Stanislav 1975
05.11.09,19:38
Ahojte, dlho som sa rozhodoval,či toto sem napíšem lebo prezradím veľa o sebe,ale teraz sa opýtam na váš názor-myslíte si,že može existovať ozajstné priateľstvo-pozor, NIE- kamarátstvo(lebo kamarát a priateľ je veľký rozdiel) medzi mužom a ženou?Ja si myslím, že nie,a to z vlastnej skúsenosti-vždy keď sa skamarátim s nejakou schopnou ženou(a je ich dosť),všetko je v pohode,všetko je pekné, ideme obchodne na obed a pod.-ale takéto priateľstvo musím vždy rázne ukončiť a to preto,že po nejakom čase,už nejako ma priťahuje viac a viac a keďže som ženatý a nechcem si robiť nejaké problémy zbytočné,tak sa musíme "dopriateliť", to znamená žiadne fajčiarské prestávky,žiadne obedy a pod.,a keď tak,tak jedine pod "dohľadom" nejakého chlapa...:)Tak neviem,či fakt može byť úprimné,dobré priateľstvo medzi roznymi pohlaviami-:confused::confused::confused:-ja tomu neverím...:mee:
Doplnenie- preto nemožem mať priateľku nejakú dobrú-napr. mám kopu veľmi dobrých priateľov,keď niekde sedíme v podniku a je po záverečnej tak občas idem k ním prespať,alebo oni ku mne alebo verím im tak,že im dám kľúče od bytu, nech polievajú kvety,keď ideme na dovolenku, ALE prečo sa toto nedá spraviť so ženou???Proste nejde to...
tetrisss
05.11.09,18:44
No urcite, ked je muz gay.:---
cloe
05.11.09,18:54
No urcite, ked je muz gay.:---

Alebo, keď už prekonali fázu vzájomnej príťažlivosti.;) Lebo tiež si myslím, že vždy je to z jednej alebo druhej strany trošku viac než priateľstvo.
Danila
05.11.09,18:55
Alebo, keď už prekonali fázu vzájomnej príťažlivosti.;) Lebo tiež si myslím, že vždy je to z jednej alebo druhej strany trošku viac než priateľstvo.Najkrajšie je to priateľstvo vtedy, keď je z obidvoch strán vyvážené.;)
cloe
05.11.09,18:57
Najkrajšie je to priateľstvo vtedy, keď je z obidvoch strán vyvážené.;)

Dani, veď práve. Je to možné? Tá rovnováha?
Stanislav 1975
05.11.09,19:04
Ja len doplním,keby to bolo tak,že žena dá jasne najavo,že priateľstvo uznáva ako to pomenovala Danilla ,ako "rovnováhu",ale to nefunguje-ja neviem, ale ženy sú asi v tej istej situácii a tiež sa nejako nebránia ...Keby dala najavo tú rovnováhu,ale keď sa nebráni nerovnováhe...:confused::confused::confused:
tetrisss
05.11.09,19:07
Stanko, ono je to asi preto, ze rozum je jedna vec,ale srdiecko si robi co chce.
cloe
05.11.09,19:07
Stanko, ono je to asi preto, ze rozum je jedna vec,ale srdiecko si robi co chce.

... a ešte aj hormóny.:)
tetrisss
05.11.09,19:09
No a nevraviac o tom, ze balansovat na hrane je tak prijemne.:---
Stanislav 1975
05.11.09,19:12
No a nevraviac o tom, ze balansovat na hrane je tak prijemne.:---

A kde je tá hrana???:confused::---
buchač
05.11.09,19:17
Ahojte, dlho som sa rozhodoval,či toto sem napíšem lebo prezradím veľa o sebe,ale teraz sa opýtam na váš názor-myslíte si,že može existovať ozajstné priateľstvo-pozor, NIE- kamarátstvo(lebo kamarát a priateľ je veľký rozdiel) medzi mužom a ženou?Ja si myslím, že nie,a to z vlastnej skúsenosti-vždy keď sa skamarátim s nejakou schopnou ženou(a je ich dosť),všetko je v pohode,všetko je pekné, ideme obchodne na obed a pod.-ale takéto priateľstvo musím vždy rázne ukončiť a to preto,že po nejakom čase,už nejako ma priťahuje viac a viac a keďže som ženatý a nechcem si robiť nejaké problémy zbytočné,tak sa musíme "dopriateliť", to znamená žiadne fajčiarské prestávky,žiadne obedy a pod.,a keď tak,tak jedine pod "dohľadom" nejakého chlapa...:)Tak neviem,či fakt može byť úprimné,dobré priateľstvo medzi roznymi pohlaviami-:confused::confused::confused:-ja tomu neverím...:mee:

Vždy som vravel a aj tvrdím , že kamarátov mám / môžem mať / veľa , ale priateľov len zopár .../ môj názor a skúsenosti vravia o počte do 5 - tich jednotlivcov .../

K otázke , je to uhol pohľadu , vždy to vychádza z Tvojej strany , iniciatívny si Ty / viď zadanie témy / .....
Tak potom chyba je na Tvojej strane , nie strane ženského pokolenia ...či...?
Ty si ten Conan , dobyvateľ ....alebo hádam je to opačne ? Dúfam , že som čítal pozorne ...:rolleyes:
Ešte taká malá poznámočka , otázočka :

To o tom dopriatelení a spol. , to sa sťažuješ , alebo sa chváliš ...???????:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Moja skúsenosť je zasa opačná , môžem potvrdiť , že som mal a aj stále mám aj kamarátky , ale čo je hlavné , mám aj Priateľky ......
A poviem otvorene , málokto vie o mojej osobe toľko , ako práve tá moja priateľka . Tá vie o mne aj také veci , o ktorých moja manželka ani tušenia nemá ....a teraz vôbec nemyslím na bočáky , ako by vás v prvej chvíli poniektorých napadlo....:D
A tá priateľka nie je ani bokovka , milenka .....je to proste PRIATEĽKA s veľkým " P " ....a som je fakt vďačný za veľa už dlho ...

Priateľ je totiž v mojom ponímaní človek , ktorého keď v noci zavolám , že potrebujem napr. pomoc , tak ten sa nepýta prečo , začo , načo ...ten sa pýta - .." kde si ..? čakaj , už idem "
Platí aj to staré známe :
" Dobrý priateľ je niekedy oveľa viac ako blízka rodina "
.....éééééj , ku , či je to ale bohová pravda ......:(

P.S.:
Veľa si neprezradil , veľa som si zistil .....:---:---:D:D:D:D:D:D:D
tetrisss
05.11.09,19:18
No to je presne to, kedy je este ta rovnovaha a potom...no potom musis zrusit priatelku:)
mysimis
05.11.09,19:28
Stanko, existuje medzi mužom a ženou aj čisté priateľstvo. Ja už 18 rokov mám naozaj muža priateľa s veľkým "P" a on o mne tvrdí, že ja som jeho priateľka s veľkým "P". Každý máme svoju rodinu, on manželku, ja svojho muža, ale napriek tomu v našom priateľstve to funguje presne tak ako to popísal vo svojom príspevku buchač. Prekonaj svoje pudy /ak to môžem tak nazvať/ a ponechaj si dotyčnú dámu ako svoju priateľku s veľkým "P". Nedovoľ, aby si kôli jednej peknej chvíľke prišiel o priateľstvo, ktoré je často vzácnejšie ako láska, lebo láska časom vyprchá, ale priateľstvo Ti ostane.
Stanislav 1975
05.11.09,19:31
Stanko, existuje medzi mužom a ženou aj čisté priateľstvo. Ja už 18 rokov mám naozaj muža priateľa s veľkým "P" a on o mne tvrdí, že ja som jeho priateľka s veľkým "P". Každý máme svoju rodinu, on manželku, ja svojho muža, ale napriek tomu v našom priateľstve to funguje presne tak ako to popísal vo svojom príspevku buchač. Prekonaj svoje pudy /ak to môžem tak nazvať/ a ponechaj si dotyčnú dámu ako svoju priateľku s veľkým "P". Nedovoľ, aby si kôli jednej peknej chvíľke prišiel o priateľstvo, ktoré je často vzácnejšie ako láska, lebo láska časom vyprchá, ale priateľstvo Ti ostane.

však práveže jedna pekná chvíľka (ako ty vravíš ) nikdy nepríde,lebo priateľstvo nútene zruším,hmhm:mee::o
Stanislav 1975
05.11.09,19:36
Vždy som vravel a aj tvrdím , že kamarátov mám / môžem mať / veľa , ale priateľov len zopár .../ môj názor a skúsenosti vravia o počte do 5 - tich jednotlivcov .../

K otázke , je to uhol pohľadu , vždy to vychádza z Tvojej strany , iniciatívny si Ty / viď zadanie témy / .....
Tak potom chyba je na Tvojej strane , nie strane ženského pokolenia ...či...?
Ty si ten Conan , dobyvateľ ....alebo hádam je to opačne ? Dúfam , že som čítal pozorne ...:rolleyes:
Ešte taká malá poznámočka , otázočka :

To o tom dopriatelení a spol. , to sa sťažuješ , alebo sa chváliš ...???????:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Moja skúsenosť je zasa opačná , môžem potvrdiť , že som mal a aj stále mám aj kamarátky , ale čo je hlavné , mám aj Priateľky ......
A poviem otvorene , málokto vie o mojej osobe toľko , ako práve tá moja priateľka . Tá vie o mne aj také veci , o ktorých moja manželka ani tušenia nemá ....a teraz vôbec nemyslím na bočáky , ako by vás v prvej chvíli poniektorých napadlo....:D
A tá priateľka nie je ani bokovka , milenka .....je to proste PRIATEĽKA s veľkým " P " ....a som je fakt vďačný za veľa už dlho ...

Priateľ je totiž v mojom ponímaní človek , ktorého keď v noci zavolám , že potrebujem napr. pomoc , tak ten sa nepýta prečo , začo , načo ...ten sa pýta - .." kde si ..? čakaj , už idem "
Platí aj to staré známe :
" Dobrý priateľ je niekedy oveľa viac ako blízka rodina "
.....éééééj , ku , či je to ale bohová pravda ......:(

P.S.:
Veľa si neprezradil , veľa som si zistil .....:---:---:D:D:D:D:D:D:D
Juraj, ja vobec niesom žiadny Conan dobyvateľ, dokonca niesom ani taký fešák ako D.Beckham, či Tomáš Maštalír a ani nevynikám kvalitami ako R.Rosenberg(;))-ja neviem, ale proste tá žena ťa začne priťahovať a navyše( ženy teraz sa neurazte)-90% žien sa ani nebráni nejakej nerovnováhe,pochváliš účes,šaty ako jej to dnes sadne a už je po rovnováhe...
Opravujem, nie 90 ale 80%...:o
cloe
05.11.09,19:40
Vždy som vravel a aj tvrdím , že kamarátov mám / môžem mať / veľa , ale priateľov len zopár .../ môj názor a skúsenosti vravia o počte do 5 - tich jednotlivcov .../

K otázke , je to uhol pohľadu , vždy to vychádza z Tvojej strany , iniciatívny si Ty / viď zadanie témy / .....
Tak potom chyba je na Tvojej strane , nie strane ženského pokolenia ...či...?
Ty si ten Conan , dobyvateľ ....alebo hádam je to opačne ? Dúfam , že som čítal pozorne ...:rolleyes:
Ešte taká malá poznámočka , otázočka :

To o tom dopriatelení a spol. , to sa sťažuješ , alebo sa chváliš ...???????:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Moja skúsenosť je zasa opačná , môžem potvrdiť , že som mal a aj stále mám aj kamarátky , ale čo je hlavné , mám aj Priateľky ......
A poviem otvorene , málokto vie o mojej osobe toľko , ako práve tá moja priateľka . Tá vie o mne aj také veci , o ktorých moja manželka ani tušenia nemá ....a teraz vôbec nemyslím na bočáky , ako by vás v prvej chvíli poniektorých napadlo....:D
A tá priateľka nie je ani bokovka , milenka .....je to proste PRIATEĽKA s veľkým " P " ....a som je fakt vďačný za veľa už dlho ...

Priateľ je totiž v mojom ponímaní človek , ktorého keď v noci zavolám , že potrebujem napr. pomoc , tak ten sa nepýta prečo , začo , načo ...ten sa pýta - .." kde si ..? čakaj , už idem "
Platí aj to staré známe :
" Dobrý priateľ je niekedy oveľa viac ako blízka rodina "
.....éééééj , ku , či je to ale bohová pravda ......:(

P.S.:
Veľa si neprezradil , veľa som si zistil .....:---:---:D:D:D:D:D:D:D

Máš pravdu o priateľstve všeobecne. No predstav si, že v noci spíte, manželka vedľa teba a tvoja priateľka s veľkým P zavolá o tretej ráno, že potrebuje pomoc a ty povieš - "čakaj, hneď idem!"
Neviem, neviem, čo by na to povedala tvoja milujúca polovička.:D
mysimis
05.11.09,19:42
Máš pravdu o priateľstve všeobecne. No predstav si, že v noci spíte, manželka vedľa teba a tvoja priateľka s veľkým P zavolá o tretej ráno, že potrebuje pomoc a ty povieš - "čakaj, hneď idem!"
Neviem, neviem, čo by na to povedala tvoja milujúca polovička.:D

Cloe, ja som zažila aj takýto prípad, môj muž vôbec neprotestoval, dokonca ma podporil v tom, aby som pomohla.
buchač
05.11.09,19:54
Juraj, ja vobec niesom žiadny Conan dobyvateľ, dokonca niesom ani taký fešák
ako D.Beckham, či Tomáš Maštalír
Viem ;):rolleyes:
a ani nevynikám kvalitami ako R.Rosenberg(;))-ja neviem, ale proste tá žena ťa začne priťahovať a navyše
Chvíľku mi hovor , nechám sa poučiť ....:---:D:D:D:D
( ženy teraz sa neurazte)-90% žien sa ani nebráni nejakej nerovnováhe,pochváliš účes,šaty ako jej to dnes sadne a už je po rovnováhe...
Opravujem, nie 90 ale 80%...:o

:cool:
cloe
05.11.09,19:54
Cloe, ja som zažila aj takýto prípad, môj muž vôbec neprotestoval, dokonca ma podporil v tom, aby som pomohla.

Klobúk dole! Ale asi je to dôvere.
buchač
05.11.09,19:57
A to si hádam nemyslel toho abstinenta :D:D:D:D:D:D:D

Nie , nie , nie ....neurážaj ....toto ozaj bol úder pod pás ....:confused:
Každý má ten svoj kríž , nechaj tak ....
Ospravedlnenie by bolo na mieste , myslím pre toho " nášho " Conana ...;)

Mal som na mysli toho Švarcíka , guvernéra ....
Danila
05.11.09,19:57
Cloe, ja som zažila aj takýto prípad, môj muž vôbec neprotestoval, dokonca ma podporil v tom, aby som pomohla.Je to presné ako hovoríš. A ako to opísal Juraj. Ja mám priateľa už 25 rokov, to sa zvyknú za ten čas rosypať manželstvá niekoľkokrát, ale toto priateľstvo je pre mňa cennejšie, ako priateľstvo s mnohými ženami. Nemusím počúvať koľko uštrikovala, koľko popárala, kedy Jožo z horného konca pretiahol Maru z dolného konca. Ja mužov akceptujem pre ich zmysel oddeliť priateľstvo a bokovanie. My by sme si mohli v prípade núdze ľahnúť na jednu posteľ, a ani si nevšimneme, že sme opačného pohlavia.:D
A nedala by som ho za celý svet. Ani ráno, ani o polnoci by som nelenila pomôcť a je to tak aj naopak.
P.S. Ale aj priateľky priznávam tri a je to až až.:);)
Stanislav 1975
05.11.09,20:02
No vedel som,že to tak dopadne- nikto s tým nemá problém, každý má v pohode priateľov,priateľky opačného pohlavia a nič sa nedeje...:confused:
Búchač ja tiež mám velmi dobrú priatelku ktorá o mne vie veľa a je to v pohode a u nej to nefunguje,asi to bude tým,že má 65rokov...
Asi len ja som tu jediný vadný...:mee:;), že mám ten problém,čo som písal v zadaní...:mad:
My nehovorte,že sa vám nestalo,že vás nepriťahoval klient,kolega alebo niekto z autobusu...-asi som potom len ja šibnutý...:D
buchač
05.11.09,20:07
Máš pravdu o priateľstve všeobecne. No predstav si, že v noci spíte, manželka vedľa teba a tvoja priateľka s veľkým P zavolá o tretej ráno, že potrebuje pomoc a ty povieš - "čakaj, hneď idem!"
Neviem, neviem, čo by na to povedala tvoja milujúca polovička.:D

Cloe , tak to Ti poviem presne .....ale len na moju osobu , samozrejme ....

NIČ.....

Manželka by mi ešte aj rýchlo veci podávala a spýtala sa či mám všetko zo sebou / kľúče , doklady , mobil ...../ , totiž jedná sa o to , že moja milujúca a moja Priateľka sa poznajú osobne ......;)

Čo však nevylučuje to , čo som tvrdil predtým , že jedna vie niektoré veci o mne viac , ako ako tá druhá ....
Blankake
05.11.09,20:07
Cloe , tak to Ti poviem presne .....ale len na moju osobu , samozrejme ....

NIČ.....

Manželka by mi ešte aj rýchlo veci podávala a spýtala sa či mám všetko zo sebou / kľúče , doklady , mobil ...../ , totiž jedná sa o to , že moja milujúca a moja Priateľka sa poznajú osobne ......;)

Čo však nevylučuje to , čo som tvrdil predtým , že jedna vie niektoré veci o mne viac , ako ako tá druhá ....
Tak to si šťastný muž :)
mysimis
05.11.09,20:09
No vedel som,že to tak dopadne- nikto s tým nemá problém, každý má v pohode priateľov,priateľky opačného pohlavia a nič sa nedeje...:confused:
Búchač ja tiež mám velmi dobrú priatelku ktorá o mne vie veľa a je to v pohode a u nej to nefunguje,asi to bude tým,že má 65rokov...
Asi len ja som tu jediný vadný...:mee:;), že mám ten problém,čo som písal v zadaní...:mad:

Stanko, nie si vôbec vadný, len musíš vedieť čo od tejto dámy chceš, rozhodnúť sa musíš Ty, či je to priateľstvo alebo chceš od nej aj niečo viac.
buchač
05.11.09,20:15
No vedel som,že to tak dopadne- nikto s tým nemá problém, každý má v pohode priateľov,priateľky opačného pohlavia a nič sa nedeje...:confused:
Búchač ja tiež mám velmi dobrú priatelku ktorá o mne vie veľa a je to v pohode a u nej to nefunguje,asi to bude tým,že má 65rokov...
Asi len ja som tu jediný vadný...:mee:;), že mám ten problém,čo som písal v zadaní...:mad:

Tak :

- problémy sú na to , aby sa riešili ...

- s vekom prichádzajú aj skúsenosti ....

- u priateľky nerozhoduje vek , ver mi ....tam ide aj o niečo iné , ovšem ak s jej vekom nemáš problém pre zmenu Ty ...:---

- keď ženskú poriadne odhadneš a nebudeš do jej hlávky kliny biť , uvidíš tu zmenu , akurát tá zmena najprv u Teba musí si domov nájsť ...

- s chlapom sa dá poväčšine o športe , autách ... pri pive mudrovať ...

- ženská , hm , potvory sú to ....ale vedia vypočuť , poradiť ....

mám ďalej pokračovať ...či ...?

Aj iné by som mohol dať , ale to by bolo trochu , hm , osobné ????
Stanislav 1975
05.11.09,20:17
Stanko, nie si vôbec vadný, len musíš vedieť čo od tejto dámy chceš, rozhodnúť sa musíš Ty, či je to priateľstvo alebo chceš od nej aj niečo viac.

Miška,ale však ja viem čo chcem a čo nechcem a preto som sa chcel poradiť,aké skúsenosti s tým majú iní,ale nikto tu s tým nikdy nemal problém, nikto sa nikto do nikoho nezahľadel...,samá bezúhonnosť,klobúk dolu...:cool:
buchač
05.11.09,20:18
Tak to si šťastný muž :)

Co je štěští - múúúúúúška jenom zlatááááááá

http://www.youtube.com/watch?v=Ks4upkjvzM0&feature=related
buchač
05.11.09,20:20
Miška,ale však ja viem čo chcem a čo nechcem a preto som sa chcel poradiť,aké skúsenosti s tým majú iní,ale nikto tu s tým nikdy nemal problém, nikto sa nikto do nikoho nezahľadel...,samá bezúhonnosť,klobúk dolu...:cool:

A toto si kde vyčítal ......cituj .....!!!!!
mysimis
05.11.09,20:20
Miška,ale však ja viem čo chcem a čo nechcem a preto som sa chcel poradiť,aké skúsenosti s tým majú iní,ale nikto tu s tým nikdy nemal problém, nikto sa nikto do nikoho nezahľadel...,samá bezúhonnosť,klobúk dolu...:cool:

Musím sa priznať, že k tomuto priateľovi som prišla v čase, keď som bola rozvedená, ale nikdy ma ani nenapadlo ničiť toto priateľstvo láskou. A musím priznať, že to stojí za to.......
arizona
05.11.09,20:23
No vedel som,že to tak dopadne- nikto s tým nemá problém, každý má v pohode priateľov,priateľky opačného pohlavia a nič sa nedeje...:confused:
Búchač ja tiež mám velmi dobrú priatelku ktorá o mne vie veľa a je to v pohode a u nej to nefunguje,asi to bude tým,že má 65rokov...
Asi len ja som tu jediný vadný...:mee:;), že mám ten problém,čo som písal v zadaní...:mad:
My nehovorte,že sa vám nestalo,že vás nepriťahoval klient,kolega alebo niekto z autobusu...-asi som potom len ja šibnutý...:D
Priťahovať ťa môže, to je asi normálne u oboch pohlaví.
Ide len o to, či si dokážeš rozkázať , či áno, alebo nie...:---
Je jednoduchšie "rázne zrušiť priateľstvo" , ako si povedať : Stano, do kelu, nesmieš!!!:D:D:D ???
jaros5
05.11.09,20:24
Presne tak, akonáhle začneš pozerať na priateľku (alebo ona na teba), ako na sexuálny objekt, tak s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte v posteli - samozrejme pokiaľ nezapracuje šedá kôra mozgová (v prípade že máte fungujúce manželstvá);
Mimochodom, tiež si nemyslím, že si vadný; Skôr ťa obdivujem, že si vyšiel s kožou na trh ...;)
Stanislav 1975
05.11.09,20:28
Presne tak, akonáhle začneš pozerať na potenciálnu priateľku (alebo ona na teba), ako na sexuálny objekt, tak s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte v posteli - samozrejme pokiaľ nezapracuje šedá kôra mozgová (v prípade že máte fungujúce manželstvá);
Mimochodom, tiež si nemyslím, že si vadný; Skôr ťa obdivujem, že si vyšiel s kožou na trh ...;)

však nič sa nestalo zatiaľ, asi ešte pracuje tá šedá kora(aj keď zloženiu mozgu moc nerozumiem:rolleyes:) a máš pravdu asi by to všetko tak dopadlo,keby nebolo doma všetko OK, ale ani tie ženy niesú nejako moc zásadové,ja nevím teda...:o
Stanislav 1975
05.11.09,20:30
Priťahovať ťa môže, to je asi normálne u oboch pohlaví.
Ide len o to, či si dokážeš rozkázať , či áno, alebo nie...:---
Je jednoduchšie "rázne zrušiť priateľstvo" , ako si povedať : Stano, do kelu, nesmieš!!!:D:D:D

však preto to tak robím...:rolleyes:,a idem na obed s kamarátom-u chlapov to vobec neúčinkuje...:D:D:D
mysimis
05.11.09,20:31
však nič sa nestalo zatiaľ, asi ešte pracuje tá šedá kora(aj keď zloženiu mozgu moc nerozumiem:rolleyes:) a máš pravdu asi by to všetko tak dopadlo,keby nebolo doma všetko OK, ale ani tie ženy niesú nejako moc zásadové,ja nevím teda...:o

pravdepodobne to u nich doma celkom dobre nefunguje......
ludmilla
05.11.09,20:31
Mám tiež takého priateľa z výšky, a som šťastná, že existuje. Pred 2 -omi rokmi sme spolu napr. plánovali ako požiada svoju milú o ruku.
Keď zložím telefón a manžel sa pýta kto volal akosi automaticky poviem : môj Milan. S ním sa dokážem rozprávať o všetkom.
Druhým mojim ozajstným priateľom je môj starší brat - mali sme byť asi dvojičky, pretože na seba úplne telepaticky myslíme, voláme si, stretáme sa a stále máme o čom rozprávať.
Stanko ujisťujem ťa, že sú to cenné priateľstvá.
danushka
05.11.09,21:01
Aj ja mám priateľa a sme priateľmi už dve decénie. Naše rodiny sa poznajú a to naše priateľstvo je o tom ako popísala skôr Danila, mohli by sme ležať vedľa seba celú noc na jednej tesnej posteli, mohla by som ležať na priateľovom ramene, ani by nám na um nezišlo nič intímne, akurát by ma prikrýval celú noc perinou, aby mi na kríže neťahalo :).
Dokonca sme sa raz pýtali jeden druhého, či nám myšlienka intímnosti aspoň hlavou neprebehla. Skonštatovali sme, že by to bol incest:D:D:D. Pozeráme sa na seba ako na brata a sestru a to je hádam to najvyššie štádium priateľstva medzi mužom a ženou. Štádium ala obojpohlavné slimáčiky. Je to nádherné a zároveň je to neskutočný rešpekt. Samozrejme, že nie každý partner má pochopenie pre práve takýto druh priateľstva, chce to slobodného ducha.
danushka
05.11.09,21:10
...nože Stanko, daj aké si znamenie...možno si znamenie ľahko zamilovateľné a s tým hold veľa nenarobíš ;)
Stanislav 1975
05.11.09,21:15
...nože Stanko, daj aké si znamenie...možno si znamenie ľahko zamilovateľné a s tým hold veľa nenarobíš ;)

hihi,ja som najlepšie znamenie aké existuje...:D:D:D
sarasara
05.11.09,21:34
Áno, priateľstvo medzi mužom a ženou existuje. No v živote ich človek nestretne veľa. Treba takéto priateľstvo chrániť, je cennejšie ako krátka pochybná "láska". Mám tri naozajstné, verné priateľky. K tým môžem poslať môjho muža, môže tam aj prespať, nič sa nestane. Bez nich by môj život bol omnoho chudobnejší. A mám priateľa. Dlhoročný preverený vzťah. Nič nedovolené nechce, nikdy nechcel. Je to Priateľ. Je úplne jedno, či by pomoc potreboval ráno alebo večer. On tú pomoc aj v noci potreboval. Nikoho u nás doma nenapadlo, že by som ísť nemala. Keby sa zachoval hnusne a niečo by chcel ako muž, zažila by som veľké sklamanie. Verím, že sa nič podobné nikdy nestane.
bobino38
06.11.09,04:48
Áno, priateľstvo medzi mužom a ženou existuje. No v živote ich človek nestretne veľa. Treba takéto priateľstvo chrániť, je cennejšie ako krátka pochybná "láska". Mám tri naozajstné, verné priateľky. K tým môžem poslať môjho muža, môže tam aj prespať, nič sa nestane. Bez nich by môj život bol omnoho chudobnejší. A mám priateľa. Dlhoročný preverený vzťah. Nič nedovolené nechce, nikdy nechcel. Je to Priateľ. Je úplne jedno, či by pomoc potreboval ráno alebo večer. On tú pomoc aj v noci potreboval. Nikoho u nás doma nenapadlo, že by som ísť nemala. Keby sa zachoval hnusne a niečo by chcel ako muž, zažila by som veľké sklamanie. Verím, že sa nič podobné nikdy nestane.


...žeby gay?:-))
Danila
06.11.09,05:23
...žeby gay?:-))No a čo? Mužskému pohlaviu sa na zuby nepozeráme.:):D
bobino38
06.11.09,05:30
No a čo? Mužskému pohlaviu sa na zuby nepozeráme.:):D

...no ako odpoved na otazku či može byť priateľstvo medzi ženou a mužom je to logické.-)
Danila
06.11.09,05:32
...no ako odpoved na otazku či može byť priateľstvo medzi ženou a mužom je to logické.-)...a aj pravdivé.:)
Dáša_
06.11.09,05:45
No priznam sa, mne by vadilo, keby moj manžel mal priateľku, ktorej by hovoril viac alebo iné veci ako mne.
A verím, že jemu by to vadilo tiež. Teda, keby som mala priateľa ja.
bobino38
06.11.09,05:47
...a aj pravdivé.:)


...no ak je gay tak ano:-)
jajko50
06.11.09,05:56
Prečo ako mužovi sa mi nemôže páčiť kamarátka? V momente ako sa mi zapáči ukončím kamarátstvo? Veď mám oči a vidím postavu, počujem príjemný hlas, pozerám do úprimných očí - a to mám povedať, že ma nepriťahuje ako žena? Priťahuje a môže o tom ona predsa aj vedieť. Ale máme predsa rozum a nejaké tie brzdy v sebe - hodnota priateľstva je pekná.
A ženy všetky doradu sa predsa chcú páčiť a robia preto neskutočné veci aby sa mužom páčili, aby boli príťažlivé / a určite nie len pre toho svojho zákonitého čo majú doma/. A kamarát je akože nie muž?
susann2
06.11.09,06:11
Prečo ako mužovi sa mi nemôže páčiť kamarátka? V momente ako sa mi zapáči ukončím kamarátstvo? Veď mám oči a vidím postavu, počujem príjemný hlas, pozerám do úprimných očí - a to mám povedať, že ma nepriťahuje ako žena? Priťahuje a môže o tom ona predsa aj vedieť. Ale máme predsa rozum a nejaké tie brzdy v sebe - hodnota priateľstva je pekná.
A ženy všetky doradu sa predsa chcú páčiť a robia preto neskutočné veci aby sa mužom páčili, aby boli príťažlivé / a určite nie len pre toho svojho zákonitého čo majú doma/. A kamarát je akože nie muž?
Všetko to je to OK, pokiaľ rozum ovláda city, lenže ak city oblbnú rozum, je koniec každého priateľstva a nikdy sa to nedá vylúčiť, to riziko tu existuje vždy. Stanislav neuvažuješ o tom, že túto tému zmažeš ? Keby sa to akýmkoľvek spôsobom dozvedela tvoja manželka, určite by ju to nepotešilo.
ucetni_fantozzi
06.11.09,06:54
stano, ja sa ti vobec necudujem, dokonca ta uplne chapem. sme predsa ludia, a mozeme sa tvarit akokolvek civilizovane, aj tak ucelom nasho bytia na tomto svete je reprodukcia a zachovanie rodu. tak ako to v prirode chodi. preto je prirodzene, ze muz v zene vidi v prvom rade "zenu".

samozrejme mozu byt aj "priatelstva", ale tie su podla mojho nazoru len vysledkom potlacenia "prirodzenosti" druhu (hovori sa tomu aj civilizovanost, ze? :D) - u niekoho viac u niekoho (ako zjavne napriklad u teba) menej...
hnedoočka
06.11.09,07:09
existujú výnimočné prípady blízkeho priateľstva bez zlých úmyslov, ale skôr ak je to blízky priateľ oboch partnerov /rodinný/.tam sa skôr prejaví zábrana akejkoľvek nemorálnosti.
ináč musím skonštatovať, že si založil dosť ťažkú psychologickú tému.
nečakaj,že sa ti tu niekto otvorene prizná, že prekročil hranice priateľstva /čím samozrejme prizná tiež neveru/.
život je komplikovaný, niekedy ani sami nevieme, čo od neho očakávame.

stane sa, že máš vyrovnaný rodinný život, ale po čase zistíš, že ťa ten každodenný stereotyp unavuje, čas plynie, roky pribúdajú a vtedy je ľahko skĺznuť k nejakému dobrodružstvu. samozrejme ,že to budeš brať ako niečo nezáväzné, pretože sa nikdy neplánuješ vzdať svojej manželky a úžasných detí, ale stojí to za ten vysoký risk, že sa to partnerka dozvie a ty si neskoro uvedomíš, že hodnota toho, čo strácaš je neporovnateľne vyššia, než čo si získal?

a to si musíš pripomínať / a zrejme si aj pripomínaš, podľa toho ,čo píšeš/
pri každej osobe opačného pohlavia, keď zaúraduje chémia.

lebo Boh stvoril Adama a Evu ako protiklady, ktoré sa priťahujú a nás , bohužiaľ, len ako nedokonalých ľudí.
kaco11
06.11.09,07:11
Je vela faktorov,ktore vplyvaju na priatelstvo,na ludi. Hormony,okolie, vychova,charakter,vyzor,nazory. Nemam priatelov. Mam kolegov,znamych a /zatial:)/ partnera. Skor ci neskor sa zacne nieco diat. Potom sa bavime o sile osobnosti cloveka do akej miery si to pripusta. Ale ta myslienka je krasna mat priatela ako kamarata.:)
bikam
06.11.09,07:31
Keď sa môžem pridať k téme - celú svoju mladosť som snívala o tom, že môj manžel bude aj mojím najlepším priateľom. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Aj keď v manželstve všetko mám - pozornosť, pomoc, atď., to priateľstvo mi tam značne chýba. Manžel o tom vie, vysvetlila som mu to, berie to tak, ako to je - vie, že mi niečo chýba. A riešenie? Zatiaľ som na neho neprišla.
Danila
06.11.09,07:45
Keď sa môžem pridať k téme - celú svoju mladosť som snívala o tom, že môj manžel bude aj mojím najlepším priateľom. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Aj keď v manželstve všetko mám - pozornosť, pomoc, atď., to priateľstvo mi tam značne chýba. Manžel o tom vie, vysvetlila som mu to, berie to tak, ako to je - vie, že mi niečo chýba. A riešenie? Zatiaľ som na neho neprišla.Manželstvo je občas hrobárom priateľstva a žiaľ, aj lásky. Kto mal možnosť poznať skutočnú hodnotu priateľstva medzi mužom a ženou, a ja taká šťastná som, tak mal možnosť zároveň poznať, ako vedia byť hormóny lenivé.:);)
wegamizi
06.11.09,09:38
však nič sa nestalo zatiaľ, asi ešte pracuje tá šedá kora(aj keď zloženiu mozgu moc nerozumiem:rolleyes:) a máš pravdu asi by to všetko tak dopadlo,keby nebolo doma všetko OK, ale ani tie ženy niesú nejako moc zásadové,ja nevím teda...:o
Tiez si myslim, ze tvoje pocity , ktore zazivas pri dlhsom pobyte so zenami, su normalne pre kazdeho zdraveho chlapa.
Nie vsetci sme rovnaki. Niekto moze pozerat striptiz a nic, niekto len pri pomysleni na opacne pohlavie " zdivie ". Je to O.K. Tempetament a chut si nevyberame, dostavame ho do daru. Si proste taky, aky si a musis s tym vediet zit. Moj manzel hovori: "Nebudem jest parky, ked mam doma steak"
Stanislav 1975
06.11.09,10:01
Všetko to je to OK, pokiaľ rozum ovláda city, lenže ak city oblbnú rozum, je koniec každého priateľstva a nikdy sa to nedá vylúčiť, to riziko tu existuje vždy. Stanislav neuvažuješ o tom, že túto tému zmažeš ? Keby sa to akýmkoľvek spôsobom dozvedela tvoja manželka, určite by ju to nepotešilo.

Určite tému nedám zmazať,nie som z tých ,čo by mazali témy a čo sa týka manželky- nemyslím si,že by sa hnevala-nemám sa za čo hanbiť...:rolleyes:
elpka
06.11.09,10:18
Vieš Stanko myslím, že tvoje pocity ako zástupcovi mužskej populácie sú normálne, teraz sa nenahnevaj, ale vy muži niekedy viac myslíte iným orgánom ako mozgom.....;)ale ja mám väčšinu dobrých priateľov medzi mužmi možno, že to aj vyplýva z môjho povolania, ale lepšie si s nimi rozumiem....:rolleyes: aj teraz som bola za jedným z nich....manžel si už zvykol, nič iného mu ani nezostalo...;) a čo sa týka sexuality medzi priateľmi opačného pohlavia, tak tá tam možno sem tam objaví..to nech nikto nezapiera, je to prirodzené, ale treba ju vedieť zvládnuť ..ja na príklad na reči typu pekne voniaš....poviem mu kde taký parfém zoženie pre svoju drahú a kecáme ďalej......ono záleží či vôbec žena pripustí, aby nejaká iskierka vôbec vznikla.....
ludmilla
06.11.09,10:31
Druhým mojim ozajstným priateľom je môj starší brat - mali sme byť asi dvojičky, pretože na seba úplne telepaticky myslíme, voláme si, stretáme sa a stále máme o čom rozprávať.


K môjmu bratovi ma napadla jedna milá príhoda, v minulosti, keď ešte pracoval so svojou terajšou manželkou a tvorili zaľúbený pár, my dve sme sa ešte nepoznali. Stretla som sa s bratom, naše stretnutia sú vždy veľmi srdečné a plné súrodeneckej lásky. Po čase som sa dozvedela, že jeho Lenka sa s ním rozišla, pretože nás spolu videla, nuž neostávalo nič iné ako spolu zájsť za ňou a zoznámiť nás. I po čase sa na tejto príhode dobre zasmejeme. :):):)
buchač
06.11.09,11:00
Keďže zbieram rôzne myšlienky , citáty ...a podobne , tak jeden sa tu tak trochu hodí ...:;)

" Ak máš nádhernú manželku, očarujúcu milenku, ak vlastníš skvelé auto,
ak nemáš problémy s daňovým úradom, ak vždy, keď vyjdeš na ulicu
svieti na teba jasné slnko a ľudia sa na teba usmievajú... je čas
skončiť s narkotikami. ! "
susann2
06.11.09,11:28
Keďže zbieram rôzne myšlienky , citáty ...a podobne , tak jeden sa tu tak trochu hodí ...:;)

" Ak máš nádhernú manželku, očarujúcu milenku, ak vlastníš skvelé auto,
ak nemáš problémy s daňovým úradom, ak vždy, keď vyjdeš na ulicu
svieti na teba jasné slnko a ľudia sa na teba usmievajú... je čas
skončiť s narkotikami. ! "
Vidíš vidíš Stanislav, bola ti tá téma treba, ešte vyjdeš na smiech. Ale jedno je isté, že si normálny a naozaj sa nemáš za čo hambiť. Ak chceš byť so ženami kamarát alebo priateľ , musíš začať pracovať na sebe, ak nedokážeš udržať city pod kontrolou tak to nepôjde.
Stanislav 1975
06.11.09,11:38
Vidíš vidíš Stanislav, bola ti tá téma treba, ešte vyjdeš na smiech. Ale jedno je isté, že si normálny a naozaj sa nemáš za čo hambiť. Ak chceš byť so ženami kamarát alebo priateľ , musíš začať pracovať na sebe, ak nedokážeš udržať city pod kontrolou tak to nepôjde.

Nemyslím si,že by som vyšiel ne smiech:),keď myslíš búchača,tak jeho treba(jeho náražky) treba brať s rezervou-on má taký pre neho vlastný humor-na neho sa nemožeš hnevať...:cool:
Danila
06.11.09,19:42
Ako myslíš ...

ako bývalý vojak z povaľovania

lebo vytiahne "devinu"
Týmto Tvojim prvý vstupom si práve oslnil Poradu.;) Dúfam, že si sa neregistroval len pre tento svoj najslávnejší výrok.:)
Stanislav 1975
06.11.09,19:45
Ako myslíš ...

ako bývalý vojak z povaľovania

lebo vytiahne "devinu"

radšej "devinu",ako paťdesiatosmičku...;)
cabada
06.11.09,20:13
Keď sa môžem pridať k téme - celú svoju mladosť som snívala o tom, že môj manžel bude aj mojím najlepším priateľom. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Aj keď v manželstve všetko mám - pozornosť, pomoc, atď., to priateľstvo mi tam značne chýba. Manžel o tom vie, vysvetlila som mu to, berie to tak, ako to je - vie, že mi niečo chýba. A riešenie? Zatiaľ som na neho neprišla.

Ahoj,
zdieľam ten istý názor, že manželstvo je veľmi o priateľstve.
Ja som žena, môj manžel je muž a myslím si, že sme priatelia :)
A myslím si, že sme najlepší priatelia.
A myslím si to preto, lebo si - dôverujeme, snažíme sa byť úprimní, otvorení, komunikujeme, podporujeme sa .. Možno je to trochu aj o tom, že nemáme v podstate veľa priateľov, nemyslím známych a kamarátov, ale priateľov.

Priateľstvo, úcta a láska tam musí byť..
buchač
07.11.09,10:32
Koniec , neslávny , jedného priateľstva ...............;)

http://www.sme.sk/c/5099062/somalski-islamisti-ukamenovali-muza-za-cudzolozstvo.html
sito
07.11.09,12:01
A prečo by nemohlo, nemalo? Otázka? Do kedy??? Hovorí sa o ...?
marjankaj
07.11.09,16:03
A nechcel by si najprv zadefinovať, čo je to priateľstvo? Napríklad keď 15 ročná dcéra povie, že má priateľa, ako by si sa asi zatváril?

PS.
Stano a aj "dopriateliť" to znamená, že z toho vznikla láska alebo nepriateľstvo alebo nič???
sito
07.11.09,16:13
Tak to ani náhodou. Ale keby, tak sa opýtam? Priateľ je na ktorého sa môžem spoľahnúť. A priateľka je s ktorou si môžem ľahnúť. Môže byť?
buchač
07.11.09,16:14
A nechcel by si najprv zadefinovať, čo je to priateľstvo? Napríklad keď 15 ročná dcéra povie, že má priateľa, ako by si sa asi zatváril?

Ja osobne nijak ....

Len by som sa opýtal , aj som sa ...., či vie aký je rozdiel medzi kamarátom a priateľom ....

Vtedy pochopila , či jedna , či druhá , hneď sa opravili ....;)

A keby aj , aj tak nezmeníš , aj na hlavu sa môžeš postaviť ....aj tak sa bude s ním flákať , overená pravda mnohými rodičmi sveta :rolleyes::---:D mňa nevinímajúc ...;)
buchač
07.11.09,18:08
Tak to ani náhodou. Ale keby, tak sa opýtam? Priateľ je na ktorého sa môžem spoľahnúť. A priateľka je s ktorou si môžem ľahnúť. Môže byť?

Dobrý si ....:D:D:D:D:D:D:D:D:D
marjankaj
07.11.09,18:10
Tak to ani náhodou. Ale keby, tak sa opýtam? Priateľ je na ktorého sa môžem spoľahnúť. A priateľka je s ktorou si môžem ľahnúť. Môže byť?

A Stanislavove priateľky iba pofajčiť a nejaké obedy a pod. Kto sa v tom má vyznať, čo si predstavujete pod tou "priateľkou"?
sito
07.11.09,18:11
A je život bez starostí? Nakoniec, aj tak bude človek ležať.
buchač
07.11.09,18:13
A Stanislavove priateľky iba pofajčiť a nejaké obedy a pod. Kto sa v tom má vyznať, čo si predstavujete pod tou "priateľkou"?

Volil by som iné slová ohľadom istej činnosti / nehovorím o obedoch ;) /, lebo sa to zvrhne ....;)

Aj po prstoch som si teraz musel klepnúť , aby som nepísal to čo mi hneď napadlo ....:D:D:D:D:D:D:D
buchač
07.11.09,18:15
A je život bez starostí? Nakoniec, aj tak bude človek ležať.

Netvrdil by som .....:rolleyes:
sito
07.11.09,18:16
Keď budeš, tak nebudeš.
Stanislav 1975
07.11.09,18:34
Volil by som iné slová ohľadom istej činnosti / nehovorím o obedoch ;) /, lebo sa to zvrhne ....;)

Aj po prstoch som si teraz musel klepnúť , aby som nepísal to čo mi hneď napadlo ....:D:D:D:D:D:D:D

Juraj,vobec ale vobec ti nerozumiem...:D:D:D
Aankaa
07.11.09,18:42
Ahojte, dlho som sa rozhodoval,či toto sem napíšem lebo prezradím veľa o sebe,ale teraz sa opýtam na váš názor-myslíte si,že može existovať ozajstné priateľstvo-pozor, NIE- kamarátstvo(lebo kamarát a priateľ je veľký rozdiel) medzi mužom a ženou?Ja si myslím, že nie,a to z vlastnej skúsenosti-vždy keď sa skamarátim s nejakou schopnou ženou(a je ich dosť),všetko je v pohode,všetko je pekné, ideme obchodne na obed a pod.-ale takéto priateľstvo musím vždy rázne ukončiť a to preto,že po nejakom čase,už nejako ma priťahuje viac a viac a keďže som ženatý a nechcem si robiť nejaké problémy zbytočné,tak sa musíme "dopriateliť", to znamená žiadne fajčiarské prestávky,žiadne obedy a pod.,a keď tak,tak jedine pod "dohľadom" nejakého chlapa...:)Tak neviem,či fakt može byť úprimné,dobré priateľstvo medzi roznymi pohlaviami-:confused::confused::confused:-ja tomu neverím...:mee:
Doplnenie- preto nemožem mať priateľku nejakú dobrú-napr. mám kopu veľmi dobrých priateľov,keď niekde sedíme v podniku a je po záverečnej tak občas idem k ním prespať,alebo oni ku mne alebo verím im tak,že im dám kľúče od bytu, nech polievajú kvety,keď ideme na dovolenku, ALE prečo sa toto nedá spraviť so ženou???Proste nejde to...

Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou, ale pre ženu je to poriadna drina ;).
Stále totiž záleží na tom, ako sa zachová žena, aké signály vysiela alebo nevysiela :). Ja osobne viac inklinujem ku kamarátstvam s mužmi, je to jednoduchšie, priamočiarejšie, prostejšie, výhodnejšie... spojenie, ale - skutočne veľmi záleží, alebo možno LEN od ženy záleží ako ďaleko muža pustí.
Mám priateľov, na ktorých sa môžem spoľahnúť - a možno preto, že som ich nepustila ďalej ako to priateľstvo medzi mužom a ženou dovoľuje. .....
ale zase - kedysi som priateľa zo školských čias ďalej pustila, vedela som, že ma x rokov zbožňuje, bol pre mňa človekom tzv. kedykoľvekčopotrebuješ..... ;).. a je po priateľstve, sme už len kamaráti. A verte mi, že ma to mrzí. Takže - záleží od ženy.
sito
07.11.09,18:43
A vycierať sa bez toho, aby otvoril ústa :D :D :D !


PS
" Keď budeš, tak nebudeš. " - ako záhorácky otello : Sí aj nejsí .


Ešte som, no neviem kde bude môj dom.
Človek dôjde, no nevie, tuší kam pôjde.
Skončí sradndy kopec, každému zazvoní zvonec.

Ha ha, hi hi, he he, kto že nás to bere,
Ta naša zubatá, pekne strapatá.
Stanislav 1975
07.11.09,18:47
Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou, ale pre ženu je to poriadna drina ;).
Stále totiž záleží na tom, ako sa zachová žena, aké signály vysiela alebo nevysiela :). Ja osobne viac inklinujem ku kamarátstvam s mužmi, je to jednoduchšie, priamočiarejšie, prostejšie, výhodnejšie... spojenie, ale - skutočne veľmi záleží, alebo možno LEN od ženy záleží ako ďaleko muža pustí.
Mám priateľov, na ktorých sa môžem spoľahnúť - a možno preto, že som ich nepustila ďalej ako to priateľstvo medzi mužom a ženou dovoľuje. .....
ale zase - kedysi som priateľa zo školských čias ďalej pustila, vedela som, že ma x rokov zbožňuje, bol pre mňa človekom tzv. kedykoľvekčopotrebuješ..... ;).. a je po priateľstve, sme už len kamaráti. A verte mi, že ma to mrzí. Takže - záleží od ženy.

Je pravda, že každý vzťah( či už kamarátstvo, priateľstvo a dokonca si dovolím tvrdiť že aj nepriateľstvo/aj také prípady poznám:confused:/) sa prípadným sexom zmení-už je to potom všetko úplne iné...
marjankaj
07.11.09,19:07
Je pravda, že každý vzťah( či už kamarátstvo, priateľstvo a dokonca si dovolím tvrdiť že aj nepriateľstvo/aj také prípady poznám:confused:/) sa prípadným sexom zmení-už je to potom všetko úplne iné...

A o čo ti vlastne išlo?:confused:
Stanislav 1975
07.11.09,19:12
A o čo ti vlastne išlo?:confused:

nerozumiem zadaniu-kedy a o čo mi malo ísť???:confused::confused::confused: