lietadlo
05.11.09,06:46
Prosím Vás o radu. Poskytli sme sponzorský dar 50,-€. Jedná sa o sponzorskú zmluvu, ale súčasťou je aj reklama na pozvánkach, plachátoch ... Je to daňovo uznaný výdavok? Myslím si, že nie. A musím odviesť z tejto sumy aj DPH? A aký bude účtovný predpis, keď mám k dispozícii len sponzorskú zmluvu?
513/379 ???
Ďakujem vopred všetkým poraďákom:)
truch
05.11.09,12:00
Zmluvu si prerob, nazvi ju zmluvou o šírení reklamy v zmysle Obchodného zákonníka. Do účelu si daj reklamu a propagáciu výrobkov a obchodného mena svojej firmy. V tomto prípade dáš tých 50€ do nákladov.
účtovník 007
05.11.09,12:17
Ak je súčasťou reklama na letákoch , tak ide jednoznačne o reklamu.
518/379 predpis
379/221 úhrada.
Zmluvu by som dala prerobiť na Zmluvu o reklame.
K predpisu by som pripla jedan taký leták a máš to v poriadku. Ak by si poskytla iba peniaze, bez následnej reklamy, jednalo by sa o dar.
silvia
06.05.10,08:20
Prosím Vás,

prišla nám faktúra za reklamné služby. Vystavená 4.5., dátum dodania 6.6. (vtedy sa koná seminár, na ktorom máme reklamu). Je to OK ? (nie je to zálohová fa, ale normálna ostrá). Môžme si uplatniť odpočet DPH, a v ktorom mesiaci?

Díky za pomoc!
Tweety
06.05.10,08:26
Prosím Vás,

prišla nám faktúra za reklamné služby. Vystavená 4.5., dátum dodania 6.6. (vtedy sa koná seminár, na ktorom máme reklamu). Je to OK ? (nie je to zálohová fa, ale normálna ostrá). Môžme si uplatniť odpočet DPH, a v ktorom mesiaci?

Díky za pomoc!
Nárok na odpočet( ak máte naň nárok) si môžete uplatniť najskôr v 6.a najneskôr v decembri 2O1O.
silvia
06.05.10,08:44
dakujem za rychlu odpoved, Tweety!

A je spravne vystavena ostra fa? Zmiatli ma tie datumy...
Mipolka
06.05.10,10:37
dakujem za rychlu odpoved, Tweety!

A je spravne vystavena ostra fa? Zmiatli ma tie datumy...

Podla mojho nazoru by to malo byt riesene cez zalohovu fakturu, niekto si len chcel ulahcit pracu :) ale ako zas az taky problem to nevidim. DPH si uplatnis v juni a bude to o.k. ;)
silvia
11.05.10,07:36
Srdečná vďaka, Mipolka!