zdehima
05.11.09,12:05
Zdravím,

potreboval by som poradiť kde sa daju zohnať parapetne dosky k plastovým oknam,za rozumnu cenu.
Firma od ktorej budem mať nove okna ,neponúka parapety.

Dakujem
Zoltán Kovács
05.11.09,11:06
Zdravím,

potreboval by som poradiť kde sa daju zohnať parapetne dosky k plastovým oknam,za rozumnu cenu.
Firma od ktorej budem mať nove okna ,neponúka parapety.

Dakujem

Tak potom čo je to za firmu, keď neponúka kompletnú dodávku?
Ku kompletnej dodávke si myslím, že patria aj parapety.
Chobot
05.11.09,11:12
Zdravím,

potreboval by som poradiť kde sa daju zohnať parapetne dosky k plastovým oknam,za rozumnu cenu.
Firma od ktorej budem mať nove okna ,neponúka parapety.

Dakujem

Ponúka ich trebárs aj Rosnička (http://www.rosnicka.sk/index.php?page=parapety05), či Baumax.

Ale stačí sa spýtaj uja Gúgla, ten ti nájde desiatky firiem:

http://www.google.sk/#hl=sk&q=parapetn%C3%A9+dosky&meta=&aq=f&oq=&fp=bb9d40f7e51ed91a
zdehima
05.11.09,11:19
Tak potom čo je to za firmu, keď neponúka kompletnú dodávku?
Ku kompletnej dodávke si myslím, že patria aj parapety.

Je to výrobca zameraný len na vyrobu okien bez doplnkov.
Zoltán Kovács
05.11.09,11:20
U takého by som okná nekupoval. Môj názor.
To je také, keby som kupoval auto bez kolies. Veď výrobca nevyrába gumi.
Chobot
05.11.09,11:45
U takého by som okná nekupoval. Môj názor.
To je také, keby som kupoval auto bez kolies. Veď výrobca nevyrába gumi.

Nie je to vždy tak, ako si myslíš. Sú ľudia, ktorí v záujme ušetriť kúpia okná nie od sprostredkovateľa, ale priamo od výrobcu. Okná možno vyjdú lacnejšie, ale v konečnom dôsledku si k tomu klienti musia dokúpiť tie parapety, zohnať niekoho, kto im tie okná dovezie aj namontuje.

Častokrát tí, čo predávajú okná sú len sprostredkovatelia a nakupujú okná od nejakého veľkovýrobcu (na oplátku potom ale ponúkajú komplet servis - montáž, doplnky...).
Zoltán Kovács
05.11.09,11:49
Nie je to vždy tak, ako si myslíš. Sú ľudia, ktorí v záujme ušetriť kúpia okná nie od sprostredkovateľa, ale priamo od výrobcu. Okná možno vyjdú lacnejšie, ale v konečnom dôsledku si k tomu klienti musia dokúpiť tie parapety, zohnať niekoho, kto im tie okná dovezie aj namontuje.

Častokrát tí, čo predávajú okná sú len sprostredkovatelia a nakupujú okná od nejakého veľkovýrobcu (na oplátku potom ale ponúkajú komplet servis - montáž, doplnky...).

No ja som kupoval priamo od výrobcu okien s full servisom. Nemal som čas na ďalšie behačky okolo toho.
vulxy
08.11.09,19:07
Nie je to vždy tak, ako si myslíš. Sú ľudia, ktorí v záujme ušetriť kúpia okná nie od sprostredkovateľa, ale priamo od výrobcu. Okná možno vyjdú lacnejšie, ale v konečnom dôsledku si k tomu klienti musia dokúpiť tie parapety, zohnať niekoho, kto im tie okná dovezie aj namontuje.

Častokrát tí, čo predávajú okná sú len sprostredkovatelia a nakupujú okná od nejakého veľkovýrobcu (na oplátku potom ale ponúkajú komplet servis - montáž, doplnky...).

a este by som dodal ze ak si to montuju samy tak zaruku im mozno uznaju mozno nie.
Kolenčík
08.11.09,20:08
Podľa mňa by mali byť parapety /vonkajšie/ prispôsobené profilu, aby to pasovalo pri montáži. Ja mám napr. profil GELAN a tam na profile sú prispôsobené diery pre montáž parapety, ale nie je to podmienka, dá sa aj bez toho, ale tak je to skladačka.