brunko4
08.11.09,14:44
vie niekto poradiť, má skúsenosť čo a akú, alebo je to zbytočnosť?
henriporada
08.12.09,21:25
Tak toto by aj mňa zaujímalo, aká je najlepšia čistička. Zvlhčovač nepotrebujeme, lebo v dome máme príliš vlhko, ale čističku chcem kvôli plesnivým stenám (nech nedýchame tie spóry) a dymu zo sporáku, príp. nevydarených jedál :D
Našla som na jednej stránke (nemôžem ju sem uviesť, lebo tu nemám žiadne príspevky ale v googli ju nájdete cez Roboticke vysavace ROWIS) nejaké lacné čističky, ale nikde som na ne nečítala recenzie, tak neviem, či ich ešte nikto nekúpil, alebo sú všetci spokojní. Lacné sú aj DéLonghi alebo Bionaire.
Dobrá čistička by asi mala mať všetky druhy filtrov: HEPA, uhlíkový a aj elektrostatický, ale ten elektrostatický vyrába aj ozón, čo vraj vo vyššom množstve škodí zdraviu, ale zase ho netreba vymieňať.
Teraz som našla aj stránku cisticky-vzduchu.eu (dajte si pred to www), ale ešte som ju nepreštudovala.
Už fakt neviem, čo je dobré si všímať na čističkách, tak by som si rada prečítala niekoho, čo už má skúsenosti s nimi.
nitram47
09.12.09,19:02
co sa tyka vlhkosti, mala by byt medzi 50-60% podla alergologicky. my mame ETA 0632 je to cisto zvhcovac, ale spokojnost. ked je dlho pusteny, citit uz taky tazky vzduch, preto si to treba okontrolovat :)