andreaballa
06.11.09,09:25
Dobry den, chcem sa opytať, pracujem v školstve ako učiteľka. Náš základný uväzok je 22 hod. požiadala som o skrátenie uväzku na 19 hodin, vyhoveli mi, mám spravený rozvrh , že 1 den v týždni neuťím. Chcem sa opýtať, či ten 1 den musím prísť na pracovisko,či sa mi kráti aj pracovný čas. Máme pevnú prac. dobu od 7,45 do 13,45. Naše edenie tvrdí, že musím prísť na pracoviskuo. Povinnosti nemám skrátené, ako je to v školstve? Ďakujem
Sabadka
06.11.09,10:38
Dobry den, chcem sa opytať, pracujem v školstve ako učiteľka. Náš základný uväzok je 22 hod. požiadala som o skrátenie uväzku na 19 hodin, vyhoveli mi, mám spravený rozvrh , že 1 den v týždni neuťím. Chcem sa opýtať, či ten 1 den musím prísť na pracovisko,či sa mi kráti aj pracovný čas. Máme pevnú prac. dobu od 7,45 do 13,45. Naše edenie tvrdí, že musím prísť na pracoviskuo. Povinnosti nemám skrátené, ako je to v školstve? Ďakujem

Krátili ti len úväzok na priamu výchovnú činnosť alebo komplet celý úväzok? Pretože ak ti skrátili len úväzok na priamu výchovnú činnosť tak vedenie má pravdu musíš prísť na pracovisko.Ak by si mala pracovný čas rozvrhnutý len na 4 dni v týždni, prepočítava sa ti aj nárok na výšku dovolenky.
susann2
07.11.09,18:38
Dobry den, chcem sa opytať, pracujem v školstve ako učiteľka. Náš základný uväzok je 22 hod. požiadala som o skrátenie uväzku na 19 hodin, vyhoveli mi, mám spravený rozvrh , že 1 den v týždni neuťím. Chcem sa opýtať, či ten 1 den musím prísť na pracovisko,či sa mi kráti aj pracovný čas. Máme pevnú prac. dobu od 7,45 do 13,45. Naše edenie tvrdí, že musím prísť na pracoviskuo. Povinnosti nemám skrátené, ako je to v školstve? Ďakujem
Ak máš skrátený úväzok, musíš mať automaticky skrátený aj počet hodín pracovnej doby podľa úväzku, urobený dodatok k zmluve, prepočítaný plat podľa úväzku. Neviem o tom, že by v školstve existovalo niečo také, že sa učiteľovi zníži úväzok a neskráti pracovný čas. Takže logicky nemôžeš byť na pracovisku toľko, ako učitelia, ktorí sú na plný úväzok. Inak to skrátenie nemalo predsa zmysel. Uvádzaš, že základný úväzok máš 22 hodín /je to dobre nemalo byť 23 ?/ Po prepočte mi to vychádza úväzok 86,36 %. Keby chcel byť zamestnávateľ taký spravodlivý, tak ty by si nemala byť na pracovisku 6 hodín, ale len 5,18 hodín. Keby si pracovala u nás tak by si v ten den nemusela prísť do práce, mohla by si sa pripravovať doma, ale to je na riaditeľovi, má na to právo určit pevnú pracovnú dobu.
Misicka21
12.11.09,15:57
Chcem sa spýtať, môžem zamestnancom skrátiť pracovný čas z 37,5 hodín na 22,5 hodín týždenne, je to niečim obmedzené???
Sabadka
12.11.09,17:24
Chcem sa spýtať, môžem zamestnancom skrátiť pracovný čas z 37,5 hodín na 22,5 hodín týždenne, je to niečim obmedzené???

Obmedzené to nie je, ale musí to byť obojstranná dohoda a súhlasiť musia aj odbory ak ich máš ak nie tak zamestnanecká rada.
Misicka21
13.11.09,08:45
odbory nemáme, máme 9 zamestnancov, na porade sme sa dohodli a všetci majú svoj dodatok, ktorý podpísali, je to dobre??
Sabadka
13.11.09,09:38
odbory nemáme, máme 9 zamestnancov, na porade sme sa dohodli a všetci majú svoj dodatok, ktorý podpísali, je to dobre??

Tak áno.