Mandáková
08.11.09,17:17
prosím Vás o radu,mám len jedného zamestnanca a výplatu robím ručne.Za rok 2008 mu vyšiel preplatok z Rzzp a je vôbec neviem akým spôsobom mu ho mám vyplatiť,zahrňa sa do hrubého príjmu,platia sa z neho odvody,zdaňuje sa ? prosím vysvetliť čo najjednoduchšie.
ivka70
08.11.09,16:29
Nie, nezahrna sa do hrubej mzdy a uz v ziadnom pripade sa z neho neplatia odvody.

K odvedenej dani z jeho mzdy mu pripocitas preplatok, teda o tolko menej odvedies danovemu uradu a o tolko sa navysi mzda cista mzda.

Opravujem, ja som to napisala o vratenej dani z prijmu ....
ondrejvla
08.11.09,17:25
Nie, nezahrna sa do hrubej mzdy a uz v ziadnom pripade sa z neho neplatia odvody.

K odvedenej dani z jeho mzdy mu pripocitas preplatok, teda o tolko menej odvedies danovemu uradu a o tolko sa navysi mzda cista mzda.

Nesúhlasím, prečo k odvedenej dani zo mzdy pripočítať preplatok? Vyplatíš mu jeho preplatok aj mimo miezd, ako preplatok RZZP, ale aj spolu so mzdami, ale neviem, prečo by sa malo menej odviesť DÚ, veď sa jedná o RZZP...Alebo sa mýlim?
ivka70
08.11.09,17:30
Nesúhlasím, prečo k odvedenej dani zo mzdy pripočítať preplatok? Vyplatíš mu jeho preplatok aj mimo miezd, ako preplatok RZZP, ale aj spolu so mzdami, ale neviem, prečo by sa malo menej odviesť DÚ, veď sa jedná o RZZP...Alebo sa mýlim?

Nemylis sa :)
Vdaka za opravu prveho prispevku ....