andreakk
05.11.09,08:49
zdravim, mohla by som Vás poprosiť o radu ohľadom ďalšieho postupu, ak som ako prenajímateľ vypovedala zmluvu o nájme nebytových priestorov, uplynula výpovedná lehota, avšak nájomca mi ani neodovzdal priestory ani nezaplatil dlžné nájomné?? vypoved prevzal niekedy v juli osobne, slubil, že dlh vyrovná a priestory vyprace, ale do dnešného dňa sa neozval.Mobil samozrejme nedvíha! Výpovedná 3-mesačná lehota vypršala k 31.10.2009, platba uhradená nebola, priestory sú nevypratané..
ako mám postupovať ďalej?? problém je aj v tom, že vyučtovanie za zrážkovú vodu, vodné a stočné budem mať k dispozícii až v januári, takže zatiaľ neviem vyčísliť presný dlh.
mám ho vyzvať na odovzdanie priestorov aj na zaplatenie sumy, ktorú viem určiť s tým, že v januári dlh narastie??
prosím poradte..
kaco11
05.11.09,14:47
http://www.porada.sk/t112932-ukoncenie-najmu-a-vypratanie-priestorov.html

a ako ste boli dohodnutí, v prípade, že by sa odsťahoval skôr. Že ako sa vyrovnáte vzhľadom na vyučovanie, ktoré budeš mať až v januári? Keď ho začneš teraz vyzývať na vypratanie a zaplatenie dlžného nájomného a ked mu poskytneš dostatotčný čas na vypratanie priestorov tak to celé stihneš do januára a v poslednom liste mu môžeš presne vyčísliť dlh.
andreakk
06.11.09,06:30
..nikdy sme necakali, ze to zaplati naraz, predpokladal sa splatkovy kalendar, s tym, ze po januarovom vyuctovani mu dlh narastie..
..dozvedela som sa, ze vodne a stocne, t.j. poplatky spojene s nájmom sa môžu vymahat aj zvlast, takze pravdepodobne idem podat návrh na súd na vypratanie nehnutelnosti a pak návrh na vydanie platobného rozkazu, s tym, ze januarova faktura bude predmetom dalsieho vymahania..ale tomu vsetkemu bude predchadzat vyzva na vypratanie a odovzdanie priestorov ako aj na zaplatenie..
PS: neviete mi poradit kde by som nasla nejaky vzor vyzvy na vypratanie??
PS2:dakujem za reakciu..