Kirk
31.08.05,07:21
Vie mi niekto povedat ako sa ma kontrolovat material v jednoduchom uctovnictve? Mame vytlaceny vypis prijemok za cely polrok. Staci to odskrtat podla prijemok a to je vsetko? Alebo to treba este porovnavat s niecim?(napr. s penaznym dennikom, alebo???).
Zita5
31.08.05,05:28
Materiál na sklad sa na príjemky nahadzuje na základe došlých faktúr /dodacích listov/. Ak chceš spraviť inventúru tak si vytlač inventarizačnú súpisku alebo zápis a presne podľa tohto výtlačku si na sklade odkontroluješ materiál , ktorý v skutočnosti fyzicky máte . Pokiaľ nie je to množstvo ako má byť , tak treba hľadať chybu . V prípade chýbajúce množstva/ fyzicky / pokiaľ účtovne je všetko v poriadku , tak je manko .

S peňažným denníkom môžeš si odkontrolovať , či máš správne zaúčtovanú faktúry a na základe tejto aj správnosť príjemky .

Je to z pohľadu JÚ .
Kirk
31.08.05,07:41
OK. Ale nemal som namysli fyzicku inventuru. Ale ci danovaci nechcu vidiet odskrtany vypis prijemok podla penazneho dennika a porovnat vysledne sumy. Teda napr. zaznam z penazneho dennika za februar, cize sucet uhrad faktur za material v tomto mesiaci (po odratani ostatnych faktur ktore sa netykaju februara a priratani faktur ktore su uhradene v inych mesiacoch) by sa mal rovnat sume vsetkych prijemok za februar.A takisto porovnat vsetky mesiace. Je s tym kopa roboty a neviem ci sa nieco take vobec ma robit a tie sumy aj tak nesedia.
Zita5
31.08.05,09:03
OK. Ale nemal som namysli fyzicku inventuru. Ale ci danovaci nechcu vidiet odskrtany vypis prijemok podla penazneho dennika a porovnat vysledne sumy. Teda napr. zaznam z penazneho dennika za februar, cize sucet uhrad faktur za material v tomto mesiaci (po odratani ostatnych faktur ktore sa netykaju februara a priratani faktur ktore su uhradene v inych mesiacoch) by sa mal rovnat sume vsetkych prijemok za februar.A takisto porovnat vsetky mesiace. Je s tym kopa roboty a neviem ci sa nieco take vobec ma robit a tie sumy aj tak nesedia.
Já nič neodškrtávam v JÚ . Na došlú faktúru okrem čísla DF si poznačím číslo príjemky na sklad priložim aj kópiu príjemky , a výdaj materiálu na zhotovenie zákazky poznačím na odoslanú fa a to číslo výdajky a ešte ju aj priložím .Čiže mám to zaznamenané 2x . Já osobne neporovnávam mesačne žiadne úhrady . Čiže vediem evidenciu došlých fa a skladové zásoby materiálu príjem - výdaj . Na konci roka sa prevedie inventúra , ale to môžeš spraviť hocikedy v roku .

Odškrtávala by som , ak by som hľadala chybu . Čo sa týka daniarov , mala som kontrolu , ale sklad si prebehli len tak zbežne , môže pri kontrole byť aj porovnávanie .
Kirk
31.08.05,10:14
Vdaka za radu! Kirk
Mikolajova
06.09.05,12:07
Chcela by som sa poradiť ohľadom učtovanie resp. evidencie skladu. Mam takyto problem. Neučtujem sklad lebo neviem si rady ako na to. Zivnostnik mi nosí reg. pasku kde je suhrn za cely mesiac ale asi takto: alkohol 570 ks ........15000,- Jedlo 1000 ks .....125000,- Limonáda 230 ks ..........25000- atd. Nakoľko ja podľa faktur evidujem stavy napr. borovička 200,-za liter, vodka 125,- ,75 l ........ ako nato ak z jeho uzavierky to nie je čitateľne. Neviem si predstaviť žeby som roztáčala reg. pásky a sčítavala po bločkoch.
ala13
13.09.05,03:05
Nic neroztacaj a rob evidenciu podla skupin, pricom skupiny si sama zvolis, ako ti to najviac vyhovuje. Cize v tvojom pripade: alkohol, jedlo, limonada ... a podla toho musis evidovat i prijem na sklad.