Tatianka
06.11.09,08:28
Dobrý deň, prosím poraďte,mám fa z ČR za poradenskú a právnu pomoc a neviem či pri úhrade musím odviesť zrážkovú daň.
IvoM
06.11.09,08:05
Podľa mňa ano, §43 a §16.odst.1c, podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia nedzi ČR a SR je to tušim 10%
marina8
06.11.09,08:28
Dobrý deň, prosím poraďte,mám fa z ČR za poradenskú a právnu pomoc a neviem či pri úhrade musím odviesť zrážkovú daň.

par. 16 od. c:

ide o príjmy z obchodného, technického, a iného poradenstva napr. danové, financné, práve, ekonomické, sprostredkovanie
tieto prijmy su zdanitelne na uzemi SR ak:
- sa vykonavaju na zaklade obchodno-zavazkoveho vztahu
- ide o vykonavanie sluzieb bez vzniku stalej prevadzkarne
- ide o prijmy zdanitelne na uzemi SR podla par. 43 odst. 2 len v pripade, ak plynu danovnikovi s obmedzenou danovou povinnostou do statu, s ktorym nemame uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia a len v obdobi do vzniku stalen prevadzkarne - do uplynutia casoveho testu

ak sluzby poskytuje na uzemi SR danovnik, ktory je rezidentom v state, s ktorym ma SR uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, v zasade plati, ze do vzniku stalej prevadzkarne nie je mozne tieto sluzby zdanit an uzemi SR. Do vzniku stalej prevadzkarne medzinarodne zmluvy zvycajne uvadzaju, ze ide o tzv, zisky podnikov a tieto prijmy ma pravo zdanit stat rezidencie danovnika.


S CR mame uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia
v pripade, ze tu ceska firma ma stalu prevadzkaren tak sa riadis zmluvou a ZoDzP
ak tu stalu prevadzkaren nema, tak do vzniku stalej prevadzkarne je to prijem CR

stala prevadzkaren:
-pobocka, kancelaria, dielna, pracovisko, miesto predaja,
-stavenisko, miesto vykonavania stavebnych projektov a montaznych projektov
-osoba ina ako nezavisly agent, ktora kona v mene danovnika s obmedzenou danovou povinnostou
Tatianka
06.11.09,08:57
stálu prevádzkáreň nemá zriadenú, to znamená,že neuplatním zrážkovú daň? pochopila som to správne snáď.
marina8
06.11.09,09:10
stálu prevádzkáreň nemá zriadenú, to znamená,že neuplatním zrážkovú daň? pochopila som to správne snáď.


ano, kedze nie je stala prevadzkaren, tak sa nezraza dan
zrazala by sa iba v pripade, ze by s CR nebola zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia
Tatianka
06.11.09,09:19
ďakujem za cenné rady
marina8
06.11.09,09:40
ďakujem za cenné rady


mne nie, to " komentaru k paragrafom" :D:D:D:D