malyklaun
07.11.09,17:39
zdravoi vsetkych
mal som ucet v tatrabanke, balik Dynamic, prisiel mi list, ze baliky rusia a navrhli mi iny produkt, za ktory vsak boli dvojnasobne poplatky. tak som siel zrusit ucet v tatrabanke, a musel som zaplatit poplatok za zrusenie uctu, za zrusenie karty.
pytam sa, maju vobec pravo pytat odo mna nejake poplatky, ked z ich strany zmenili a dost vyrazne podmienky - poplatky za sluzby? iny balik v cene ako som mal predtym, alebo nizsej mi nenavrhli a povedali, ze ak nesuhlasim, tak mozem zrusit ucet.
je to podla obcianskeho zakonika v poriadku?
predtym som platil mesacne 2,62 € a teraz mam platit 5 € to je skoro 50% navysenie. Mam sancu reklamovat? este ma v banke zastrasuju ak podam neopravnenu reklamaciu, ze zaplatim 30 €...
si pripadam ako vo feudalizme... :o(
misoft
07.11.09,18:10
Opravím ťa: je 91% zvýšenie. (5 : 2,62 = 1,91 čiže 1,91 násobok pôvodnej sumy. 1 celá v tomto prípade = 100%; 0,91 = 91%)
malyklaun
10.11.09,18:08
súhlasím, ale čo s tým, nemám právo sa brániť? šiel som do inej banky, v tatre mi neponúkli náhradu za aspoň približne rovnakú cenu. A ja chcem naspäť svoje poplatky za zrušenie účtu, aj zrušenie karty, veď keď som to všetko zakladal, nevedel som že to takto zmenia. Nie je nejaka opora v občianskom zákonníku?
Lianka
10.11.09,19:45
Mne zatial ziaden list neprisiel, ale z toho, co pises, mam skor pocit, ze to bol LEN list, reklamna kampan, jednoducho lanarili ta na to, aby si si sam a dobrovolne balik zmenil na iny. A ty si to SAM a DOBROVOLNE aj siel urobit, resp. si sa rozhodol ucet zrusit / nikto ta nenutil.
doktor01
10.11.09,19:47
zdravoi vsetkych
mal som ucet v tatrabanke, balik Dynamic, prisiel mi list, ze baliky rusia a navrhli mi iny produkt, za ktory vsak boli dvojnasobne poplatky. tak som siel zrusit ucet v tatrabanke, a musel som zaplatit poplatok za zrusenie uctu, za zrusenie karty.
pytam sa, maju vobec pravo pytat odo mna nejake poplatky, ked z ich strany zmenili a dost vyrazne podmienky - poplatky za sluzby? iny balik v cene ako som mal predtym, alebo nizsej mi nenavrhli a povedali, ze ak nesuhlasim, tak mozem zrusit ucet.
je to podla obcianskeho zakonika v poriadku?
predtym som platil mesacne 2,62 € a teraz mam platit 5 € to je skoro 50% navysenie. Mam sancu reklamovat? este ma v banke zastrasuju ak podam neopravnenu reklamaciu, ze zaplatim 30 €...
si pripadam ako vo feudalizme... :o(
Mne prišiel list, že Tatrabanka pristúpila k automatickej zmene balíka služieb k 01.11.2009 zo súčasného balíka služieb TatraDynamicTB na balík služieb Tatra PersonalTB (bez súhlasu klienta). Možnosť klienta sa tak v Tatrabanke obmedzila na 2 možnosti: prijať nové podmienky alebo isť do inej banky. Dúfam, že tento bohatý vyber možnosti klienta ocenia všetci klienti Tatrabanky. Ja taktiež ako moji kolegovia zvažujem odchod.
PS: šanca na uznanie reklamácie je minimálna- banka si plne uvedomovala čo koná a má to dobre ošetrené
plne súhlasím je to feudalizmus :mee:
Xanti
10.11.09,19:50
Mne zatial ziaden list neprisiel, ale z toho, co pises, mam skor pocit, ze to bol LEN list, reklamna kampan, jednoducho lanarili ta na to, aby si si sam a dobrovolne balik zmenil na iny. A ty si to SAM a DOBROVOLNE aj siel urobit, resp. si sa rozhodol ucet zrusit / nikto ta nenutil.
Lianka,
nebol to len list, a reklamná kampaň. TB automaticky menila všetky účty svojich klientov na http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk/fyzicke_osoby/baliky_sluzieb.html

Tatra banka prináša nový balík služieb Tatra PersonalTB, vďaka ktorému môžete využívať vaše financie efektívne a bez obmedzení.
Podrobné informácie o novom balíku služieb nájdete na stránke: http://www.tatrabanka.sk/baliky. (http://www.tatrabanka.sk/baliky) Akurát tak tri mesiace dáva na balík zlavu 50%, takže človek nebude platiť 5 eur ale len 2,50€. A navyše ak splní podmienky, tak môže mať balík zadarmo. Teda vedenie balíka.

Tuším treba 10 krát zaplatiť mesačne plat. kartou, a mať dva úverové produkty či čo. A vtedy balík je za 0 €.
doktor01
10.11.09,19:52
Mne zatial ziaden list neprisiel, ale z toho, co pises, mam skor pocit, ze to bol LEN list, reklamna kampan, jednoducho lanarili ta na to, aby si si sam a dobrovolne balik zmenil na iny. A ty si to SAM a DOBROVOLNE aj siel urobit, resp. si sa rozhodol ucet zrusit / nikto ta nenutil.
Bohužiaľ nebola to len reklama novej služby. Tatrabanka vykonala zmenu automaticky k 01.11.2009 bez súhlasu klienta.:cool:
Lianka
11.11.09,17:09
Uff, vdaka za Vase prispevky. Takze mam par tyzdnov na rozmyslenie, co s mojim uctami, nakolko mam na nich len minimalne pohyby a tie nove poplatky sa mi ani po zlave neoplatia.
malyklaun
11.11.09,18:35
no ved to... tiez nemam take velke pohyby na ucte a kludne suhlasim s odchodom do inej banky, ale preco mam platit za zrusenie, ked ma vlastne "vyhnali"