esat
06.11.09,15:03
Vedeli by ste mi poradiľ, kto má v škole robiť hodnotiace pohovory so zamestnancami? Pani riaditeľka bola taká šikovná, že túto povinnosť hodila na svoju zástupkyňu. Povinnosťou zamestnávateľa je rozpracovať v pracovnom poriadku školy kritéria hodnotenia, no u nás žiadne nie sú, tak ani netuším, čo má na takom pohovore čaká a mám taký dojem, že to poriadne nevie ani vedenie školy. Ak máte skúsenosti s takým pohovorom bola by som rada, keby som mala o ňom nejaké info. Pripadá mi to ako výsluch a nemám z toho dobrý pocit. Svoju robotu si urobiť musím a to nezmení ani hodnotiaci pohovor.
Sabadka
06.11.09,14:18
Vedeli by ste mi poradiľ, kto má v škole robiť hodnotiace pohovory so zamestnancami? Pani riaditeľka bola taká šikovná, že túto povinnosť hodila na svoju zástupkyňu. Povinnosťou zamestnávateľa je rozpracovať v pracovnom poriadku školy kritéria hodnotenia, no u nás žiadne nie sú, tak ani netuším, čo má na takom pohovore čaká a mám taký dojem, že to poriadne nevie ani vedenie školy. Ak máte skúsenosti s takým pohovorom bola by som rada, keby som mala o ňom nejaké info. Pripadá mi to ako výsluch a nemám z toho dobrý pocit. Svoju robotu si urobiť musím a to nezmení ani hodnotiaci pohovor.

Na takom hodnotiacom pohovore hodnotíš samu seba, teda svoju prácu a že to robí zást. riaditeľky je OK, ona je predsa tvojou priamou nadriadenou. A áno hodnotiace kritériá by mali byť rozpracované vo vnútornom platovom predpise. Neviem kedy si mala naposledy na hodine inšpekciu, ale aj u nich je zaužívaný zvyk, že si po takejto hodine zhodnotíš prácu aj ty sama. Nie je to výsluch je to zaužívaná prax aj keď nemá dlhoročnú tradíciu. Dá sa povedať že je to nóvum;)
esat
06.11.09,16:30
Inšpekciu som mala minulý rok v máji Po hodine mi inšpektorka povedala, že sa jej ešte v živote nestalo, že nemá učiteľovi čo vytknúť a ja som prvý prípad. Keď som sa jej opýtala, kedy mám prísť na rozbor hodiny, povedala, že nemám chodiť, pretože je mojou hodinou nadšená. Takže žiaden pohovor som neabsolvovala a na inšpekciu mám len pekné spomienky. Bola som tuším hodnotená dvojkou, čo je ževraj najvyššie hodnotenie.To sa nedá povedať o mojich nadriadených, ktoré hľadajú len moje chyby a možnosť ako ma znechutiť pri mojej práci, preto ten stres z pohovoru. Všimli si to aj kolegyne, ktoré tvrdia, že mám jednu chybu a to vyšší titul než moje nadriadené a v tom je pes zakopaný.
Sabadka
06.11.09,17:27
Inšpekciu som mala minulý rok v máji Po hodine mi inšpektorka povedala, že sa jej ešte v živote nestalo, že nemá učiteľovi čo vytknúť a ja som prvý prípad. Keď som sa jej opýtala, kedy mám prísť na rozbor hodiny, povedala, že nemám chodiť, pretože je mojou hodinou nadšená. Takže žiaden pohovor som neabsolvovala a na inšpekciu mám len pekné spomienky. Bola som tuším hodnotená dvojkou, čo je ževraj najvyššie hodnotenie.To sa nedá povedať o mojich nadriadených, ktoré hľadajú len moje chyby a možnosť ako ma znechutiť pri mojej práci, preto ten stres z pohovoru. Všimli si to aj kolegyne, ktoré tvrdia, že mám jednu chybu a to vyšší titul než moje nadriadené a v tom je pes zakopaný.

Tak s tým nič nenarobíš, nenechaj sa vyviesť z rovnováhy. Vieš ako sa hovorí najviac nas...š, keď sa nenas..š! Ber to všetko z nadľahom a vyjdeš z toho ako víťaz. ;) Držím palce. Daj vedieť po tom ako dopadol ten pohovor.
Lelinka59
06.11.09,21:23
Hodnotiace pohovory na našej škole vykonávajú vedúci zamestnanci nasledovne: riaditeľ - hodnotí zástupkyne a vedúcu ŠKD, zástupkyne - hodnotia učiteľov, vedúca ŠKD - vychovávateľky.
Vebi34
08.11.09,20:05
Inšpekciu som mala minulý rok v máji Po hodine mi inšpektorka povedala, že sa jej ešte v živote nestalo, že nemá učiteľovi čo vytknúť a ja som prvý prípad. Keď som sa jej opýtala, kedy mám prísť na rozbor hodiny, povedala, že nemám chodiť, pretože je mojou hodinou nadšená. Takže žiaden pohovor som neabsolvovala a na inšpekciu mám len pekné spomienky. Bola som tuším hodnotená dvojkou, čo je ževraj najvyššie hodnotenie.To sa nedá povedať o mojich nadriadených, ktoré hľadajú len moje chyby a možnosť ako ma znechutiť pri mojej práci, preto ten stres z pohovoru. Všimli si to aj kolegyne, ktoré tvrdia, že mám jednu chybu a to vyšší titul než moje nadriadené a v tom je pes zakopaný.
Viem presne, čo prežívaš. Pred 3rokmi som žila v neustálom strese. Ešte aj krajská inšpekcia ma vychválila do nebies. Inšpekciu od riaditeľky som mala každý týždeň bez nahlásenia, po 5-10 min.zvonenia mi jednoducho vchádzala do triedy, na rozbore mi nemala, čo vytknúť. A problém? Vyššie vzdelanie a medzi rodičmi sa začalo šepkať pred voľbami, že by som mala byť ja riaditeľka, nie ona. Nebudeš mať nikdy pokoj. Som na novom pracovisku i keď musím dochádzať a dlhšie mi trvalo, kým som si zvykla, že niekto moju prácu pochváli. A mám aj tu najvyššie vzdelanie. Chodím s radosťou do práce. Nový riaditeľ?- ,,pár tisíc naviac na tvoj plat vždy nájdem.,, V tichosti hľadaj niečo nové. Nestojí to za tie nervy. :-)