Miššička
06.11.09,19:34
Poradte mi, učím sa v MRP mzdy. Už mám zadaných zamestnancov aj vypočítanú mzdu, aj odvody. Vytlačené výkazy, ale neviem prečo mi nechce tlačiť príkaz k úhrade. Čo mi tam môže chýbať. Zamestnanci majú na páske: osobný účet .... suma
k výplate .... 0
Dav
06.11.09,18:38
Poradte mi, učím sa v MRP mzdy. Už mám zadaných zamestnancov aj vypočítanú mzdu, aj odvody. Vytlačené výkazy, ale neviem prečo mi nechce tlačiť príkaz k úhrade. Čo mi tam môže chýbať. Zamestnanci majú na páske: osobný účet .... suma
k výplate .... 0
V tej roletke, kde sa počítajú výplaty,sa počíta aj poistné, aj príkaz k úhrade - treba "načítať úhrady"-výber účtu, potom do vedľajšej roletky, kde sa tlačia mzdy - tlač príkazu k úhrade.
Miššička
06.11.09,18:44
Už to mám, ale neviem prísť na to prečo mi ako úhradu dane dáva sumu 39,08 eur, keď
pol. č. 1200 to je dan mám 107,38
pol.č. 1498 to je bonus mám 60 teda by malo byť v príkaze na úhradu suma 47,38 nie?
Dav
06.11.09,19:04
Ešte raz načítaj príkaz k úhrade, bude sa vypytovať - sčítať sociálnu poisťovňu, odčítať bonus od povinnosti, a ešte aj iné - daj potvrdiť to, čo potrebuješ



Doplnenie : Môže byť, že načítalo ešte nejaký nedoplatok dane po ročnom zúčtovaní . Alebo ak je aj preddavková aj zrážková daň.
Miššička
06.11.09,19:10
No už to sedí, bolo tam: že načítať dan. bonus z predchádzajúceho mesiaca. Neviem prečo, lebo predchádzajúci mesiac som zmazala - teda akože nikto nebol zamestnanec a pridala som zamestnancov až od 2.11. a mzdu rátam za 11.mesiac.