kamil5
05.11.09,15:40
Dobrý deň,plánujem otvoriť bufet popri hlavnej ceste,kde by som predával tovar priamo do áut.Išlo by hlavne o dennú tlač,cigarety,ďalej čerstvé bagety hamburgery,nealko nápoje,v lete zmrzlinu a pod.Otázka:je možné predávať toto všetko pod jednou strechou?sú potrebné k prevádzke soc zariadenia?Ďakujem za odpovede.
akina
05.11.09,18:13
Dobrý deň,plánujem otvoriť bufet popri hlavnej ceste,kde by som predával tovar priamo do áut.Išlo by hlavne o dennú tlač,cigarety,ďalej čerstvé bagety hamburgery,nealko nápoje,v lete zmrzlinu a pod.Otázka:je možné predávať toto všetko pod jednou strechou?sú potrebné k prevádzke soc zariadenia?Ďakujem za odpovede.
Ak splníš technické a hygienické požiadavky na prevádzku bufetu, tak môžeš. Rozhoduje o tom RÚVZ - hygiena, doporučujem najprv konzultovať s nimi otvorenie prevádzkarne.
baus
06.11.09,19:13
Poraďte prosim! Chcem si urobiť živnosť, ale mám problém. Kamarat robí na živnosť roznaša potraviny a dobre mu to ide. Debatovali sme spolu, že by som sa k ňemu pridal a kupil by som si chladiarenske vozidlo. Ja som to myslel tak, že ak si auto kupujem ja na uver a obchody si musim zohnať ja preseba, tak zisk a vydavky by išli spoločne. Myslim zisk z toho čo by som predal ja sám. On chcel aby som začal v inom regione kde on zatial nechodil. Za jeden kus predaneho vyrobku by dal 4,-SK mne a ja by som pre neho zarobil 9,-SK. Podla neho by sa dalo predat 20 000kusov za mesiac. To by znamenalo premna 80 000,-SK a pre neho 140 000,-SK zisk.
Ja by som mal z toho vydavky na naftu a ostatne 30 000,-SK ale on by nemal nič. Čo ak žačnem úplne sám? Auto si kupim a povedzme ostane my ešte 160 000,-sk stačí na začiatok. Hovoril som o tom aj jemu, ale hovoril že tak nech začnem s niečim inym vyrobkom, aby som mu nekazil obchod. Ja som to tak ani nemislel, lebo by som začal tam kde on nechodí. Čo mam urobiť? On si to berie tak, že keď začal ako prvy s tymto vyrobkom, tak nech s tým iný nezačína. A vraj ja s tým nech nerobím sám nič, lebo iného by to ani nenapodlo.
A možem nosiť taky tovar kde je on vyznačeny ako distribútor pre slovensko?
Vyrobok by firma predala aj mne, len ako by tam dali aj moje meno ako distribútor ked už tam je on, alebo to firma vytlačí nové obali. Ako sa rieši takato vec? Ako som si to vypočítal tak ja dotoho hodím peniaze a zisk by bol viac pre neho.
Poradte my prosim. Prepáčte za veľa otázok :):):)
baus
17.11.09,15:49
To je super ze nik sem nepise. Sice vsade udavaju tuto stránku ze to je super stránka :D:D
tetrisss
17.11.09,16:28
Pokial mas dost financnych zdrojov na kupu automobilu, mas potencionalnych zakaznikov a firmu, ktora by bola sama proti sebe, keby ti tovar nepredala, tak ti podla mna, ak si vybavis zivnost a zahlasis sa, kam treba, nic nestoji v zacati zivnosti. Druha otazka je, ci je fer, ze niekto si urobil podnikatelsky zamer, ide mu to a ty teraz vyuzijes to, ze o tom vies. Ale kto by sa uz dnes trapil etickymi problemami.:(
baus
19.11.09,18:56
Dakujem za odpoved. Ale ked ja by som mal uvazovat nad tym ze ci to je z mojej strany fer, tak podla mna aj on by mal uvazovat takisto ze ja dam v robote vypoved +zoberiem si 12000eur uver a pritom niaku zmluvu somnou nechce pisat. Takze chcel aby som mu robil zisk ale pritom ked sa my to nepodari tak sa my moze kludne vysrat na hlavu. alebo to vydim zle podla Vas?
tetrisss
19.11.09,19:02
Bohuzial, ani nie. Tazko sa v podnikani riadit moralkou, to je fakt. Ty musis vediet, ci ti dal taku nevyhodnu ponuku, ze to nemozes zobrat. Zakazat ti nikto nemoze podnikat aj v tom istom obore, len asi o priatela prides, to je jasne.
baus
19.11.09,19:23
Hej, na to myslim aj ja. Dakujem za odpovede. Pomohli, teraz vydim viac dopredu. :):)
lea8910
22.11.09,18:02
Ahoj,ja to vidim takto. Pokilal chce niekto podnikat na trhu a mysli si ze zostane naveky sam bez konkurencie, je na omyle.Pokial predava originalny vyrobok, je na nom aby si to zariadil s dodavatelom pokial chce byt na trhu sam,teda si u neho kupuje licenciu. Pokial sa ti zveril so svojimi dvovernymi vecami ohladne podnikania v podstate sa chytil do pasce sam,lebo dobry podnikatel si svoje podnikatelske myslienky nepusti.Alebo ak aj, tak je kryty zmluvou,napriklad take nieco ma kazdy jeden zamestnanec,kde je to formulovane tak, ze nemoze vynasat interne udaje.Ja by som na tvojom mieste kludne podnikala a tesila sa ze mi niekto dopredu ukazal ako na to.Je to proste podnikanie tu nepozeras na moralne zasady ale na svoj zisk.A dalsia vec on ta chcel tou vasou kvazi dohodol chcel pekne vyrobit tak je to na tebe.......napis ako sa ti dari...pa
baus
30.11.09,20:03
Ahoj, zatial som s tym nezacal. Bol som sa dojednavat u vyrobcu. Bol rád, ked by som to zacal aj ja, ale zase na druhej strane, ze vraj nechce vybabrat s tym co to zacal v lani. Totiz ten kamos, ked to tusil, ze s nim do toho nepojdem, tak urcite mu nieco nahovoril. Zatial vyrobca nechce dat aj mne vyrobky. Mame sa o tom este v strede decembra dohodnut, ze ci my da vyrobky alebo nie. Vraj uvidi, ze kolko bude nosit moj kamos zatial. Vraj tento tyzden zacne roznasat do Bratislavi, kde som chcel roznasat ja. Neviem ako to dopadne, ale nenecham sa. Ak mate dobre rady, dajte my vediet. Dakujem vsetkym.
pavol54
30.11.09,20:40
žiadny zákon nemôže zakázať alebo prikázať obchodné aktivity, o tom bol predsa rok 1989 voľný pohyb tovarov a kapitálu, ostatné sú len rečičky. predstavte si že prídete do obchodu a predavač vám nepredá liter mlieka pretože ho predáva vášmu susedovi to je absurdné. výhradné zastúpenie skončilo vstupom do únie.