marek48
05.11.09,10:32
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda na Slovensku je možné to stejné jako v ČR, aby si účetní jednotka pro ocenění zejm. zásob stanovila interní směrnicí třeba měsíční kurz (vyhlášený SNB první den v měsíci) a jím oceňovala zásoby a faktury za tyto zásoby v daném měsíci. Zjednodušuje to práci, když jsou všechny příjmy zásob v průběhu měsíce naceněny jedním kurzem a souhrnná faktura je v tom stejném kurzu. Podle české legislativy se může jednat i o delší období, kvartál, půlrok, max. rok.

Podle znění slovenského zákona o účetnictví mi přijde, že na SK tato možnost není. Můžete mi to potvrdit či vyvrátit. Děkuji všem.
macula
05.11.09,12:57
To máš pravdu, že podľa slovenského zákona možnosť prepočítavať na SK neni, ,lebo SK už nemáme :) Ale teraz vážne, tá možnosť tu nie je, lebo § 24 odst.2 Zákona o účtovníctve hovorí o prepočítavaní majetku a záväzkov v cudzej mene na eurá kurzom ECB z dňa predchádzajúceho dňu uskutočnenia účtovného prípadu .
marek48
05.11.09,18:58
Díky moc za odpověď. Jen pro dorozumění, na SK jsem myslel samozřejmě na Slovensku.