Tommy Smith
08.11.09,12:52
Brý deň, dnes som si všimol na stene pri stole niečo, čo som snáď ešte nevidel, niečo medzi kliešťom, rakom a niečím s klepetami? :)

Som z toho mimo...
patrixo
08.11.09,11:57
Fu ha tak to uz ine kakao.. v zivote som nieco podobne nevidel...
pepsikova
08.11.09,12:08
..a nebol si náhodou niekde v exotickej krajine na dovolenke?..mohlo sa to doniesť ako zárodok a v priaznivých podmienkach "vypracovať" ...
susann2
08.11.09,12:18
Brý deň, dnes som si všimol na stene pri stole niečo, čo som snáď ešte nevidel, niečo medzi kliešťom, rakom a niečím s klepetami? :)

Som z toho mimo...
Dúfam, že si to zabil, aby sa to nerozmnožilo.
Silvernola
08.11.09,13:34
Žiaden hybrid či mutant. Je to nenápadný ale užitočný tvor z našej prírody šťúrik obyčajný Chelifer cancroides
Silvernola
08.11.09,13:39
Dúfam, že si to zabil, aby sa to nerozmnožilo.
Ako by dopadla naša príroda, keby sme zabíjali všetko neznáme len preto, že sa nám to na pohľad nepáči?!:cool:
Príroda je príliš rozumná, než aby jej deti útočili na "korunu tvorstva". Až 99% prípadov keď živočích ublíži človeku je jasný prípad sebeobrany.
Tommy Smith
08.11.09,14:06
Ďakujem za reakcie, v prvý moment som sa tak trošku zľakol, čo to doma chovám...

Po prečítaní odpovede od usera Silvernola som trošku natiahol google, ako čítam, tak čítam...
"Netušil som totiž, že doma nevedomky chovám vzdialeného príbuzného tropických škorpiónov (šťúrov). Šťúriky - takto sa tie drobné, maximálne polcentimetrové potvory volajú - žijú takmer v celom byte." (inzine.sk)

Mama to v domnení, že ide o nebezpečnú potvoru, rozmliaždila prvým predmetom, čo mala poruke... Holt, nemôžme byť všetci študovaní :(
Takto to tam teraz sedí prilepené, čakám na sestru, že ju kus nastraším a spravím mu nejaký ten funerál... Ďakujem ešte raz :)
220870
08.11.09,14:34
Ja som to už tiež na Slovensku stretol.
susann2
09.11.09,18:20
[/QUOTE]=Silvernola;1202947]Ako by dopadla naša príroda, keby sme zabíjali všetko neznáme len preto, že sa nám to na pohľad nepáči?!:cool:
Príroda je príliš rozumná, než aby jej deti útočili na "korunu tvorstva". Až 99% prípadov keď živočích ublíži človeku je jasný prípad sebeobrany.[/QUOTE]

Uznávam, že príroda by si vedela všetko sama vyregulovať, vyselektovať tvorstvo aj bez zásahu človeka. Lenže človek zasahuje, ničí určitý druh živočichov, lebo mu prekážajú, tým pádom sa zase premnožia dalšie, ktorými sa tie predchádzajúce živili a človek zasa zasahuje ...., častokrát to dospeje do takého štádia, že niet možnosti výberu. Takže ked mi niečo škodí a ja zasahujem, či sa to niekomu páči, alebo nie.