Ľuba
05.11.09,07:04
Firma A slovenská kúpila od firmy B českej nový dopravný prostriedok - uplatnila samozdanenie a ďalej ho predala firme C slovenskej. Prosím poraďte mi ako to je s DPH ak by

1. firma A vyfakturovala firme B províziu za sprostredkovanie predaja - je to s DPH, alebo nie a ak nie ktorý § treba dať na faktúru

2. firma B vystavila firme A dobropis na dodatočnú zľavu

Ďakujem
azla
05.11.09,06:15
Firma A slovenská kúpila od firmy B českej nový dopravný prostriedok - uplatnila samozdanenie a ďalej ho predala firme C slovenskej. Prosím poraďte mi ako to je s DPH ak by

1. firma A vyfakturovala firme B províziu za sprostredkovanie predaja - je to s DPH, alebo nie a ak nie ktorý § treba dať na faktúru

2. firma B vystavila firme A dobropis na dodatočnú zľavu

Ďakujem

Buď je to zlé napísané, alebo tomu nerozumiem. :D

1.)
B - CZ - predávajúci
A - SK - kupujúci

2.)
A - SK - predavajúci
C - SK - kupujúci

Akú províziu chce fakturovať A za sprostredkovanie predaja ?
Ved A nič pre B nesprostredkovala, A bola priamo kupujúci, následne predavajúci.

Iba ak by B predavala priamo C, tak A by mohlo byť teoretický sprostredkovateľom obchodu.
Ľuba
05.11.09,06:21
No v podstate sprostredkovala, lebo z nejakých príčin, to firma C (leasingová spol.) nechcela alebo nemohla nakúpiť priamo od firmy B. No a teraz firma A, chce za ten obchod získať nejakú províziu alebo zľavu, skrátka nejaké money.
katka25
25.03.10,14:22
chcem sa poradit ohladne sprostredkovania obchodu:

sporostredkovali sme jednej firme predaj drahsieho tovaru. ustne sme sa doohodi, ze nam vyplatia z tohto obchodu 10%. idem im vystavit fakturu (odmena za sprostredkovanie), ale mi napadlo, ci nie je potrebna aj pisomna zmluva :confused: (v ŽL sprostredkovanie zaradene mame)

Dakujem ;)