wynk11
05.11.09,10:11
Cavte...
chcel by som sa opytat ci mate niekto konkretne skusenosti so solarnymi trubicami na vlastnom rodinnom dome..
chcel by som vediet neijake blizsie informacie ohladom toho co vsetko je k tomu potrebne....dakujem
jjaro
06.11.09,08:21
Zaleží koľko vody chceš ohriať a hlavne na aký účel to chceš použiť.
alltracboy
06.11.09,09:00
vakuove trubice bez heatpipe je asi to najlepsie a najlacnejsie. maju ale iste nevyhody.. zapadnu ti snehom, lebo ten povrch je studeny.
myjavak
30.09.11,12:55
Mam system s trubicami od Vexcolt iba na ohrev TUV a ked som po 3- mesiacoch zratal usporu v porovnani s min. rokmi, prisiel som na to, ze v tomto zivote sa investicia nema sancu vratit, ani keby bolo pravdou, ze zostava bude slapat paradne 8 mesiacov v roku. Uz teraz cez leto, stacilo aby slnko zaslo a zhasol aj solar, takze 8 mesiacov je vylozene klamstvo, takze mozno tak 2 zivoty navratnost. Podotykam, ze vsetku vodu co to zohrialo sme vazne aj spotrebovali = vyuzivali sme to na 100%. Obavam sa, ze je to len modna zalezitost a kupuju si to ludia, ktori si potom nesleduju, ci sa im naklady naozaj vratili. Stacia im reci od obchodnikov o navratnosti 15r. Niektori aj 7 bulikaju :) Urcite nedoporucujem. Ak ale chcete, pridite si odmontovat moj system. Dam vyraznu zlavu :)