alla66
08.11.09,07:18
Dostala som pre mňa neznámu kvetinku Cyclamen. Pár informácií som si prečítala na nete, ak má niekto vlastné skúsenosti, ako sa správne starať ... viď.foto http://www.larose.com/upimages/TF130_01_WH.jpg...
skôr sa prikláňam k overeným radám. Preštudovala som si, ako mám kvetinku polievať, ale nenašla som zmienku o prihnojovaní v zimných mesiacoch. Aké hnojivo použiť, aby dlho kvitla a mala dostatok živín? Ď.
Silvernola
08.11.09,06:35
Hlavne to chce chlad a zalievať výlučne odspodu - do misky.
alla66
08.11.09,07:04
v činžiaku mám teplo...
postavila som ju v kuchyni / severná strana / na okno...
zena
08.11.09,07:48
drz sa hlavne tohoto, cim menej si ju budes vsimat tym sa jej lepsie bude darit :) Zalievaj mierne iba do misky, inak ti moze zhnit hluza raz tyzdenne a prebytocnu vodu v miske po pol hodinke vylej. Odkvitnute stonky odsranuj, aby sa vytvarali nove. Zalezi aky je to druh, niektorym ani tak nevadia teple byty, ine tam vydrzia par tyzdnov a je po nich. Drzim palce
bikam
08.11.09,08:43
Minulý rok mi manžel cyklámen kúpil, ale nedopadlo to dobre. Vraj potrebuje chlad - schodište, chodbu, a pod., a malú zálievku. Mne sa to nepodarilo dodržať, bohužiaľ, kvietok uhynul. Ale tebe držím palce, aby sa kvietku darilo.;)
alla66
08.11.09,09:38
Ďakujem za rady.
... na priloženej kartičke mám napísané - postaviť k oknu, neznáša priame slnečné svetlo, polievať každé ráno do misky.
http://serousci.webz.cz/smajlici/212.gifS polievaním ste ma prekvapili.
Silvernola
08.11.09,11:45
Ak budeš odstraňovať odumierajúce listy či odkvitnuté kvety, nikdy ich nestrihaj! Treba ich (na pohľad) surovo vytrhnúť. Neobávaj sa toho, sú na to uspôsobené a neostane zahnívajúci kúsok.
Anna123
08.11.09,14:01
Dobrý deň, moje skúsenosti s pestovaním tohto kvietku: vyžaduje chlad, polievať do misky. a v tomto období aj prihnojovať, aby kvitol až do jarných mesiacov. V lete má vegetačné obdobie. vtedy ho polievam veľmi málo, až takmer vyschne a viac polievať začnem od začiatku septembra a prihnohovať, aby začal kvitnúť a potom spravidla kvitne od jesene do konca jari. Ja mám ešte staré klasické okná, takže ho v zime mám "medzi oknami", už len keď hlásia veľké mrazy, tak ich preložím ma iné studené miesto.
fedor39
07.08.11,17:28
Cyklámen purpurascens po odkvitnutí v júli vytvoril hľuzu priemeru 4 cm a zatiahol. Vybral som ju zo zeme, ale neviem, čo s ňou do jari urobiť. Ďakujem za radu
Terézia 30
19.10.12,11:07
Dobrý deň nevedeli,by ste mi prosím pomôcť s cyklaménom? ...Už prišlo obdobie odkvitnutia a presádzania a keďže to budem robiť prvý krát tak neviem, či mám celú hľuzu očistiť od hliny alebo nemusím? ...a odložiť tú hľuzu na kľud na pár týždňov? ....Pestujem ho už 5 mesiacov a zatiaľ ide všetko podľa toho čo som sa dočítala na internete no netuším ako teraz čo s hľuzou a ako ho presadiť a použiť obyčajný substrát? Ďakujem za pomoc :)
arizona
19.10.12,14:00
Čo s nimi po odkvitnutí?Ak chcete cyklámeny pestovať aj ďalej po odkvitnutí, musíte obmedziť ich zálievku. Rastlinu potom vyberte z črepníka a hľuzy presaďte do čerstvej zeminy, ktorá by mala byť zmesou substrátu, rašeliny a piesku. Cyklámeny treba sadiť do kvetináčov primeranej veľkosti tak, aby jedna tretina hľuzy bola nad úrovňou pôdy. Ak budete rešpektovať všetky jeho pestovateľské nároky, čoskoro vás odmení záplavou kvetov.
http://lesk.cas.sk/clanok/97532/zahynul-vam-dalsi-cyklamen-vieme-kde-ste-spravili-chybu.html