wanrouter
06.11.09,11:27
Ahojte, zalozil som si zivnost na nasledujuce sluzby, len potrebujem vediet, ci ich mozem vykonavat hned alebo potrebujem mat aj nejake povinne licencie, ci poistenia (voci skode a pod...) , povolenia od mesta a pod... pre podnikanie.

1. preprava osob - osobny sofer
2. poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidla
3. Služby verejných nosičov a poslov, kurierske služby
4. Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti (kurzy pc)
5. Donášková služba
6. Prieskum trhu a verejnej mienky

Ďakujem za info ...
domenico.office
07.11.09,07:02
Vydaním živnostenských listov v tvojom prípade nemusíš nič, len začať podnikať. Povolenie od mesta nepotrebuješ žiadne. Myslím, že by bolo si urobiť aspoň poistenie prepravovaného tovaru, pretože v predmete podnikania máš i kuriérske služby a donáškovú službu. V preprave osôb sa tiež popýtaj v poisťovni i keď väčšina zákonných poistiek má v sebe zahrnuté i poistenie osôb.
wanrouter
12.11.09,11:04
Ďakujem, je to tak. Poistenie osob mam v PZP, ale da sa uzavriet aj nad ramec - to som spravil, ale plati len pre jedno vozidlo v ktorom prave idem. Na cudzie vozidla sa to nevztahuje.

Poistenie prepravy tovaru tiez, ako si vravel. Ale tie su dost drahe pre zaciatok ... az okolo 300 eur na cenu tovaru 10 000 eur, no co uz. Uvidime.
lubyk007
20.11.09,17:48
Ďakujem, je to tak. Poistenie osob mam v PZP, ale da sa uzavriet aj nad ramec - to som spravil, ale plati len pre jedno vozidlo v ktorom prave idem. Na cudzie vozidla sa to nevztahuje.

Poistenie prepravy tovaru tiez, ako si vravel. Ale tie su dost drahe pre zaciatok ... az okolo 300 eur na cenu tovaru 10 000 eur, no co uz. Uvidime.
zdravim Vas, v puchove mal kamarat prepravu osob a mal vsetky doklady vratane zivnosti poistiek a pod.....lenze mal kontrolu dopravnej policie ktora mu naparila 600 EUR za to ze nema licenciu ako preprava osob. takze taka je moja skusenost...inak uz si to dodatocne dorobil :D