jojork
06.11.09,16:17
Dobry den. Som zivnostnik a od Júla 2009 som povinny platit socialne odvody . Platim to vzdy na konci roka za celi rok . Vcera my socialna poistovna dala sama bez mojho vedomie prikaz banke na uhradu od jula a do tohoto mesiaca sami my vosli na ucet a dali si stiahnut 323eur . Chcel by som sa vas popítat ci mozu vojst do mojej banky a normalne si stiahnut dlznu sumu . Nedostal som ziadne upovedomie od socialnej poistovne , ziadneho exekutora proste nic vosli mi na ucet a dali si to stiahnut . Za odpoved Dakujem
Rozalka
06.11.09,17:53
Odvody sa platia priebežne.
Stiahli si (zrejme exekučným príkazom) len to, na čo mali nárok.
Lenka1979
06.11.09,18:04
Dobry den. Som zivnostnik a od Júla 2009 som povinny platit socialne odvody . Platim to vzdy na konci roka za celi rok . Vcera my socialna poistovna dala sama bez mojho vedomie prikaz banke na uhradu od jula a do tohoto mesiaca sami my vosli na ucet a dali si stiahnut 323eur . Chcel by som sa vas popítat ci mozu vojst do mojej banky a normalne si stiahnut dlznu sumu . Nedostal som ziadne upovedomie od socialnej poistovne , ziadneho exekutora proste nic vosli mi na ucet a dali si to stiahnut . Za odpoved Dakujem

Poistné je splatné do 8 kal. dní za predch.kal. mesiac. Neplatíš načas, preto si stiahli. Ale aj tak neviem,či nemalo byť nejaké upovedomenie vopred-to si nie som istá.
Rozalka
06.11.09,18:06
Ja si myslím, že bolo - ak nebolo prevzaté do 3 dní, aj tak sa považuje za doručené - či pri SP to neplatí?
brčko
06.11.09,18:08
možno ti aj zaslali doporučený list a si to len neprevzal a vrátilo sa im to ako neprevzaté, t.j. predpokladám aj to sa považuje ako doručené.
Ak platíš takto pozadu, tak sa ti môže stať, že budeš PN, nestihneš doplatiť a nebudeš mať nárok na nemocenské dávky z dôvodu dlhu v SP.
hanelie
07.11.09,08:00
SP nazaplatí NP ak sa platiteľ omešká čo len o jeden deň / vlastná skúsenosť :mee:
Lianka
07.11.09,08:25
Dobry den. Som zivnostnik a od Júla 2009 som povinny platit socialne odvody . Platim to vzdy na konci roka za celi rok .

V kazdom pripade - neviem, kto ti to poradil, ale pri tomto sposobe uhrady si v omeskani. Okrem pozastavenia, resp. nevyplatenia davok (napr. PN), by ti mohli vyrubit este aj penale za kazdy den omeskania. Zbytocne si komplikujes zivot. Poistne je splatne do 8. dna nasledujuceho mesiaca, ako tu uz bolo spomenute.