borka111
05.11.09,18:23
Dobrý deň,

potrebujem poradiť v nasledovnej veci.
Som momentálne pn - dlhodobo, moja funkcia vo firme, v ktorej pracujem zanikla - nová organizačná štruktúra.
Ja si samozrejme hľadám nové zamestnanie. Môžem dať okamžitú výpoveď po skončení pnky? ak áno , ktorý paragraf / 69?/, treba uviesť dôvod?
ak áno, je dôvodom aj to, že sa sťahujem do vzdialenejšieho mesta - kde mi to komplikuje cestu do zamestania? Ide o tom, že zamestnávateľ mi nebude preplácať náklady na dopravu do zamestnania.
Keď dám výpoveď okmažitú / ak sa to dá / mám nárok aj na odstupné?
ďakujem vopred.
terezamaria
05.11.09,17:41
Dobrý deň,

potrebujem poradiť v nasledovnej veci.
Som momentálne pn - dlhodobo, moja funkcia vo firme, v ktorej pracujem zanikla - nová organizačná štruktúra.
Ja si samozrejme hľadám nové zamestnanie. Môžem dať okamžitú výpoveď po skončení pnky? ak áno , ktorý paragraf / 69?/, treba uviesť dôvod?
ak áno, je dôvodom aj to, že sa sťahujem do vzdialenejšieho mesta - kde mi to komplikuje cestu do zamestania? Ide o tom, že zamestnávateľ mi nebude preplácať náklady na dopravu do zamestnania.
Keď dám výpoveď okmažitú / ak sa to dá / mám nárok aj na odstupné?
ďakujem vopred.

Po skončení PN-ky chceš dať okamžitú výpoveď. Dá sa okamžite skončiť pracovný pomer podľa § 69 ZP.
a/ Sú to zdravotné dôvody, keď podľa lekárskeho posudku nemôže pracovník vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia posudku na inú, pre neho vhodnú prácu.

b/ Zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti.

c/ Je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

Myslím si, že to nie je Tvoj prípad. Pokiaľ Ti zrušili Tvoje miesto, výpoveď Ti dáva zamestnávateľ, podľa § 63, ods.1, písm. b/ ZP, teda z nadbytočnosti, resp. pre organizačné zmeny. Vtedy Ti patrí odstupné, podľa dĺžky odpracovaných rokov. Do 5 rokov 2 mesiace, nad 5 rokov 3 mesiace.