naraze.
NewBoyScout
04.12.09,17:21
Je to zaujimave, pri spravnom pouzivani v tom nevidim ziadne nezvycajne riziko. Ja dieta zatial nemam, ale keby som mal nebal by som sa toho.