kincomop
06.11.09,16:32
zdravim,
mam jednu otazku: je mozne do PPT prezentacie nejak vlozit alebo zobrazit cas, ktory ma prezentacia prideleny?

poziadavka je ze kazdy prednasajuci dostane 7 minut na svoju prezentaciu, a treba aby sa tento cas odpocitaval a zobrazoval.

za typy a rady vopred dakujem
sondaw
06.11.09,18:02
V nápovědě Power Pointu jsem našla tohle:
Funkce Časování snímku je ideální pro vytvoření automatické prezentace.

Vyzkoušení a načasování promítání prezentace


Na kartě Prezentace klepněte ve skupině Nastavení na tlačítko Vyzkoušet časování.
Zobrazí se panel nástrojů Zkouška a v poli Čas snímku se začne zaznamenávat čas prezentace.


Panel nástrojů Zkouška

Další (přechod na další snímek)

Pozastavení

Čas snímku

Opakování

Celkový čas prezentace

Možná to stojí za vyzkoušení
Andy Kralik
06.11.09,18:09
to nepomoze :)

na nete existuju rozne programy ktore bezia ako paralelny program s powerpointom a ktore zobrazuju beziaci cas. Niektore su free, niektore su spoplatnene. Ale ak to chces ako akysi system napriklad na konferenciu, vacsinou su nepouzitelne - su rusive a nepekne.

Bolo by treba taky program naprogramovat :))))) keby bolo casu..
kincomop
07.11.09,19:21
to nepomoze :)

na nete existuju rozne programy ktore bezia ako paralelny program s powerpointom a ktore zobrazuju beziaci cas. Niektore su free, niektore su spoplatnene. Ale ak to chces ako akysi system napriklad na konferenciu, vacsinou su nepouzitelne - su rusive a nepekne.

Bolo by treba taky program naprogramovat :))))) keby bolo casu..


tak tak je to na taku mini konferenciu, cca 15 prezentacii. nasiel som jednu free vec, ale problem je ze neda sa to pripravit dopredu, treba to vlozit na kazdy slide a potom to cele spustit. neda sa to vlozit a ulozit.

sondaw: tvoj tip som videl ale v tomto pripade je absolutne nepouzitelny. to by si kazdy ucastnik musel to casovanie urobit sam a dopredu.
domenico.office
07.11.09,22:18
Možno by ti vyhovovalo takéto niečo (http://widgets.yahoo.com/widgets/countdown-timer), roky používam yahoo widgets, sú to malé programy (ja mám takto umiestnené na pracovnej ploche čas, aktuálne počasie, kalendár....), ich nastavením vieš určiť vlastnosti zobrazovania widgets, napr nastavením, vždy na vrchu, takýto widgets by sa zobrazoval na "vrchu" prezentácie. Widgets je možné ťahom myšky umiestniť kdekoľvek, kde chceš... je to v princípe odpočítavač času, takže si nastavíš nejaký čas a po plynutí prehrá zvuk. Bohužial nemám odskúšané, ale ak by si mal záujem, odskúšam a poinformujem ťa.
domenico.office
09.11.09,19:47
Vyskúšal som, funguje to i na "vrchu" prezentácie, viď obrázok. Po uplynutí času zaznie signál i keď ten pôvodný je hrozný, ale v nastaveniach sa dá priradiť svoj vlastný zvuk.
kincomop
12.11.09,16:09
no super, idem sa hned vrhnut na skusku. ale myslim ze by to mohlo byt ono. a ked si to skusal tak super. dam hlasenie ako to dopadlo. zatial dakujem :-)

edit: takze nainstalovane, otestovane. robi to presne to co som od toho ocakaval.
zajtra to pojde nazivo na konferenciu. este raz domenico, dakujem :-)