vulxy
07.11.09,17:31
zdar,poradte mi vazeny ako mam spravit dvere (klasika cinziak 6ks) povodne som myslel ze nalepim samolepiacu foliu ale reku sa tu opytam ako to iny riesia,proste co navrhujete.farby v interieru oranz,zlta a biela.zarubne aj zasklievacie laty planujem natriet medenou kladivkovou.vsetky riesenia ma zaujimaju:D vdaka
josiph68
08.11.09,08:13
ja keď renovujem dvere,tak foliu nikdy nepoužívam.je to umelina,nie ľahká práca....jednoducho ich obrúsim a nalakujem farebným lakom.ak zákazník ich chce aj zmeniť,použijem mdf a vyrobím kazety a celé prelakujem.ver mi,nikto svoje dvere nespoznal.!
vulxy
08.11.09,09:12
ja keď renovujem dvere,tak foliu nikdy nepoužívam.je to umelina,nie ľahká práca....jednoducho ich obrúsim a nalakujem farebným lakom.ak zákazník ich chce aj zmeniť,použijem mdf a vyrobím kazety a celé prelakujem.ver mi,nikto svoje dvere nespoznal.!

mozes mi prezradit ake farebne laky mas na mysli?ktore su dobre a tak
ja som skusal pred par rokmi obycajnym slovakrilon a molitanovm valcekom.bolo to pekne ale ono sa to strasne rychlo spini a aj ked umyjem zostane flakate
josiph68
09.11.09,20:44
nieje to jednoduché,je to predsa len odborná práca.lak sa prebrusuje,leští....laky?veď choď do farby-laky a tam máš na výber od drevinových(dub,buk,orech.....),ale aj farebné,ďalej sa dajú miešať....profilak,unilak,hobylak.ja uprednostňujem akryl,alebo vodouriediteľné laky-dobre sa miešajú...
pepsikova
09.11.09,21:29
..teda vulxy, ty si kaliber!!!..práve dnes som rozmýšlala, že by sa mi zišlo okrásniť dvere v byte..tiež klasika..
..keby mal niekto aj ofotené nejaké nápady a podelil by sa..aj s technikou výroby..to by bolo super..ďakujem..


(by ma zaujímalo, čo to je "mdf"..
misoft
10.11.09,15:17
Asi pred troma rokmi som si "renovoval" vchodové dvere v paneláku klasicky - samolepiacou fóliou (drevo). Základom bolo pôvodné dvere vytmeliť od nerovností, vybrúsiť (stačí aj jemným brúsnym papierom), vyčistiť a natiahnuť tú fóliu. Fóliu však si nastrihnite na o niečo väčšiu šírku ako dvere a pri prilepovaní postupovať len po niekoľkých centimetroch a uhládzať od stredu dverí k okrajom. Nesťahovať naraz podkladový papier, ten sťahovať v priebehu nalepovania. Dvere hneď získali vzhľad nových, dokonca susedia sa pýtali, koľkože ma stáli tie nové dvere a kde som ich zohnal :D.
Tá fólia je na dverách doteraz a nie je na nej badateľné starnutie - dvere sú ako nové!
vulxy
10.11.09,16:13
Asi pred troma rokmi som si "renovoval" vchodové dvere v paneláku klasicky - samolepiacou fóliou (drevo). Základom bolo pôvodné dvere vytmeliť od nerovností, vybrúsiť (stačí aj jemným brúsnym papierom), vyčistiť a natiahnuť tú fóliu. Fóliu však si nastrihnite na o niečo väčšiu šírku ako dvere a pri prilepovaní postupovať len po niekoľkých centimetroch a uhládzať od stredu dverí k okrajom. Nesťahovať naraz podkladový papier, ten sťahovať v priebehu nalepovania. Dvere hneď získali vzhľad nových, dokonca susedia sa pýtali, koľkože ma stáli tie nové dvere a kde som ich zohnal :D.
Tá fólia je na dverách doteraz a nie je na nej badateľné starnutie - dvere sú ako nové!

vlani sestre som pofolioval dvere na celom dome asi 12ks a drzia ziadny problem len...ja si neviem pomoct ale ked ju navstivim normalne to bije do oci,nevjem ako to vysvetlit aj farba je pekna ale vyzera to umelo ako by to tam nepatrilo.vsetci chvalia pekne -pekne ale by som skusil nieco ine len keby som sa vyznal vo farbach tak ako sa nevyznam :D
pepsikova
10.11.09,16:23
..ja som si pred dvomi rokmi vymyslela obložiť vchodové dvere odvnútra takými polystyrenovými kockami,čo vyzerali ako drevo, lepila som to pištoľou a lepidlom na polystyren..je to celkom pekné ešte aj teraz, akurát veľmi veľký pozor okolo kľučky, zadrie sa nechtom alebo kľúčom a odlúpi sa ..ale to zatiaľ zatieram lakom na nechty-jemne..ale už by to chcelo niečo iné..a nie natierané farbou,asi..
vulxy
10.11.09,16:30
..teda vulxy, ty si kaliber!!!..práve dnes som rozmýšlala, že by sa mi zišlo okrásniť dvere v byte..tiež klasika..
..keby mal niekto aj ofotené nejaké nápady a podelil by sa..aj s technikou výroby..to by bolo super..ďakujem..


(by ma zaujímalo, čo to je "mdf"..

technikou vyroby?:D,inac nie je to nic komplikovane po 15tych dverach budes dobra zaciatocnica:D:D:D
teraz vazne,zalezi na tom co tam chces dat ci foliu alebo malovat,pokial si z bohatsej vrstvy tak daj foliu dvere ta vyjdu od 15€:confused:(dnes som videl akciu v stavebninach ale same zbytky)inac meter folie okolo5€,potrebujes4m na dvere=20€ si to spravis sama pokial ich nemas strasne obyte a znicene.keby ze ano tak treba vytmelovat,brusit lebo zda sa ze folia zakrije chyby ale omyl.
pokial chces malovat je to lacne z 8 decovej krabyce natres aj 2je dvere ,ja zvyknem obycajnym akrylom(matnym) a molitanovym valcekom a stetcom.ale tiez treba predtym poopravovat.:mad:
ale podotykam ze som iba domaci kutil,ked niekto robi inac rad sa priucim:D
pepsikova
10.11.09,19:39
technikou vyroby?:D,inac nie je to nic komplikovane po 15tych dverach budes dobra zaciatocnica:D:D:D
teraz vazne,zalezi na tom co tam chces dat ci foliu alebo malovat,pokial si z bohatsej vrstvy tak daj foliu dvere ta vyjdu od 15€:confused:(dnes som videl akciu v stavebninach ale same zbytky)inac meter folie okolo5€,potrebujes4m na dvere=20€ si to spravis sama pokial ich nemas strasne obyte a znicene.keby ze ano tak treba vytmelovat,brusit lebo zda sa ze folia zakrije chyby ale omyl.
pokial chces malovat je to lacne z 8 decovej krabyce natres aj 2je dvere ,ja zvyknem obycajnym akrylom(matnym) a molitanovym valcekom a stetcom.ale tiez treba predtym poopravovat.:mad:
ale podotykam ze som iba domaci kutil,ked niekto robi inac rad sa priucim:D..

..ja by som asi radšej farbu ako foliu,..ale,len také samé nafarbené sa mi nepáči, chcelo by to nejaký "dezén", vzor,maľbu, alebo niečo, lebo mám troje dvere a kúsok jadra na chodbe+ dvere wc, tak aby to nebola nejaká divočina..a ja som tiež iba samouk v kutilstve..červík-výmyselník ma zožerie))
vulxy
10.11.09,20:02
..

..ja by som asi radšej farbu ako foliu,..ale,len také samé nafarbené sa mi nepáči, chcelo by to nejaký "dezén", vzor,maľbu, alebo niečo, lebo mám troje dvere a kúsok jadra na chodbe+ dvere wc, tak aby to nebola nejaká divočina..a ja som tiež iba samouk v kutilstve..červík-výmyselník ma zožerie))

no bohuzial s dezenovym malovanim nemam skusenosti tak asi ti neporadim,preto som aj tuto temu otvoril lebo som dufal ze niekto navrhne dake exkluzivnejsie veci,alebo farby...nerad by som foliu ale termin uz tlaci:D
peric
13.10.11,15:37
keď to čítam, ja by som tie dvere rovno radšej vymenil :)

http://www.interprodukt.sk
kutilko
13.10.11,16:58
Zdravím.Ja som si oblepil dvere do kupelne a wc PVC krytinou. Tá mi ostala z podlahy. Lahká udržba a aj vzhladovo nie najhoršie.Sú aj orginálne PVC pásy určené na steny a pod.
bupi
13.10.11,20:03
My sme olepili take obycajne skarede panelakove tie papundeklove dvere tenkou korkovou foliou z rolky, vyzera to tak pekne, prijemne teple. Uz to tak mame asi 8 rokov, ale uz to chce vymenu, okolo klucky sa odtrha,zas nieco treba vyspekulovat. Tata zas robil taku melirku dvojfarebnu- hnedou farbou, zhora dolu pasy krivsie ako ciary na dreve, navrch lak, tiez sa mi to paci, ale neviem ako to presne robil, sa mi mari, ze hubkou to nanasal.