zvada
08.11.09,12:47
neviem ci spravne sformulujem otazku ale skusim to :-)
nastahovala som sa do garsonky a mesacne asi spotrebujem priemerne 100kwh elektriny...(pc-zapnuty skoro nonstop,,chladnicka triedy A,,tv zhruba 8hod zapnuty,,pracka triedy A --4krat do tyzdna) platim zalohu 800sk mesacne a neviem ci je to dostacujuce,,,bojim sa aby mi na buduci rok neprisiel nedoplatok ,,alebo na druhej strane velky preplatok ku ktoremu sa samozrejme majitel neprizna,,,,je to primerana vyska zalohy alebo nie??
Kolenčík
08.11.09,20:27
Po roku si to môžeš cez dodávateľa upraviť, resp. Ti to upravia oni. Jedno odpisové obdobie vydrž a potom si to s dodávateľom upravíš.
Ja som platil pomerne veľa a p roku mi prišla možná úprava, ale predtým som požiadal ja zníženie na 100 € a oni navrhli 80€. Ostal som pri 100-vke, radšej nech vrátia. Všetko o tvojom odbere na základe odber. miesta nájdeš na ich web stránke.
kaco11
10.11.09,07:45
Majitel garsonky? Ty si v podnajme? Alebo si byt cerstvo kupila. Pri cerstvej kupe okamzite aj telefonicky vies prehlasit elektriku. Pri podnajme neviem ako sa to robi. Ja bych si za ucasti svedka viedla evidenciu hodin resp.spotreby
Lianka
10.11.09,08:11
Majitel garsonky? Ty si v podnajme? Alebo si byt cerstvo kupila. Pri cerstvej kupe okamzite aj telefonicky vies prehlasit elektriku. Pri podnajme neviem ako sa to robi. Ja bych si za ucasti svedka viedla evidenciu hodin resp.spotreby

Pri prenajme/podnajme mate hadam protokol o prevzati bytu, kde okrem materialneho vybavenia bytu su uvedene aj stavy meracov.

Ceny za kW a mesacne poplatky su dostupne na internete. Od majitela alebo z elektrarni je vhodne zistit sadzbu, aku si dohodol (rozna sadzba - rozne poplatky). Takto si cenu spotrebovanej energie mozes zistit aj sama.
zvada
10.11.09,18:50
som vam vdacna za vsetky rady :-))) je to len podnajom a mam potvrdenia co sa tyka prevzatia bytu,tak dufam ze to bude ok,,,ja len sa bojim aby nevznikol nedoplatok,,,,este raz vam vsetkym velmi pekne dakujem :-))))
kaco11
11.11.09,06:23
Byvam v 2 i bez plynu len elektrika 2 osoby a mesacne platime 10 eur s tym ze minuly rok bol nedoplatok nejakych 400 korun. A to ide tv,pocitac chladnicka mycka pracka. Takze tak. Elektrarne pokial uvidia ze mas vysoku spotrebu upravia platby. A aj naopak,ked je nizka. Tak polrocne cca prehodnocuju.
zvada
12.11.09,20:20
len tolko???? a vazne to staci???nooo tak potom sa mi zda ze som asi za polrok zaplatila spotrebu elektriky na rok dopredu hmmmm ,,,,tak neostava ine len dufat ze majitel mi ten preplatok da...
karol.za
12.11.09,20:26
len tolko???? a vazne to staci???nooo tak potom sa mi zda ze som asi za polrok zaplatila spotrebu elektriky na rok dopredu hmmmm ,,,,tak neostava ine len dufat ze majitel mi ten preplatok da...

to už záleží na majiteľovi,alebo sa ho skús tak nejako ,,prezeptať,, či tvoje platby odpovedajú skutočnej spotrebe
s pozdravom karol
:):):):):)
Ivana K
12.11.09,20:30
ak sa dohodnes s majitelom, mozes si uzavriet s elektrarnami zmluvu aj sama..