stanco007
08.11.09,11:17
Chcem sa opytat drzitelov ZP ci si mozem kupit zbran v zahranici, napr v Polsku, Madarsku alebo na Ukrajine? Vydava sa vtedy nejake specialne nakupne povolenie? Alebo sa to neda a zbran sa da kupit len v tuzemskom state?
Bionda
08.11.09,16:00
stanco :D ak si robil skúšky na ZP , tak by si mal vedieť postup :D - event. môžeš sa opýtať na Polícii , kde ti zbrojný preukaz vydali..... inak sú iné fóra , ktoré sa venujú špeciálne zbraniam ;) tam nájdeš všetky odpovede na svoje otázky. Hlavne závisí aký typ zbrane chceš nadobudnúť..... ;)
buchač
08.11.09,16:18
stanco :D ak si robil skúšky na ZP , tak by si mal vedieť postup :D - event. môžeš sa opýtať na Polícii , kde ti zbrojný preukaz vydali..... inak sú iné fóra , ktoré sa venujú špeciálne zbraniam ;) tam nájdeš všetky odpovede na svoje otázky. Hlavne závisí aký typ zbrane chceš nadobudnúť..... ;)

:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D:---:D

Andykám , z tej duše pozdravujem Ťa ..... ;):rolleyes::---:---:---:D:D:D:D:D


stanco007
Kupa zbrane v zahranici
Chcem sa opytat drzitelov ZP ci si mozem kupit zbran v zahranici, napr v Polsku, Madarsku alebo na Ukrajine? Vydava sa vtedy nejake specialne nakupne povolenie? Alebo sa to neda a zbran sa da kupit len v tuzemskom state?

3 x Áno ....;)

P.S.:
Andy , ale stanco007 , musíme priznať , nevieš , či má ZP-čko ....
stanco007
08.11.09,17:47
Rad vam odpoviem :---
Jasne ze mam ZP a pre vase info A sk. A pochybujem, ze niekto z vas ma ZP leby by vedel, ze pri skuskach sa take veci neriesia ako je kupa zbrane v zahranici... A zase nie je to tak ako som pisal v tej otazke. Viem, ze sa dava spec. povolenie na nakup zbrane v zahranici a musi mat dotycny aj z daneho statu povolenie na vyvoz zbrane. Ale myslel som si, ze tu budu aj nejaky znalci v tomto...
Bionda
08.11.09,18:11
;) A máme aj iní...:D ;) a otázka o nákupe a postupe, lehotách na prihlásenie je aj v otázkach, takže sa jednoznačne mýliš, ak tvrdíš, že to v témach nie je!!..... a sú aj typy zbraní na ktoré predsa nie je potrebné nákupné povolenie;) preto , ak si nezadal typ zbrane , skupinu, nemôžeme ti ani povedať či áno alebo nie :D
Stanco 007 a čo by si si chcel kúpiť, akého máš favorita? to nie je u nás na trhu? a čosi špeci alebo len na nosenie??

Juraj, ná vidíš ho, on má ZP ale nás skúša :D
stanco007
08.11.09,18:47
No jasne... NP nepotrebujes na kupu plynoviek xi Tam ti staci mat 18 rokov xi Chcel by som G19 a mam pocit, ze u nas su nove dost drahe. Preto som sa pytal na ten dovoz
Bionda
08.11.09,18:56
My sme tiež G ako také zvažovali, nakoniec sme kúpili iné značky :D.
stanco007
08.11.09,19:05
My sme tiež G ako také zvažovali, nakoniec sme kúpili iné značky :D.
Ja som mal G17 a K100 vo svojej drzbe. G17 super zbran ale na nosenie velka na moj styl. K100 lepsia na nosenie a rozborka sa lepsie robila na G xi Skusenosti mam aj s Beretou 9000s. Ta sa mi tiez paci. A cz ale tie ma velmi nezaujimaju
Bionda
08.11.09,19:08
U nás získal nadvládu Sig3x :D a jeden S Mannlicher :D
stanco007
08.11.09,19:13
U nás získal nadvládu Sig3x :D a jeden S Mannlicher :D
Ja jednoznacne G :D
buchač
08.11.09,20:34
Ja som mal G17 a K100 vo svojej drzbe. G17 super zbran ale na nosenie velka na moj styl. K100 lepsia na nosenie a rozborka sa lepsie robila na G xi Skusenosti mam aj s Beretou 9000s. Ta sa mi tiez paci. A cz ale tie ma velmi nezaujimaju

Ne..r ma , nedráždi štrkáča bosou nohou po hlavičke ...!!!!!:cool:
buchač
08.11.09,21:01
Rad vam odpoviem :---
Jasne ze mam ZP a pre vase info A sk. A pochybujem, ze niekto z vas ma ZP
Si ma teda rozosmial ....ZP mám dlhšie ako Ty možno rokov ...:D:D:D:D:D
Pozri aj túto tému ....
http://www.porada.sk/t37789-p7-zbrojny-preukaz.html
leby by vedel, ze pri skuskach sa take veci neriesia ako je kupa zbrane v zahranici
Ale zákon vraví niečo o dovoze a vývoze zbrane ....a jedno , či ju máš bielu alebo čiernu ...
Lebo ak čierna bude , problém veliký ....
Ozaj , mám vypracované otázky , ich súbor , ktoré môže hocikto vyfasovať na skúškach , že si Ty nedostal také , to je už iné , určite Ti nedali všetky otázky ...
... A zase nie je to tak ako som pisal v tej otazke. Viem, ze sa dava spec. povolenie na nakup zbrane v zahranici a musi mat dotycny aj z daneho statu povolenie na vyvoz zbrane. Ale myslel som si, ze tu budu aj nejaky znalci v tomto...

No , tak teda , znalec počúvaj ...ale neurážaj sa , dopredu varujem .....;)

Pokiaľ sa dobre pamätám , tak si v niektorej téme spomenul , vyplynulo mi to z toho , že si bol príslušníkom polície ....
Ak áno , tak už len táto skutočnosť neobstojí pred požiadavkou o radu ....nakoĺko by si mal potom poznať svoju stránku ...
A ak nie , tak aj tak by si mal vedieť , kde sa čo nachádza , kde hľadať nejké to info ...

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/op/zbrane/ZbrojnySprievodnyList001.jpg

a poďme ďalej ...


S I E D M A Č A S Ť
VÝVOZ, DOVOZ A PREVOZ ZBRANE A STRELIVA
§ 40
Zbrojný sprievodný list
(1) Zbrojný sprievodný list je verejná listina, ktorá
oprávňuje fyzickú osobu alebo právnickú osobu na
uskutočnenie trvalého vývozu zbrane kategórie A,
zbrane kategórie B, zbrane kategórie C alebo streliva
do týchto zbraní, trvalého dovozu zbrane kategórie A,
zbrane kategórie B, zbrane kategórie C alebo streliva
do týchto zbraní alebo dočasne doviezť, držať, používať
alebo previezť cez územie Slovenskej republiky zbrane
kategórie A, zbrane kategórie B, zbrane kategórie C
alebo strelivo do týchto zbraní (ďalej len „prevoz zbrane”).
Vzor zbrojného sprievodného listu je uvedený
v prílohe č. 5.
(2) Zbrojný sprievodný list vydá policajný útvar príslušný
podľa miesta pobytu, miesta podnikania alebo
sídla žiadateľa, ak tento zákon neustanovuje inak, na
základe písomnej žiadosti, ktorá obsahuje
a) osobné údaje a číslo cestovného dokladu osoby,
ktorá bude zbraň kategórie A, zbraň kategórie B
alebo zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto
zbraní prepravovať,
b) osobné údaje fyzickej osoby, u fyzickej osoby –
podnikateľa obchodné meno, miesto podnikania
a identifikačné číslo, ak jej bolo pridelené, a u právnickej
osoby názov, sídlo a identifikačné číslo, ak
jej bolo pridelené, pre ktorú je zbraň kategórie A,
zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C alebo
strelivo do týchto zbraní určené,
c) miesto, kam má byť zbraň kategórie A, zbraň kategórie
B alebo zbraň kategórie C alebo strelivo do
týchto zbraní prevážané, ak nie je zhodné s miestom
pobytu alebo miestom podnikania fyzickej osoby
– podnikateľa alebo sídlom právnickej osoby
uvedenej v písmene b),
d) údaje o zbrani kategórie A, zbrani kategórie B alebo
údaje o zbrani kategórie C podľa § 9 ods. 2 písm.
c); ak ide o vydanie zbrojného sprievodného listu
na dovoz, uvedie sa iba druh zbrane,
e) druh, značku, kaliber a množstvo streliva; ak ide
o vydanie zbrojného sprievodného listu na dovoz,
uvedie sa iba druh streliva,
f) údaje o druhu a množstve strelného prachu,
g) údaje o označení zbrane alebo streliva overovacou
značkou,30)
h) názov hraničného priechodu, cez ktorý zbraň kategórie
A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C
alebo strelivo do týchto zbraní bude vyvezené z územia
Slovenskej republiky alebo dovezené na územie
Slovenskej republiky,
i) druh prepravného prostriedku,
j) dátum vývozu alebo dovozu a predpokladaného
prevzatia zbrane kategórie A, zbrane kategórie B
alebo zbrane kategórie C alebo streliva do týchto
zbraní.

tak potom čo chceš ..?????

Plynovku ?

A na čo ?
stanco007
09.11.09,05:31
No , tak teda , znalec počúvaj ...ale neurážaj sa , dopredu varujem .....;)

Pokiaľ sa dobre pamätám , tak si v niektorej téme spomenul , vyplynulo mi to z toho , že si bol príslušníkom polície ....
Ak áno , tak už len táto skutočnosť neobstojí pred požiadavkou o radu ....nakoĺko by si mal potom poznať svoju stránku ...
A ak nie , tak aj tak by si mal vedieť , kde sa čo nachádza , kde hľadať nejké to info ...

http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/op/zbrane/ZbrojnySprievodnyList001.jpg

a poďme ďalej ...



tak potom čo chceš ..?????

Plynovku ?

A na čo ?
Tak pan inteligentny ja sa nehnevam, nemam preco :---
Len pre vysvetlenie. Ja som nikdy nebol pri policii!!! Xanti to zle pochopila a zacala pisat, ze som bol pri policii. Ja som len pisal, ze som bol v statnej sprave. Ale co, tak to ti nepoviem, nakolko nemozem.
A jasne, ze som nemal na skuskach nieco take ako dovoz zbrane. Ale myslim si ze aj keby som mal, tak to co o tom viem, by mi stacilo na odpovedanie pred komisarom. Ale tu som sa chcel dozvediet nejake skusenosti s tym dovozom a nie chujove § a pod... Dufam, ze mi rozumies ako to myslim. A stou plynovkou si to absolutne nepochopil!!! :eek:
Ja som len odpovedal lebo niekto tu pisal, ze na niektore zbrane ti netrebe ZP... No na ake? Tak som napisal, ze na plynovky. Tie u na 100% podobne realnej zbrani. Ale je tych zbrani viac. Ale to ako drzitel ZP urcite vies :D
A ze mas mozno dlhsie ZP ako ja, tak to je absolutne jedno... Ale mas ZP sk. A ako ja??? :-)
buchač
09.11.09,06:46
Tak pan inteligentny ja sa nehnevam, nemam preco :---
Netvrdím , či som inteligentný , alebo nie....to nechám na posúdenenie iným ...;)
Skúsenejší som ale určite ....:rolleyes:
Len pre vysvetlenie. Ja som nikdy nebol pri policii!!!
Ani ja .....ale špecifikácia môjho zaradenia u inej ozbrojenej zložky mi dovoľuje byť múdry ....
Xanti to zle pochopila a zacala pisat, ze som bol pri policii. Ja som len pisal, ze som bol v statnej sprave. Ale co, tak to ti nepoviem, nakolko nemozem.
A jasne, ze som nemal na skuskach nieco take ako dovoz zbrane. Ale myslim si ze aj keby som mal, tak to co o tom viem, by mi stacilo na odpovedanie pred komisarom. Ale tu som sa chcel dozvediet nejake skusenosti s tym dovozom a nie chujove § a pod... Dufam, ze mi rozumies ako to myslim. A stou plynovkou si to absolutne nepochopil!!! :eek:
Keď si už použil to expresívne slovo , hm tak taký istý názor mám aj ja na plynovky ....
Ja som len odpovedal lebo niekto tu pisal, ze na niektore zbrane ti netrebe ZP... No na ake? Tak som napisal, ze na plynovky. Tie u na 100% podobne realnej zbrani. Ale je tych zbrani viac. Ale to ako drzitel ZP urcite vies :D
A ze mas mozno dlhsie ZP ako ja, tak to je absolutne jedno... Ale mas ZP sk. A ako ja??? :-)
......už 20 rokov .....vtedy ešte ani ZP neboli , už som mal kvérik ...a ver vtedy krátku nemal len tak hocikto ...;)

Čo sa týka dovozu , Bionda Ti dala už odpoveď ...


G17 super zbran ale na nosenie velka na moj styl.
Len tak mimochodom , Ty máš na nosenie nejaký zvláštny štýl ....:rolleyes:
Alebo o čo ide , či ju máš na opasku , pod pazuchou , v ľadvinke alebo len tak za pásom , furt je to jedno , podľa litery zákona ju môžeš vytiahnuť len v prípade KN alebo NO ...

A keď si spomenul aj tie ch ....§ , tak Ti dám ešte jeden ...

Zbraň kategórie D
Zbraňou kategórie D je
a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert
s energiou strely na ústí hlavne do 7,5 J,
b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely
na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J,
c) expanzná zbraň,
d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia
ako 150 N,
e) historická zbraň,
f) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.
To znamená , že menšie všetky hodnoty ako sú uvedené v zákone nepodliehajú tomuto ....
Bionda
09.11.09,08:55
Ja čo ľudí z okolia a známych držiteľov ZP poznám, riešili nákup buď novej zbrane v predajniach na Slovensku event, ak sa im zdala cena vysoká, kúpili si už používanú zbraň. Mám skúsenosti, že vždy sme dostali zľavu pri kúpe novej zbrane. žeby šťastie ? :) my sme sa priamo spýtali, či je možná nejaká zľava, event. dokonca ja som mala možnosť si z nich vystreliť, dokonca keď som zvažovala medzi dvomi modelmi- z oboch a tým rozhodnúť sa správne- z môjho pohľadu :)
P.S: Na Ukrajine G určite by si kúpil drahšie ako u nás ;)- myslím nový v predajni :D
stanco007
09.11.09,09:02
Čo sa týka dovozu , Bionda Ti dala už odpoveď ...


Len tak mimochodom , Ty máš na nosenie nejaký zvláštny štýl ....:rolleyes:
Alebo o čo ide , či ju máš na opasku , pod pazuchou , v ľadvinke alebo len tak za pásom , furt je to jedno , podľa litery zákona ju môžeš vytiahnuť len v prípade KN alebo NO ...

A keď si spomenul aj tie ch ....§ , tak Ti dám ešte jeden ...

To znamená , že menšie všetky hodnoty ako sú uvedené v zákone nepodliehajú tomuto ....
Ja sa nehadam a beriem, ze si skusenejsi a mas aj ovela dlhsie ZP ako ja. Ja si necham rad poradit od skusenejsieho. Ale kazdopadne som sa nic nedozvedel co som potreboval. To co sa tu popisalo som viac menej vedel. Ale opytam sa ta takto lebo aj kvoli tomu sa dal tuto temu. Predpokladam, ze zbrane napr na Ukrajine budu lacnejsie ako u nas a mam zaujem o kupu. Len neviem ako sa nakontaktovat na nejaku predajnu, pripadne na fyzicku osobu co predava zbran... V tomto som chcel poradit a ziskat nejake info blizsie. Priznavam, ze som zle sformuloval otazku
stanco007
09.11.09,09:04
[P.S: Na Ukrajine G určite by si kúpil drahšie ako u nás ;)- myslím nový v predajni :D[/QUOTE]
Preco myslis???
Bionda
09.11.09,09:17
mám takéto info, muž tam často cestuje a ako tiež držiteľ ZP a strelec sa tiež zaujíma o rôzne info z tejto oblasti :)-
buchač
09.11.09,11:57
Ja sa nehadam a beriem, ze si skusenejsi a mas aj ovela dlhsie ZP ako ja. Ja si necham rad poradit od skusenejsieho. Ale kazdopadne som sa nic nedozvedel co som potreboval. To co sa tu popisalo som viac menej vedel. Ale opytam sa ta takto lebo aj kvoli tomu sa dal tuto temu. Predpokladam, ze zbrane napr na Ukrajine budu lacnejsie ako u nas a mam zaujem o kupu. Len neviem ako sa nakontaktovat na nejaku predajnu, pripadne na fyzicku osobu co predava zbran... V tomto som chcel poradit a ziskat nejake info blizsie. Priznavam, ze som zle sformuloval otazku

Vidíš , hneď sa lepšie cítim ...:D


Slováci na Ukrajine nakupujú značkové tenisky a oblečenie
01.08.2009

Podľa hovorkyne Colného úradu Michalovce Kláry Baloghovej jej úrad nemá informácie, že by sa v blízkej budúcnosti limity na dovoz tovaru menili.

V obmedzenom množstve
maximálne dve škatuľky (40 ks) cigariet na osobu
pohonné hmoty a to len neupravená nádrž a 10 litrov v bandaske
alkohol 1 l na dospelú osobu
oblečenie i elektroniku a iné veci avšak len pre vlastnú potrebu

Zakázané voziť:
do EÚ sa nesmú dovážať výrobky živočíšneho pôvodu
mlieko a mliečne výrobky
mäso a mäsové výrobky
čerstvé i mrazené surové ryby
vajcia
drogy, zbrane
farmaceutiká

http://www.cas.sk/clanok/126003/slovaci-na-ukrajine-nakupuju-znackove-tenisky-a-oblecenie.html

Čiže ostrý kvér asi ťažko , no a tie zvyšné by som si teda rozhodne , ale rozhodne vonku nekupoval ...dôvody ?
- reklamácia
- záruky -
- náklady na cestu
v prípade zlého výrobku ...a je jedno či plynovka , luk , atď ....
Excise Duty
09.11.09,13:27
Chcem sa opytat drzitelov ZP ci si mozem kupit zbran v zahranici, napr v Polsku, Madarsku alebo na Ukrajine? Vydava sa vtedy nejake specialne nakupne povolenie? Alebo sa to neda a zbran sa da kupit len v tuzemskom state?
Pozri § 42 zákona č. 190/2003 Z.z.o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
petmar
16.11.09,07:38
cca pred 4-5 rokmi keď prebiehala obmena zbraní v českých ozbrojených zboroch, kupovali tam nové vyradené pištole naši, ešte aj DPH im vrátili . Napríklad nový Makarov vyšiel do 2500 Sk.
Ale Glock teraz dosť znížil ceny, G19 výborný na nosenie a dobre sa drží v ruke, váhu má 3/4 z cz compact, viac nábojov, stojí u nás v obchode 16 tisíc, príslušníci ozbr. zborov zaplatia niečo cez 14000 (no neber to :D)
buchač
16.11.09,08:16
cca pred 4-5 rokmi keď prebiehala obmena zbraní v českých ozbrojených zboroch, kupovali tam nové vyradené pištole naši, ešte aj DPH im vrátili . Napríklad nový Makarov vyšiel do 2500 Sk.
Ale Glock teraz dosť znížil ceny, G19 výborný na nosenie a dobre sa drží v ruke, váhu má 3/4 z cz compact, viac nábojov, stojí u nás v obchode 16 tisíc, príslušníci ozbr. zborov zaplatia niečo cez 14000 (no neber to :D)

Slabá , neúplná špecifikácia zbraní ...
Chýba mi presnešie označenie ...
Príslušníci ozbrojených zborov - kde , prečo ..???

A môžeš mi vysvetliť výraz - .." nový vyradený " ???????

Otázky na otázky ...;) , ale neber osobne ...
stanco007
16.11.09,15:11
cca pred 4-5 rokmi keď prebiehala obmena zbraní v českých ozbrojených zboroch, kupovali tam nové vyradené pištole naši, ešte aj DPH im vrátili . Napríklad nový Makarov vyšiel do 2500 Sk.
Ale Glock teraz dosť znížil ceny, G19 výborný na nosenie a dobre sa drží v ruke, váhu má 3/4 z cz compact, viac nábojov, stojí u nás v obchode 16 tisíc, príslušníci ozbr. zborov zaplatia niečo cez 14000 (no neber to :D)
Pokial ja viem, tak za tu nizsiu cenu si mozu niekde v BA kupit zbran len prislusnici policie
stanco007
16.11.09,15:13
Slabá , neúplná špecifikácia zbraní ...
Chýba mi presnešie označenie ...
Príslušníci ozbrojených zborov - kde , prečo ..???

A môžeš mi vysvetliť výraz - .." nový vyradený " ???????

Otázky na otázky ...;) , ale neber osobne ...
Policajti si mozu v niektorm obchode v BA kupit zbran za tych cca 14 000SK-Glock. Preco? Lebo maju nizsiu cenu, ze su policajti. Je to dohoda medzi obchodnikom a ministerstvom.
buchač
16.11.09,15:34
Toto ja viem , mne ani dohoda ministerská nebola potrebná ...;)

Stačilo hodiť reč , trochu pokecať a kvér bol raz dva bez DPH - dole ...

Jeden čas tak predával určitý VOP ČZ - 50 v rámci prezbrojovania ....to bola teda cena , pár šupov ...:rolleyes:

Len som bol zvedavý na tie iné odpovede ...