Fjody
07.11.09,22:53
Počas prvej vlny kupónovej privatizácie investovala matka do 2 investičných fondov - IPEĽ a ISTER.
Chvíľu dostávala výpisy o aktuálnom stave "ceny akcií", potom to úplne ustalo a nebolo o daných fondoch ani chýru ani slychu. Nedávno - v súvislosti so spätným prevodom bezcenných cenných papierov späť na Centrálny depozitár som sa o to začal zaujímať a zistil som, že IF ISTER je v Obchodnom registri vedený ako investičný fond - v likvidácii.

Viete mi niekto prosím poradiť, ako zistím, či má fond ešte nejakú hodnotu, či je možné získať nejaké finančné prostriedky? Ako zistím, kto je likvidátorom a pod.?

Vopred ďakujem za vaše nápady.
cucula1
07.11.09,23:36
opýtajte sa na stredisku cenných papierov v Bratislave ony evidujú tieto cp májú ho určite vo svojej databáze
Fjody
08.11.09,09:10
Centrálny depozitár cenných papierov ponúka službu, kde keď zadáte svoje rodné číslo, vyskočí vám informácia, či u nich máte majetkový účet alebo nie.
Vyskúšal som to a výsledok bol, že žiaden účet na dané rodné číslo nevedú. Zároveň však upozorňujú, že to nič neznamená, pretože to môže viesť niektorý z ich partnerom - RM System, rôzne banky a pod.
Takže cez CDCP som sa zatiaľ nikam nedostal.
hoderko
06.12.10,18:28
dobrý deň. Chcel by som sa opýtať účastníka s menom fjody, či už niečo zistil ohľadom if ister. mám rovnaký problém, mama má akcie fondu, ale neviem či za niečo stoja. našiel som len, že burza cenných papierov ich vyradila z obchodovania niekedy v rokoch 2002-2004 a posledná cena akcie bola 3 skk.
Fjody
14.12.10,09:27
Nikto mi to nevedel povedať so 100 % - nou istotou. Zisťoval som to v banke, kočka niekam volala a jej odpoveď bola, že to už nemá asi žiadnu hodnotu. Hľadal som info na nete, ale tam k tomu tiež nič nie je. Každopádne, akcie budú asi bezcenné, ale poplatky za to zatiaľ nikto nepýta.