Mariana001
05.11.09,13:16
Dobry den,
mam problem,ktory neviem vyriesit.Za minuly rok som robila danove priznanie-jednoduche uctovnictvo.Islo o to,ze dotycny zivnostnik, mi dal vypisy z dvoch uctoch.Teda prvy vyuzival 1.polrok-osobny ucet pouzivany na podnikatelske ucely.Ten zrusil a otvoril si podnikatesky ucet od toho 2.polroku.Ja som to vsak vsetko zauctovala pod jednym tym prvym uctom.A tak som to uviedla aj na vykaze ku danovemu priznaniu-teda uviedla som tam len jeden ucet. Hlupa chyba,no tiez sa len ucim a robila som to tak surne a rychlo,ze som to urobila neuvedomele bez rozmyslania.
Co teraz?

Za kazdu mudru radu velmi pekne dakujem.
grammatika
05.11.09,12:21
Nemám s tým skúsenosť, ale napadá ma:
čo kebyže vstúpiš do minulého roka všetko preúčtuješ z toho správneho účtu, veď nijaká zmena vo výkazoch by nebola. Vytlačila by si správny peňažný denník a všetky evidencie.
Oznámila si používanie 1 a aj 2 účtu na DU? a zároveň zrušenie toho prvého účtu?
veronikasad
05.11.09,12:22
zostatok ktorého účtu si tam vykázala ?
Zoltán Kovács
05.11.09,12:22
Dobry den,
mam problem,ktory neviem vyriesit.Za minuly rok som robila danove priznanie-jednoduche uctovnictvo.Islo o to,ze dotycny zivnostnik, mi dal vypisy z dvoch uctoch.Teda prvy vyuzival 1.polrok-osobny ucet pouzivany na podnikatelske ucely.Ten zrusil a otvoril si podnikatesky ucet od toho 2.polroku.Ja som to vsak vsetko zauctovala pod jednym tym prvym uctom.A tak som to uviedla aj na vykaze ku danovemu priznaniu-teda uviedla som tam len jeden ucet. Hlupa chyba,no tiez sa len ucim a robila som to tak surne a rychlo,ze som to urobila neuvedomele bez rozmyslania.
Co teraz?

Za kazdu mudru radu velmi pekne dakujem.

Myslím si, že to nie je až taká veľká chyba. Ak na DÚ nebol nahlásený nový účet, tak podnikateľ to musí urobiť (prepásol 15 dňovú lehotu).
A v účtovníctve (ak sa dá ešte spätne) tak by som vytvoril analytiku na ten nový účet.
Mariana001
05.11.09,20:18
Ved prave,na DU je stale nahlaseny ten ucet,ktory uz je zruseny a dotycny zivnostnik ani nenahlasil pouzivanie noveho uctu.V mojom uctovnictve a zaroven aj na danovom priznani za rok 2008 figuruje len jeden ucet a to ten,ktory je uz zruseny. A pod nim som aj zaevidovala vypisy z toho novootvoreneho uctu.Spravne som to mala urobit tak,ze mali byt zauctovane 2 ucty,ktore sa vyuzivali v roku 2008.A zaroven nahlasene zrusenie prveho uctu.Lenze ja som to tak neurobila. Takze co s tym teraz. Preto si nad tym tak lamem hlavu.
Mariana001
05.11.09,20:20
A vobec,ked nahlasi,ze ma novy ucet az teraz,bude s tym problem?

Dakujem za odpoved
mysimis
05.11.09,20:27
A vobec,ked nahlasi,ze ma novy ucet az teraz,bude s tym problem?

Dakujem za odpoved

Ak teraz nahlási, že ten účet používa od r. 2008, dostane pokutu - myslím, že je to 66,-€. Rozhodne by som to vyopravovala, dala na správnu mieru DP ako aj výkazy.