misomiso
05.11.09,18:11
Tak ma napada, ze sa tu teraz 1000 ludi snazi v suvislosti s hromadne rozosielanymi 60 Eurovymi fakturami vzajomne presvedcit o tom, ze "taketo nieco snad nie je mozne", pripadne o tom, ze "ked je nas tak vela, tak nezmozu nic".

Ano, ja nepopieram, tiez si myslim, ze ide o pascu. Zamerne nepisem ze ide o "podvod", pretoze si nie som isty tym, ci taketo konanie je este "pred hranou" zakona, ci za nou. Pokial je pred nou, tak mate vsetci useri smolu a policia nebude chranit vas ale tych darebakov.

Inak - nic nove pod slnkom, uz to boli debaty o tych vydieracskych firmach zo zahranicia, ktori posielali mastne faktury za "zaradenie do databazy" a podobnym sposobom ziskavali podpisy na podnikatelov na zmluvach.

Ale ani toto nie je nic nove, hoci mozno som zatial jediny, kto si vsimol, ze ide iba o konanie, ktore kopiruje spravanie sa statu k podnikatelom. Uz som sem pisal (v teme, ktora mala za ciel zvysenie ochrany maciek), ze v prirode platia zakony dzungle. Ak nejaky zivocich ma nad inym prevahu, tak nevaha, vyuzije ju a svojho kolegu ulovi a skonzumuje. Podobne to plati asi aj v podnikatelskom prostredi, ak je niekto schopny nastrazit pravnu pascu, tak tak aj urobi a svoju korist prinuti zaplatit. Za ziadnym inym ucelom tieto weby nevznikli, iba za ucelom vyuzit nejake pravne klucky a ziskat od ludi peniaze.

Lenze - ako som uz vyssie napisal, vzorom pre vsetych podvodnikov je tu stat. Pred casom som riesil problem, ze nam DU vyrubil pokutu za to, ze sme doniesli akesi hlasenie o dani po termine. Namiesto do piatku vecera, kedy bol posledny termin, sme ho doniesli v pondelok rano (teda nasledujuci pracovny den rano). V nasom pripade dokonca islo o nulove hlasenie, bolo to tesne po zalozeni firmy. Navyse - ak by sme ho v piatok poslali postrou, (co bola legalna moznost), DU by ho aj tak neobdrzal skor, ako v pondelok doobeda.

Dali nam nejakych 2.000 alebo 3.000 pokutu. Tak som sa nastval, ze som tam napisal, ze akoze coho takeho strasneho sme sa dopustili, ked s nami spravca dane takto jedna, a ci by stat nemohol byt stat podnikatelom partnerom. Tiez som tam napisal, ze ak by nasa firma penalizovala niektoreho nasho partnera za par hodin omeskania, uz by sme mu urcite nic nikdy nepredali.

Odpovedali v tom zmysle, ze akoze nechapu, co po nich chem, ze termin bol do piatku, a ze ak som to dorucil do piatku, tak ze im mam dorucit dokaz o tom, ze to bolo dorucene do piatku. Ak taky dokaz nedorucim, do X dni, rozhodnutie o pokute nadobuda pravoplatnost.

Co ma tento pripad este so 60 Eurovymi fakturami spolocne? Tiez nas boli stovky, mozno tisicky, bola toho plna Porada, vsetci to riesili, no mohli si tak akurat spolocne zvysovat adrenalin, nakoniec to vsetci museli zaplatit.

Teda zakom dzungle. Ak mam 80 kg a viem si kopnut do trojkilovej macky, tak to aj urobim, ak dokazem od podnikatela vymoct pokutu za uplne nepodstatne drobne omeskanie, tak to aj urobim, tak co sa potom cudujeme, ze ak dokazem pripravit pascu n ainych ludi na nete, ze to aj urobim. Ryba smrdi od hlavy a stat nam v tomto ide naozaj skvelym prikladom.
Mária27
05.11.09,19:19
Nechcel si náhodou tento článok zaradiť do blogu?
Alebo sa mení porada na pokec?
misomiso
05.11.09,19:22
Nechcel si náhodou tento článok zaradiť do blogu?
Alebo sa mení porada na pokec?

Mas pravdu, je to skor tema do blogu, no na Porade vzdy boli pokecove temy, ti, co bojovali za ich zrusenie zatial neuspeli. Tato tema relativne oproti inym este velmi uzko suvisi s podnikanim a danami.
Excise Duty
05.11.09,19:39
Stojí to všetko za hnedku...
j.benz
06.11.09,09:20
"Je na spotrebiteľoch, či sa proti zaplateniu faktúr budú brániť podaním trestného oznámenia na orgány činné v trestnom konaní. V danom prípade je dôležité, ako boli v uzatvorených zmluvách o povinnosti platby za objednanú službu informovaní a tiež, či boli informovaní o zmluvnej pokute za nedodržanie splatnosti faktúry," doplnil JUDr. Árvay. no a teraz nech je niekto mudry....trestne oznamenie tu povadat neodporucate, a pravnici radia, jednu alebo druhu moznost. Prestavam verit, ze to bude take jednoduche a bude to fungovat na ten princip, ze ludia stretnime sa 20ti, a podme spolu na policiu. Sak to bude len posmech. Verim ze SOI zaujme co najskor stanovisko, lebo to co sa pise po vsetkych forach, v tom sa uz nikto nemoze vyznat.
misomiso
06.11.09,09:37
"Je na spotrebiteľoch, či sa proti zaplateniu faktúr budú brániť podaním trestného oznámenia na orgány činné v trestnom konaní. V danom prípade je dôležité, ako boli v uzatvorených zmluvách o povinnosti platby za objednanú službu informovaní a tiež, či boli informovaní o zmluvnej pokute za nedodržanie splatnosti faktúry," doplnil JUDr. Árvay. no a teraz nech je niekto mudry....trestne oznamenie tu povadat neodporucate, a pravnici radia, jednu alebo druhu moznost. Prestavam verit, ze to bude take jednoduche a bude to fungovat na ten princip, ze ludia stretnime sa 20ti, a podme spolu na policiu. Sak to bude len posmech. Verim ze SOI zaujme co najskor stanovisko, lebo to co sa pise po vsetkych forach, v tom sa uz nikto nemoze vyznat.

A preco vkladas rovnaky prispevok do viacerych tem?
Chobot
06.11.09,09:56
Tak ma napada, ze sa tu teraz 1000 ludi snazi v suvislosti s hromadne rozosielanymi 60 Eurovymi fakturami vzajomne presvedcit o tom, ze "taketo nieco snad nie je mozne", pripadne o tom, ze "ked je nas tak vela, tak nezmozu nic".

.......
Ryba smrdi od hlavy a stat nam v tomto ide naozaj skvelym prikladom.

Myslím, že nezostáva nič iné, len súhlasiť s tebou.

Mal som nutkanie napísať im v tej téme, ale po ich reakciách na niektorých poraďákov (Charon, Slavica aj na teba miso) som si to rozmyslel. Nechali sa títo ľudia nachytať vidinou získania nejakého mobilu. TO, čo prevádzkovateľ stránky urobil, nie je protizákonné. Možno podmienky, ktoré určil sú pre spotrebiteľa nevýhodné, ale nie je to trestný čin. Všetci tí poškodení unisono kričia, že ide o trestný čin a budú podávať trestné oznámenie. Za čo? Že si niečo objednali a nepozreli cenu?

Jediné, čo im môže pomôcť, je podať podnet na komisiu na posudzovanie spotrebiteľských zmlúv:

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...m=h4/komis.htm (http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4c&htm=h4/komis.htm)

AK oni zhodnotia, že obchodné podmienky sú v rozpore so zákonom alebo etiketou, tak s tým rozhodnutím potom budú musieť ísť na súd, aby súd zmenil obchodné podmienky. Neviem, čo chcú riešiť cez políciu?
Danila
06.11.09,10:03
Nechcel si náhodou tento článok zaradiť do blogu?
Alebo sa mení porada na pokec?Porada je viac pokecom ako radením už dávno.;)
Danila
06.11.09,10:15
To miso:
Aktuálny a pravdivý článok. Chybou tých supov však je, že vystavené faktúry obsahujú nesprávne údaje, prevzaté z údajov pri zakladaní registrácie. Toto ma netrápi, ja také ponuky obchádzam. :DČo sa týka postojov mnohých inštitúcií, mimo iného aj DÚ je potrebné sa najskôr zamyslieť nad personálnym obsadením. Tak ako existujú tiežúčtovníci;)
existujú tieždaniari, tiežpolicajti, tiežministri. Stáva sa mi častejšie, akoby môj naturel bol schopný stráviť, že na DÚ, SP, ZP etc. sa stretnem občas s postojom, keď pri citácii nejakého zákona, ktorým si uplatňujem v danej inštitúcii svoje práva, pozrie na mňa dievčinka takto:eek:, ja som z toho takto:confused:, a ona po mojom príslušnom komentári skoro takto:mee:.:):D.
účtovník 007
06.11.09,13:08
Mária27
06.11.09,19:23
Mal som nutkanie napísať im v tej téme, ale po ich reakciách na niektorých poraďákov (Charon, Slavica aj na teba miso) som si to rozmyslel. ?

Doteraz som videla, že rovnaké témy zlučuješ. Alebo toto je kontratéma?:)

http://www.porada.sk/t123235-p27-problem-s-jednym-web-portalom.html
Chobot
06.11.09,23:27
Doteraz som videla, že rovnaké témy zlučuješ. Alebo toto je kontratéma?:)

http://www.porada.sk/t123235-p27-problem-s-jednym-web-portalom.html

Tak nejako. Tí noví členovia, ktorí založia tému ohľadne tých portálov si asi nevšimnú, že taká téma už je. Preto, aby sa diskusia nerozvíjala vo viacerých témach, tak ich zlučujem, nech majú kompletné informácie.

Táto téma nie je o tých faktúrach, ale o založenej téme, teda že čo dokáže taká aféra spraviť s poradou. Je to niečo podobné, ako téma o Rapide. Behom krátkej doby sa zaregistrovali stovky nových užívateľov (konkrétne od 3.11. to bolo 750).

Preto túto tému s tou druhou nebudem zlučovať.
misomiso
08.11.09,22:14
Tato tema je skor o hladni suvislosti. Samozrejme je o politike. No nie je o Ficovi ani o Dzurondovi, pretoze som si nevsimol, ze by sa v tomto zmysle jedna ci druha vlada (zatial asi ziadna) spravala k slusnym podnikatelom slusne a ferovo.

Presne v ducho toho "podvodu" na portali basne.sk. Spravit co najmenej prehladne podmineky (co najkomplikovanejsie zakony, casto ich menit) a potom uz iba caka s flintou za rohom, kto sa chyti, kto spravi chybicku, kto z nepozornosti klikne, ci kto premeske termin o par minut.

Rovnake kritizujeme samozrejme na cestach, policajti oblubuju meranie rychlosi prave na nezmyselnych 40-tkach. Teda - stat s nami hra hru "kto spravi chybicku", resp. "kto sa da nachytat", tak potom sa necudujme, ze jednak:

- sa to ucia aj podnikatelia a dopadne to tak, ako sme toho prave svedkami na portali basne.sk,

- sa ludia ucia nie dodrziavat zakony, ale trenovat sa v tom, aby sa "nenechali nachytat", pretoze o to prave v tejto hre ide. Byt sikovnejsi ako stat, obist statnu pascu, nastrazene zelezo, a zasadit mu necakany uder, pritom sa nenechat chytit a rychlo zmiznut. Nuz vsetci sme sa zhodli v tom, ze moralka podnikania akosi upada. Skoda, ze tym, kto to do tychto vztahov najviac tlaci je prave stat.
účtovník 007
09.11.09,09:09
Aj keď toto nie je odborná téma, musela som dať misomiso-vi bod, lebo sa s tým, čo napísal, úplne stotožňujem. Nie len súhlasím.
Pred našim domom sa pravidelne predvádzajú policajti a mne vyvaľuje bok, keď vidím, ako sa odbavujú na niektorých vodičoch. Zaujímavé je, že čím si kľudnejší a pokojnejší a máš staršie auto, tým vyššiu pokutu dostaneš. A keď som počula, s ako sumou pokút vybratých od vodičov v štátnom rozpočte počítajú, je mi z toho na...
Presne ako píše misomiso, čakať v zákryte na chybu a plniť kasičku.

Najvätším zlodejom je štát a aj najhorším hospodárom, ako sme toho svedkami.