balco
07.11.09,20:48
Ahojte,

zaujimalo by ma, ako je to s malym podnikanim v Polsku. Viete ako to bezi na trhoch a keby sme chceli ist predavat na trh (Novy Targ, Leluchow apod.), ci nam treba nieco vybavovat a kde? Treba nam pokladnu? Poliaci, ked predavaju u nas, tak pokldanu nepouzivaju. Cital som niekde, ze ked podnikaju len prilezitostne tak im ju netreba. Ako je to s nami na ich strane? Ma niekto nejake skusenosti?

vdaka vam za akekolvek rady
danushka
07.11.09,21:04
Podnikanie v Poľsku
Občania SR môžu v Poľsku podnikať za rovnakých podmienok ako poľské subjekty. Podnikateľ môže začať podnikať po zápise do obchodného registra na príslušnom mestskom alebo obecnom úrade v mieste pobytu alebo plánovanej obchodnej činnosti. Po registrácií firmy je potrebné do 14 dní požiadať o registračné číslo firmy REGON, na príslušnom krajskom štatistickom úrade vojvodstva - www.gus.pl
Vyžaduje sa založenie bankového účtu a prihlásenie do systému sociálneho zabezpečenia (Zaklad Ubezpieczeń Spolecznych). Do 7 dní od začatia podnikania je potrebné prihlásiť túto činnosť na daňovom úrade a požiadať o daňové identifikačné číslo NIP. Zahraničné subjekty môžu v Poľsku zakladať svoje pobočky (Oddzial w Polsce), ktoré musia byť zaregistrované na registračnom súde príslušného kraja (vojvodstva)
Užitočné adresy: www.twoja-firma.pl, www.paiz.gov.pl
huascaran
01.02.13,16:00
Zdravím všetkých "poraďákov"!
Vie mi niekto poradiť kde sa registrujú bežní živnostníci na nejakom poľskom webe zadarmo? Obdoba ako u nás azet, centrum a pod. Hľadám totiž poľkých živnostníkov aj firmy v odbore kamenárstvo. Ďakujem.