Darana
30.08.05,14:49
Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
Janka6685
30.08.05,12:52
Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
:eek: :eek::eek::eek:........

:D :D:D:D........
Paula
30.08.05,12:54
Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.Pripojila k tomu času aj ona svoj podpis?
Darana
30.08.05,12:58
Mne sa zdá, že áno, ale už som jej nevenovala pozornosť, lebo sme s radom ľudí za mnou horlivo debatovali a rozčuľovali sa, čo si na nás vymyslia nabudúce.
brm
30.08.05,13:04
hm, minulý týždeň to vypuklo aj v blave na záhradníckej, ale písala to dotyčná obyvateľka okienka...ja som nemusela nič, len čakať....
Germany
30.08.05,13:05
V Bardejove som dnes zažila to isté. Ale ako perličku musím uviesť, že v dohodároch majú chaos! Minule klientovi prišlo predvolanie, že sa neodhlásil ako zamestnávateľ (pritom sme odhlásili posledného "riadneho" zamestnanca, ale ostali ešte dohodári). Keď som to konzultovala s pracovníčkou SP, tak mi bolo oznámené, že ešte nemajú softvér?! Na moju otázku, prečo posielajú potom výzvy ak to nemajú preverené a ja vyzerám ako blbec (netrvdím že som génius), mi len povedala prepáčte a dovi. Neviem či to znamenalo, že sa už takáto situácia nezopakuje.
Janka6685
30.08.05,13:06
Zajtra idem na Soc. poisťovňu v KE, takže som zvedavá, čo sa tam bude diať.:D
Paula
30.08.05,13:24
Na soc. v KE robia žarty tretieho druhu: Jeden deň zavolajú, že im chýba mesačný výkaz za 1/04. Odfaxujete im okamžite kópiu, na druhý deň ráno doniesiete kópiu osobne a poobede zavolá iná pracovníčka, aby ste aj jej priniesli tú istú kópiu ešte raz, pretože jej kolegyňa, ktorej ste ráno priniesli, už z práce odišla. O týždeň vám príde oficiálny papier, že ste si nesplnili pred 1 a pol rokom povinnosť!!!!!!!!!!!
Janka6685
30.08.05,13:26
Na soc. v KE robia žarty tretieho druhu: Jeden deň zavolajú, že im chýba mesačný výkaz za 1/04. Odfaxujete im okamžite kópiu, na druhý deň ráno doniesiete kópiu osobne a poobede zavolá iná pracovníčka, aby ste aj jej priniesli tú istú kópiu ešte raz, pretože jej kolegyňa, ktorej ste ráno priniesli, už z práce odišla. O týždeň vám príde oficiálny papier, že ste si nesplnili pred 1 a pol rokom povinnosť!!!!!!!!!!!
Toto nie je normálne...
Johanka
30.08.05,13:38
Idem písať odhlášky- napíšem tam čas, kedy som ich vložila do obálky:) .
aladin
30.08.05,13:43
v KE sa mi stala nasledujuca vec : že žiadaju dopisat na roh prihl., odhlaskz REG.LISTU že sa jedna o dohodu o vykonaní prace....
Janka6685
30.08.05,13:45
v KE sa mi stala nasledujuca vec : že žiadaju dopisat na roh prihl., odhlaskz REG.LISTU že sa jedna o dohodu o vykonaní prace....
Ja som to napísala nad okienko zamestnanec a nebol problém.
Luna
30.08.05,13:46
Na RL bolo treba písať od 1.4.2005, že sa jedná o DoVP alebo DBPŠ.
UFO.ar
30.08.05,14:04
Pôvodca textu príspevku: Darana
Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
:eek: :eek::eek::eek:........

:D :D:D:D........
__________________
;) Mýlim sa, ale snažím sa nemýliť druhých! (http://www.porada.sk/showthread.php?t=10125):)
:) Janka ;)

:eek: :eek::eek::eek:........

:D :D:D:D........

Pripájam sa k Jankinej vtipnej, veľavravnej reakcii na Daranin príspevok. Skutočne to vyvoláva úžas, prekvapenie a zlosť. Vie však niekto rozumne vysvetliť, k čomu to bude slúžiť? Všimla som si, že i banky dopisujú čas prevzatia prevodného príkazu, ale nedáva mi to zmysel. Vám áno?

Alena
Janka6685
30.08.05,14:13
Na Slovensku veľmi málo vecí dáva zmysle....
janka37
30.08.05,14:30
Pôvodca textu príspevku: Darana

Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.

:eek: :eek::eek::eek:........

:D :D:D:D........
__________________
;) Mýlim sa, ale snažím sa nemýliť druhých! (http://www.porada.sk/showthread.php?t=10125):)
:) Janka ;)


Pripájam sa k Jankinej vtipnej, veľavravnej reakcii na Daranin príspevok. Skutočne to vyvoláva úžas, prekvapenie a zlosť. Vie však niekto rozumne vysvetliť, k čomu to bude slúžiť? Všimla som si, že i banky dopisujú čas prevzatia prevodného príkazu, ale nedáva mi to zmysel. Vám áno?

Alena
V banke mi to ešte zmysel dáva, pretože od času podania prevodného príkazu v niektorých prípadoch závisí, či bude realizovaný ešte v ten istý deň alebo až na druhý deň. Ale načo je to dobré v tomto prípade, to mi teda jasné nie je. Podľa toho, čo som počula, sa tie registračné listy spracúvajú aj tak pekne dlhý čas po ich podaní. Hlavná vec, že majú koho buzerovať.
janka37
31.08.05,10:59
Dnes ráno som bola odovzdať RL FO. Nedalo mi to a opýtala som sa na to, prečo vlastne treba uvádzať aj čas odovzdania.
Bolo mi vysvetlené, že pri prípadnej kontrole sa bude posudzovať, či bol zamestnanec skutočne prihlásený ešte pred nástupom do práce, takže ak bol RL FO odovzdaný minútu pred začiatkom pracovnej doby, je to v poriadku, ak minútu po jej začiatku, už je to neskoro. :eek:

Už len dúfam, že všetky pracovníčky Sociálnej poisťovne majú správne nastavené hodinky :rolleyes: a že budú zohľadňovať aj tie desiatky minút, čo tam človek niekedy musí prestáť v rade.
ESTER
31.08.05,11:25
Ja som včera zistila v ZP, že konteľa prihláseného ako SZČO vôbec nemali nahodeného v počítači. Ešte že som mala potvrdenú kópiu. Keď som ho chcela ako SZČO odhlásiť nastal chaos a zmätok, lebo veľmi rýchlo reagujem na zmeny a oni ešte nevedia čo s tým.
Germany
31.08.05,11:40
Ja som včera zistila v ZP, že konteľa prihláseného ako SZČO vôbec nemali nahodeného v počítači. Ešte že som mala potvrdenú kópiu. Keď som ho chcela ako SZČO odhlásiť nastal chaos a zmätok, lebo veľmi rýchlo reagujem na zmeny a oni ešte nevedia čo s tým.
:D :D :D ...