Kristinka1402
08.11.09,19:16
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom nočnej práce. Momentálne naši zamestnanci musia pracovať cca 2 mesiace aj v noci z dôvodu rýchleho ukončenia zákazky. Chcela by som sa opýtať, pretože mi je ZP nejasný koľko môžu oficiálne pracovať. V ZP je uvedené, že priemerná dĺžka pracovnej zmeny nesmie prekročiť 8 hodín v dobe najviac 4 kal. mesiacov po sebe nasledujúcich. Môžu mať normálne nadčasy, alebo ak budú pracovať napr. 11 hodín musia si to potom vybrať ako náhradné voľno?
Môžu pracovať napr. od stredy do pondelka 11 hodín, z toho 8- hodín bude vždy nočných, potom streda, štvrtok voľno, päť dní osmičky, dva dni voľno a potom opäť po 11 hodín 5 dní z toho 8 hodín nočných? Zamestnanci musia pracovať aj cez víkendy.
Všimla som si, že práca v noci musí byť prerokovaná so zástupcami zamestnancov a musí sa viesť zoznam zamestnancov pracujúcich v noci. Je treba urobiť ešte niečo?
Viete mi niekto poradiť, robím mzdovú len 4 mesiace, ešte mi veľa vecí nie je jasných.
Veľmi Vám za odpovede vopred ďakujem!!!
Kolenčík
08.11.09,20:11
A musia mať aj lekársku prehliadku pre prácu v noci.
Kristinka1402
09.11.09,07:54
S tou lekárskou prehliadkou som to pochopila tak, že ju musí mať len zamestnanec pracujúci v noci, čo je zamestnanec, ktorý vykonáva prácu v noci pravidelne alebo min. 500 h za rok, čo naši mať nebudú. Prosím, viete mi niekto poradiť, ako je to s tými odpracovanými hodinami? Môžu mať prácu v noci aj nadčas?