Lwh
07.11.09,15:10
Dobrý deň. Moja otázka sa týka ohľadom vrátenia tovaru zo secondhandu. Zákazníkom dávame možnosť zálohy, väčšinou na 1 deň s možnotou vrátenia. Často to využívajú - chcú to pre mamu, dieťa a treba to dať vyskúšať. Pokiaľ to na druhý deň do záverečnej nevrátia, tak sa tovar nablokuje a všetko je v poriadku. Máme však prípady, keď to chcú vrátiť až na 4,5 deň s argumentom, že je to povinnosť zo zákona. Máme nad pokladňou zavesený oznam, že zakúpený tovar nevymieňame a ani tovar nie je poškodený takže nepodlieha reklamácií. Chcela by som sa spýtať, či sme povinné takto vrátený tovar vziať späť. Podotýkam, že samozrejme, že nemajú pokladničný blok, pretože zálohy sa blokujú na záverečnú a bločky sa potom vyhodia.
Ďakujem za pomoc.
jelalim
07.11.09,14:52
osobne by som videl problem v tom, ze zakaznici nemaju pokladnicny blok. Ale nepokladal by som to za problem zakaznika, ale mozny Vas problem. Pri predaji mate povinnost vystavit blok. Pri vrateni tovaru blok mozte "stronovat" pripadne urobit na pokladni minusovu polozku.

Ak mate na predajni cedulu, ze akceptujete vymeny tovaru, mate povinnost to akceptovat. Ak tam mate, ze do 1 dna, mate povinnost tak robit do 1 dna.
Ak pride niekto po 4 dnoch, je na Vas ci mu to akceptujete.

Vzhladom na typ predajne, tak by som to akceptoval do 7 dni.
Lwh
08.11.09,10:58
Ďakujem za odpoveď ale:
1. nad pokladňou máme, že zakúpený tovar nevymieňame....pokiaľ sa nejadná o reklamáciu, čo sa za tie roky stalo snáď pár krát...vždy sme vyšli v ústrety a dalo sa dohodnúť. S tým vystavovaním bloku je pravda :-) ..začneme ich dávať hnaď a potom sa bude stornovať.
2. problém s vracaním tovaru v secondhande spočíva v tom, že tie veci nemajú žiadne originálne visačky, čím ja vlastne nemám žiadnu istotu, že zákazníčka si nejaké to tričko neobliekla niekam cez víkend a v pondelok mi ho príde vrátiť....hovorím z vlastnej skúsenosti, keď som videla dievča veselo sa zabávať v tričku od nás a na tretí deň ho chcela vrátiť, alebo vymeniť s argumentom, že jej je veľké..

Takže z vášho príspevku som pochopila, že nie som povinná zo zákona vziať tovar späť.