Ľubka87103
05.11.09,13:36
Dobrý deň, potrebujem poradiť: od 1.11.2009 som evidovaná na úrade práce. ale zároveň mám zmluvu na dohodu. do marca 2009 som bola na materskej a od marca do konca októbra som bola zamestnaná na 6hodín. Teraz chcem isť na PN. Zaujímalo by ma, z čoho sa mi bude počítať,a či vôbec mám nárok na tu ochrannu dobu 42 dní. Ďakujem
Tweety
05.11.09,12:43
Dobrý deň, potrebujem poradiť: od 1.11.2009 som evidovaná na úrade práce. ale zároveň mám zmluvu na dohodu. do marca 2009 som bola na materskej a od marca do konca októbra som bola zamestnaná na 6hodín. Teraz chcem isť na PN. Zaujímalo by ma, z čoho sa mi bude počítať,a či vôbec mám nárok na tu ochrannu dobu 42 dní. Ďakujem
Z práce na dohodu nárok nevzniká.
veronikasad
05.11.09,12:45
Dobrý deň, potrebujem poradiť: od 1.11.2009 som evidovaná na úrade práce. ale zároveň mám zmluvu na dohodu. do marca 2009 som bola na materskej a od marca do konca októbra som bola zamestnaná na 6hodín. Teraz chcem isť na PN. Zaujímalo by ma, z čoho sa mi bude počítať,a či vôbec mám nárok na tu ochrannu dobu 42 dní. Ďakujem
Zmluvu na dohodu Zákonník práce nepozná.
V októbri si skončila prac. pomer na pracovnú zmluvu alebo dohodu ?
veronikasad
05.11.09,14:21
Od novembra som evidovana na úrade prace ale zároven vykonavam pracu na dohodu, tiež od novembra. Do marca som bola na materskej dovolenke a od marca do30 oktobra som bola normalne zamestnana na pracovnu zmluvu. Teraz potrebujem ist na PN. chcem vediet či budem mat tu PN platenu ked som na úrade prace a zaroven vykonavam pracu na dohodu. a ak ano, tak z coho sa mi vypocita. Dakujem
42 dní od skončenia prac. pomeru na prac. zmluvu ti plynie ochranná doba, počas ktorej môžeš mať začiatok PN-ky. Súčasný výkon práce na dohodu nemá vplyv na výplatu nemocenského z ochrannej doby (samozrejme, musíš dodržiavať liečebný režim počas PNky). Nemocenské sa ti bude počítať z príjmu u posledného zamestnávatela. K PN-ke si preto musíš vyžiadať potvrdenie o príjme, ktoré odovzdáš spolu s PN do sociálnej poisťovne
Zoltán Kovács
05.11.09,14:23
Prepáčte, že budem mimotemy , ale v príspevkoch ma vždy prekvapí formulácia " plánujem ísť na PN". Prezraďte, ako sa dá PN naplánovať?
Xanti
05.11.09,14:28
Prepáčte, že budem mimotemy , ale v príspevkoch ma vždy prekvapí formulácia " plánujem ísť na PN". Prezraďte, ako sa dá PN naplánovať?
No ja si myslím, že PN sa dá naplánovať. Napr. operácia ked je a nie je to akútne :D.

Ad odpovede dostala aj tu http://www.porada.sk/t123515-pn.html#post1200276 , ludia sú netrpezlivý mám pocit. A čakajú, že okamžite im bude odpovedané. Na zaplakanie.
Zoltán Kovács
05.11.09,14:31
No ja si myslím, že PN sa dá naplánovať.

Ja zase z tých otázok ohľadne plánovaných PN mám vždy pocit, že nejde o plánované pobyty v nemocniciach, resp. liečebných ustanovizniach. Skôr o oddych od denno-denného pracovného zaťaženia. :D;)
Xanti
05.11.09,14:33
Ja zase z tých otázok ohľadne plánovaných PN mám vždy pocit, že nejde o plánované pobyty v nemocniciach, resp. liečebných ustanovizniach. Skôr o oddych od denno-denného pracovného zaťaženia. :D;)
Jaaaaaaj a nezaslúžime si občas? Ináč neviem ale myslím, že viacerí ideme na doraz. Teda lekára vidíme v električke a liečime sa sami doma, v rámci chodenia do práce. :rolleyes:
veronikasad
05.11.09,14:34
Ja zase z tých otázok ohľadne plánovaných PN mám vždy pocit, že nejde o plánované pobyty v nemocniciach, resp. liečebných ustanovizniach. Skôr o oddych od denno-denného pracovného zaťaženia. :D;)
pri PN-kách z ochrannej lehoty skôr spôsob ako si zabezpečiť predlženie doby poberania príjmu, príp. "natiahnuť" čas pred odchodom na starobný dôchodok
A stavbári v zimných mesiacoch - ďalšia platená "dovolenka".
(Bola som na PN 52 týždňov a v čakárňach pred komisiou u obvodného lekára som si vypočula všeličo)