Luci
05.11.09,12:51
Ahoj Poradaci,

mam taky "problem", ze vedenie firmy rozmysla nad prechodom na uctovanie v hospodarskom roku. Mam sa k tomu vyjadrit i ja ako externy uctovnik. Mne sa do toho velmi nechce, hlavne kvoli softveru, v ktorom tuto firmu vediem, lebo nema vychytane muchy pri prechode na hospodarsky rok, ale sefovi musim povedat rozumnejsie argumenty.
Viete mi, prosim, niekto povedat, v com je prechod na hospodarsky rok vyhodny a v com nie. Ide o obchodnu firmu, ktora ma najvyssie trzby najma posledny kvartal v roku a asi to chcu kvoli tomu. Este len budeme mat k tomu poradu a ja sa chcem vyzbrojit argumentami dopredu ... :-)
Dakujem.
Luci
IvoM
05.11.09,12:33
O prechode na hospodársky rok by som uvažoval pokiaľ napríklad som majetkovo prepojený na firmy ktoré majú hospodársky rok iný ako kalendárny, prípadne mám sezónny charakter výroby /poľnohospodárstvo v jeseni zasejem v lete zožnem /. Neviem čo tým ale získa bežná obchodná spoločnosť, snáď len pri prechode na hospodársky rok, čo ale u Vás tento rok už je pasé, keď máte najsilnejší posledný štvrťrok.