Renkafb
05.11.09,23:54
Ahojte,
mate prosim vas niekto skusenosti s garaz. branami od firmy Lomax?
A ake ? Kedze garaz mame v dome, tak hladam tichu, bezpecnu a velmi kvalitnu branu.

Pripadne mi viete odporucit nejake ine kvalitne znacky ?
Najdolezitejsia je kvalita, az potom cena.

Dakujem
AndrejG
06.11.09,19:32
Od Lomaxu utekaj velmi daleko...ja som za ich branu zaplatil vela, mohol som mat aj lepsiu(to som zistil az neskor), ale som si povedal, ze ok, ked bude dobry servis, stoji to za to, kedze ich mam kusok od domu.

Nechal som namontovat branu s tym ze motor mi zatial odlozia a ked budem mat dom zavrety, dojdu ho nahodit. Ked som im potom volal, o motore samozrejme nikto nevedel, ti technici ktori to montovali tam uz nerobili, musel som ho platit znova. Potom bolo treba tu branu este prenastavit, lebo prvykrat to urobili zle, prisli a urobili. Neskor mi ale volali, ze kedy zaplatim za servis, hovoril som im, ze to bola nova brana v zaruke, zle nastavena a za opravu toho co pokazili, im platit nebudem. Samozrejme technici, kedze asi boli nahnevani, ze musia taku pracu robit, tak to nenahlasili ako zarucny servis, ale klasicky. Samozrejme som nezaplatil, ale aj tak...ked sa este nieco stane, radsej asi zavolam inych servisakov, ako dat lomaxu este korunu.
Renkafb
09.11.09,23:30
Dakujem za rady :-)

Triada, tie brany alutech kto vyraba ? Som z BA, kde by som sa na nich mohla ist pozriet ?

Dakujem
TomasHC
10.11.09,05:42
Branu si treba vybrat nie len podla panelov brany, ale aj podla pohonu (Marantec, Somfy...). Ja som zobral branu z ROLVISu, pohon Somfy, dva ovladace pre tri zariadenia (mysli na buducnost - posuvna brana na plote...). Nechal som si zaslat ponuky cez 123dopyt, nevybral som najlacnejsiu, ale bola stale lacnejsia ako lokalna firma z Hlohovca, vratane faktury.

Vsetci ponukaju rovnaku hrubku panelov aj plus-minus rovnaku hrubku plechu...
AndrejG
10.11.09,16:59
dva ovladace pre tri zariadenia (mysli na buducnost - posuvna brana na plote...)

To nieje problem kedykolvek zmenit...da sa aj neskor dokupit externy ovladac s x tlacitkami a nastavit to pre garaz, branu, svetlo, atd...dnes nieje nic problem.
Edo1
10.11.09,17:42
Zdravim. Ja som si dal cca pred mesiacom namontovať 2brány od firmy Hormann, zatial bez problémov, super spolupráca s montážnikmi, uvidíme ako budú brány spolahlivé, ale recenzií som na ne čítal pozitívnych dosť. Teraz bola aj dobrá cena na uni bránu.
Renkafb
11.11.09,21:15
Dakujem velmi pekne :-)
pietro1981
08.07.11,13:45
A co brany domaceho vyrobcu ELBA a.s. Kremnica???? Bolo mi povedane pri merani rozmerov brany, ze je kvalitnejsia ako Hormann.
TomasHC
10.07.11,06:25
"Bolo mi povedane"...
xamo
22.01.17,15:26
Mám skúsenosť s bránou Lomax ...!!!

Distribútor Lomaxu mi pred necelým rokom namontoval bránu - spoľahol som sa na "zodpovedného" výrobcu za vyššiu cenu, 10 ročnú záruku na bránu, ....
Zhruba po pol roku som reklamoval chod - hlučný, preskakuje, vracia sa, ...Zistil som, že distribútor už neexistuje, odpoveď Lomaxu bola, že Lomax za nič neručí, citujem podstatné: "nejsme my, jako výrobci nijak povinováni Vám vrata bezplatně opravit".

Na môj nasledujúci mail som ani po mesiaci žiadnu odpoveď nedostal:

"mám teda tomu rozumieť tak, že Lomax nedáva žiadne záruky pri predaji cez svojich autorizovaných zástupcov?
Teda napr. že montáž autorizovaným zástupcom Lomaxu nepodlieha reklamácii od okamihu, keď Lomaxom autorizovaný zástupca prestane vykonávať túto činnosť?
V takom prípade nikto nepreberá povinnosti autorizovaného zástupcu Lomaxu???
A je teda v zásade jedno, či to montuje autorizovaný predajca Lomaxu alebo hocikto???
A teda že kupovať u autorizovaného zástupcu Lomaxu je vyslovené riziko kupujúceho???
Teda do záručných podmienok vpíšete, že záruka na montáž neplatí v prípade, že montáž vykoná autorizovaný zástupca Lomaxu???"

Takže odpoveď o zodpovednosti tohoto výrobcu si dajte sami.