marianna111
05.11.09,16:32
Prosím kolegov o pomoc. Lekár mi kázal zohnať pre mamu dietu pri nedostatočnej činnosti obličiek. Na nete a v kníhkupectve som zatiaľ neuspela. Neviete mi poradiť, kde by som našla tieto informácie? Vopred ďakujem.
Stina
05.11.09,16:00
OBLIČKY POŠKODZUJE:
* Chlad
* chybný pitný pitný režim
* strach a úzkosť
* zlé dýchanie
* veľká konzumácia živočíšnych bielkovín
* soľ, cukor, chemikálie, korenie
* alkohol, nadmiera tekutín
* väčšie množstvo ovocia
* nadmerné množstvo soli
* sladkosti, drogy, káva

OBLIČKY POSILŇUJE:
* striedavé teplo sauny
* zelený čaj, bylinný ľadvinový čaj
* praslička, vres, brezové lístie, zlatobyľ
* petržlen, pšenica, špalda
* morská soľ v kúpeli


Azukový čaj
varíme 250 g fazule azuky, ktorý si večer namočíme do 1,5 l kvalitnej vody, fazuľu predtým 3x prepláchneme v studenej vode. Na druhý deň ju varíme vo vode kde sa namáčala 50 minút s 10 cm riasy Kombu, na minime od doby kedy začal vrieť. Potom vodu z varenia zlejem a pijeme 3 šálky denne.
Čaj výrazne prečisťuje obličky a močové cesty.

Na obličkové kamene
1 šálka horúceho azukového čaju zalejem 1/3 šálky najemno nastrúhanej bielej redkvičky. Zamiešame a pijeme teplé 3x denne.
Namiesto azukového čaju môžeme použiť teplý čaj Hojicha alebo Kukicha.

Azuky na cibuľke
Azuky, ktoré nám zostali z varenia čaju použijeme ako hlavné jedlo. Čiže si osmažíme do sklovita cibuľku na sezamovom oleji prípadne 1 PL Maha korenia (rasca, koriander, horčičné semiačko) 3 DCL vody 1 čl soli, 1 PL majoránky a uvarená azuky a toto všetko varíme 10 min. Na záver to dochutíme johsen shoju. Ako prílohu použijeme ryžu naturál, podusenú mrkvičku, naparenú brokolicu a kvasenú kapustu.

Hrejivý čaj
Ak máme pocit chladu v organizme alebo je nám zima použijeme hrejivý - zázvorový čaj. Na 1 l vody použijeme 1 Pl sušeného zázvoru varíme 10 – 15 min. Získame silný koncentrát ktorý potom riedime urobeným čajom Hojicha alebo Kukicha.

možno by pomohli aj šťavy : http://minigrimifaq.wordpress.com/2008/11/13/choroby-a-ich-liecenie-zeleninovymi-stavami/
arizona
05.11.09,18:53
Nerozumiem tomu, "že lekár kázal zohnať....":confused::confused::confused::eek:

Nemá ju lekár náhodou pacientom sám ponúknuť na nejakom letáčiku ?
Takto vypadá naše zdravotníctvo????

Pozri tento článok : http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazinearticlepage&article=146
Stina
06.11.09,04:46
marianna111
07.11.09,06:30
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za rady a tipy. Je fajn, keď človek nájde v "núdzi" rady a pomoc.