Alyssa
05.11.09,13:06
môže my niekto ako namiešam tyrkysovú farbu....chcem tak omaľovať kuchyňu, môžem si ju dať namiešať aj v predajni, lenže nie som spokojná s výrobcom od ktorého ich miešajú...mám fialovú v spálni a je šmuhatá...naopak v detskej zelenú klasik aj v obývačke hnedú a žiadna šmuha tak si chcem sama namiešať tyrkysovú.....žeby zelená a modrá dokopy
Zoltán Kovács
05.11.09,12:11
môže my niekto ako namiešam tyrkysovú farbu....chcem tak omaľovať kuchyňu, môžem si ju dať namiešať aj v predajni, lenže nie som spokojná s výrobcom od ktorého ich miešajú...mám fialovú v spálni a je šmuhatá...naopak v detskej zelenú klasik aj v obývačke hnedú a žiadna šmuha tak si chcem sama namiešať tyrkysovú.....žeby zelená a modrá dokopy

Bez presného dávkovania pigmentu asi nedosiahneš želaný efekt. Veď v dnešnej dobe skoro v každom menšom mešte nájdeš 4-5 predajní kde miešajú farby. A verím tomu, že nie každá predajňa má totožného dodávateľa farby.
Niektoré obchody sú ochotný namiešať farbu aj z prineseného materiálu.
Blankake
05.11.09,12:38
Tyrkysová vzniká miešaním modrej a zelenej, všeobecne je pomer 2:1 (modrá:zelená), a ak chceš teplejší alebo naopak studenší odtieň, tak podľa toho pridáš viac zelenej alebo modrej.
220870
05.11.09,13:32
Ak malujete tmavý odtieň,je jedno aká farba červená ,zelená, modrá ...tak prvú vrstvu musíte malovať v tom istom odtieni len svetlým odtieňom a druhú vrstvu tmavým odtieňom.Inak to bude čmuhovaté.
Alyssa
09.11.09,10:54
dakujem...skúsim to takto...