Matt654
05.11.09,10:27
Dobry den,

chcel by som preplacat zamestnancom cast ich faktury za telefon no neviem ako to spravne zauctovat do podvojneho uct.

napr. zamestnanec donesie jeho fakturu za telefon 60 eur a ja mu chcem preplatit 30 eur z tej faktury ako to spravit ?

Vdaka...
Zoltán Kovács
05.11.09,09:32
Dobry den,

chcel by som preplacat zamestnancom cast ich faktury za telefon no neviem ako to spravne zauctovat do podvojneho uct.

napr. zamestnanec donesie jeho fakturu za telefon 60 eur a ja mu chcem preplatit 30 eur z tej faktury ako to spravit ?

Vdaka...

Treba si na to vyhotoviť internú smernicu, že podľa akých pravidiel sa prepláca. Ale nesmie sa zabudnúť na to, že je to u zamestnanca zdaniteľným príjmom.
Katarína Cigánová
05.11.09,09:34
Dobry den,

chcel by som preplacat zamestnancom cast ich faktury za telefon no neviem ako to spravne zauctovat do podvojneho uct.

napr. zamestnanec donesie jeho fakturu za telefon 60 eur a ja mu chcem preplatit 30 eur z tej faktury ako to spravit ?

Vdaka...
Samotné zaučtovanie by som urobila : 518 / 333 , úhradu potom 333/ 221, resp.211 , ale natíska sa mi otázka , či je takýto náklad daňovo uznatelný , kedže fa nie je na firmu , bolo by asi potrebné dokladovat podrobné výpisy z daných účtov , a či takýto príjem za telefon nie je zdaniteľný príjem u zamestnancov ??? .
Matt654
05.11.09,09:48
Vdaka...