IvkaRRB
08.11.09,23:01
:o)) Dobry Večer.Neviem ci som vybrala vhodnu rubriku,na moj problem.tak sa do predu ospravedlnujem.Chcela by som poradit moja mamina si objednala plastove okna zaciatkom jula 2009 a este do dnes jej ich neurobili splatnost zmluvy bola do konca augusta 2009.Vzdy im vola a oni sa slubuju ze pridu o tyzden a potom nedvihaju telefon par dni a potom zas zdvihnu a slubia sa neskor a takto sa to taha uz strasne dlho.Pri spisani zmluvy(je na nej aj peciatka s ICOm a DICom a aj na internete a v živnostenskom registry som ich nasla)jej dali aj primovy listok kedze im dala zalohu 744eur(polovica z celej sumy).Nas znamy sa na nich pytal a dozvedel sa ze maju zlu povest ze su nespolahlivy,zajtra ide na policiu podat tresne oznamenie.Ja by som chcela poradit ake kroky by sme mali podniknut aby sme zrusili zmluvu a aby nam co najskor vratili peniaze,aby sme mohli dat okna robit inde a aby sme to do velkych zim stihli:o)dakujem pekne za kazdu radu
pepsikova
09.11.09,04:14
..dobre by bolo napísať, ako sa volá spomínaná firma..
..našla BY SOM SíDLO SPOMíNANEJ FIRMY A OSOBNE BY SOM šLA ZRUšIť ZMLUVU A HNEĎ AJ PODALA NA NICH TRESTNé OZNáMENIE..
pepsikova
09.11.09,05:46
Prossím teba a čo by si trestne oznámila ?Že nedodržali termín ?Sú na to v zmluve sankcie ? Ak áno - uplatniť. Ak nie - možno sa záloha zmení na poplatok za "školenie".


..pokiaľ si dobre spomínam, v našom štáte existujú zákony..aj proti podvodníkom s plastovými oknami, čo táto firma určite bude..lebo inak by nemali dôvod vziať peniaze a termín nedodržať ..a určite teda nebudú ochotní zálohu vrátiť, viď v príspevku- nereagujú ani na telefon..no a ako inak sa ty chceš dopracovať k nejakej spravodlivosti a k svojim peniažkom?..lebo nechať podvodníkovi toľké prachy - no,.... a na polícii ukážeš zmluvu, doklad o peniazoch, ktoré firma zobrala ako zálohu,v zmluve je isto aj nejaký dátum vykonania diela...a ľady sa hádam pohnú....
..(keďže plastové okná sú tovar a ich montáž je služba, môžete sa ešte obrátiť aj na Slovenskú obchodnú inšpekciu a oznámiť to..

..ale ak máš nejaký lepší návrh-prosím..vyjadriť sa môžeš, každá rada a pomoc je vítaná..a poučná..
Martasch
09.11.09,06:54
V závere zmluvy by malo byť uvedené, kedy možno odstúpiť od zmluvy a sankcie za nedodržanie termínu. Všetko dávaj písomne - doporučene, obráť sa najskôr na Slov. obchodnú inšpekciu. Nevzdávaj sa!
pepsikova
09.11.09,09:31
..ostiepar..ty si fakt najmúdrejší...vidím, že nič lepšie, ako ja , si nevymyslel, v mojom sa teda hrabať nemusíš..
IvkaRRB
09.11.09,21:21
..pokiaľ si dobre spomínam, v našom štáte existujú zákony..aj proti podvodníkom s plastovými oknami, čo táto firma určite bude..lebo inak by nemali dôvod vziať peniaze a termín nedodržať ..a určite teda nebudú ochotní zálohu vrátiť, viď v príspevku- nereagujú ani na telefon..no a ako inak sa ty chceš dopracovať k nejakej spravodlivosti a k svojim peniažkom?..lebo nechať podvodníkovi toľké prachy - no,.... a na polícii ukážeš zmluvu, doklad o peniazoch, ktoré firma zobrala ako zálohu,v zmluve je isto aj nejaký dátum vykonania diela...a ľady sa hádam pohnú....
..(keďže plastové okná sú tovar a ich montáž je služba, môžete sa ešte obrátiť aj na Slovenskú obchodnú inšpekciu a oznámiť to..

..ale ak máš nejaký lepší návrh-prosím..vyjadriť sa môžeš, každá rada a pomoc je vítaná..a poučná..
dakujem pepsikovia pekne no dufam ze sa to dako vyriesime dnes mamina bola na policii a ked volala zo svojho mobilu tym za okna tak jej nezdvihli(volala im pred policajtami)a potom volal policajt zo svojho sluzobneho a zdvihol mu ten majtel na pocudovanie lebo vzdy zdvihla len jeho zena a nakoniec policajty povedali ze mame pockat este dva tyzdne lebo ze on mu povedal ze na buduci tyzden alebo na ten dalsi asi pridu a ze ak nie aby mama prisla ze to daju tresne oznamenie ale ze to musi ist cez obchodnu inspekciu a tak ju odbili.ked my uz nemame zaujem o to aby ich urobili proste porusili zmluvu a bodka teraz ked pridu to iba odflaknu a bohvie aku robotu urobia.vypytam od mami zlmuvu a ked je preskenujem mozem ju sem vlozit ak by ste mi tak vedeli lepsie poradit?dakujem
IvkaRRB
09.11.09,21:29
..dobre by bolo napísať, ako sa volá spomínaná firma..
..našla BY SOM SíDLO SPOMíNANEJ FIRMY A OSOBNE BY SOM šLA ZRUšIť ZMLUVU A HNEĎ AJ PODALA NA NICH TRESTNé OZNáMENIE..
firma sa vola PECHO Jozef Peťko z Hronca ked npisem v google tak ich tam najde dost.
IvkaRRB
09.11.09,21:31
firma sa vola PECHO Jozef Peťko z Hronca ked npisem v google tak ich tam najde dost.pozriem tu zmluvu a ak tak by nam nebol problem ist tam a zrusit ju ak ju teda mozme zrusit.len aby to nedopadlo tak ze ich nenajdeme nikde,oh..
pepsikova
09.11.09,21:39
dakujem pepsikovia pekne no dufam ze sa to dako vyriesime dnes mamina bola na policii a ked volala zo svojho mobilu tym za okna tak jej nezdvihli(volala im pred policajtami)a potom volal policajt zo svojho sluzobneho a zdvihol mu ten majtel na pocudovanie lebo vzdy zdvihla len jeho zena a nakoniec policajty povedali ze mame pockat este dva tyzdne lebo ze on mu povedal ze na buduci tyzden alebo na ten dalsi asi pridu a ze ak nie aby mama prisla ze to daju tresne oznamenie ale ze to musi ist cez obchodnu inspekciu a tak ju odbili.ked my uz nemame zaujem o to aby ich urobili proste porusili zmluvu a bodka teraz ked pridu to iba odflaknu a bohvie aku robotu urobia.vypytam od mami zlmuvu a ked je preskenujem mozem ju sem vlozit ak by ste mi tak vedeli lepsie poradit?dakujem..

..no tak keď slúbili, že o týždeň- dva prídu a povedal ti to policajt, tak počkaj dva týždne, či prídu...ale len dva týždne...ale byť tebou, zohnala by som nejakého známeho, čo sa rozumie montáži okien, nech je pri tom, keď to budú robiť, vieš, ako dozor...no a ak by za dva týždne neprišli, napíšeš email na Slovenskú obchodnú inšpekciu, do prílohy vložíš zmluvu, doklad o vyplatení zálohy a svoj kontakt..a aj to, že odstupuješ od zmluvy..
(..mama si pamätá meno toho policajta?..alebo ho pozná?..to len preto, aby vedela, za kým má ísť, ak by oknári neprišli)
IvkaRRB
09.11.09,21:42
V závere zmluvy by malo byť uvedené, kedy možno odstúpiť od zmluvy a sankcie za nedodržanie termínu. Všetko dávaj písomne - doporučene, obráť sa najskôr na Slov. obchodnú inšpekciu. Nevzdávaj sa!
:o)dakujem ,ved to ze sme pisomne neposlali nic.budem to musiet dako vymysliet dako napisat.
IvkaRRB
09.11.09,21:44
..pokiaľ si dobre spomínam, v našom štáte existujú zákony..aj proti podvodníkom s plastovými oknami, čo táto firma určite bude..lebo inak by nemali dôvod vziať peniaze a termín nedodržať ..a určite teda nebudú ochotní zálohu vrátiť, viď v príspevku- nereagujú ani na telefon..no a ako inak sa ty chceš dopracovať k nejakej spravodlivosti a k svojim peniažkom?..lebo nechať podvodníkovi toľké prachy - no,.... a na polícii ukážeš zmluvu, doklad o peniazoch, ktoré firma zobrala ako zálohu,v zmluve je isto aj nejaký dátum vykonania diela...a ľady sa hádam pohnú....
..(keďže plastové okná sú tovar a ich montáž je služba, môžete sa ešte obrátiť aj na Slovenskú obchodnú inšpekciu a oznámiť to..

..ale ak máš nejaký lepší návrh-prosím..vyjadriť sa môžeš, každá rada a pomoc je vítaná..a poučná..presne tak!!
mlisa
10.11.09,07:05
ono je to skor o tom co konkretne chces dosiahnut, ci firmu potrestat alebo sa dostat k peniazom, a podla toho to riesit bud trestno-pravnou cestou alebo obciansko-pravnou cestou.
Policia to bude vzdy riesit len po trestnej stranke, predvedu si ho, vypocuju, mozu pripadne zacat trestne stihanie, a ak sa im podari preukazat podvod (co ale znamena dokazat umysel nedodrzat zmluvu uz pri jej podpisovani, co byva dost casto problem), mozes si pocas trestneho konania uplatnit aj nahradu skody. Hlavnym cielom trestneho konania je ale potrestat spachanie trestneho cinu, nie pomoct poskodenemu.
Ak sa chces dostat k peniazom rychlo, treba odstupit od zmluvy kvoli nedodrzaniu lehoty vykonania diela, urcit kratku lehotu na vratenie zalohy a ked to nepomoze, podat navrh na vydanie platobneho rozkazu (vsetko samozrejme zalezi od toho ako je postavena zmluva, toto plati len teoreticky).
Takze nema zmysel hadat sa ktora rada je lepsia, pretoze kazda ukazuje cestu, treba si len vybrat po ktorej ist :)
IvkaRRB
10.11.09,21:22
..

..no tak keď slúbili, že o týždeň- dva prídu a povedal ti to policajt, tak počkaj dva týždne, či prídu...ale len dva týždne...ale byť tebou, zohnala by som nejakého známeho, čo sa rozumie montáži okien, nech je pri tom, keď to budú robiť, vieš, ako dozor...no a ak by za dva týždne neprišli, napíšeš email na Slovenskú obchodnú inšpekciu, do prílohy vložíš zmluvu, doklad o vyplatení zálohy a svoj kontakt..a aj to, že odstupuješ od zmluvy..
(..mama si pamätá meno toho policajta?..alebo ho pozná?..to len preto, aby vedela, za kým má ísť, ak by oknári neprišli)
veru nam neostava nic ine ako cakat a ked pridu tam poslat mojho muza a zavolat ujovi aby tam nebola mama sama a aby tam bol niejkto kto sa vyzna.:-)mamina bude poznat toho policajte lebo bola v hrinovej (stredne slovensko pri Zvolene,detva)a povedalijej ze potom ma hned prist tak pockame.
IvkaRRB
10.11.09,21:27
ono je to skor o tom co konkretne chces dosiahnut, ci firmu potrestat alebo sa dostat k peniazom, a podla toho to riesit bud trestno-pravnou cestou alebo obciansko-pravnou cestou.
Policia to bude vzdy riesit len po trestnej stranke, predvedu si ho, vypocuju, mozu pripadne zacat trestne stihanie, a ak sa im podari preukazat podvod (co ale znamena dokazat umysel nedodrzat zmluvu uz pri jej podpisovani, co byva dost casto problem), mozes si pocas trestneho konania uplatnit aj nahradu skody. Hlavnym cielom trestneho konania je ale potrestat spachanie trestneho cinu, nie pomoct poskodenemu.
Ak sa chces dostat k peniazom rychlo, treba odstupit od zmluvy kvoli nedodrzaniu lehoty vykonania diela, urcit kratku lehotu na vratenie zalohy a ked to nepomoze, podat navrh na vydanie platobneho rozkazu (vsetko samozrejme zalezi od toho ako je postavena zmluva, toto plati len teoreticky).
Takze nema zmysel hadat sa ktora rada je lepsia, pretoze kazda ukazuje cestu, treba si len vybrat po ktorej ist :)
dakujem krasne za radu:-)my ich nechceme potrestat(aj keby sa to zislo)my chceme mat naspat peniaze aby sme tie okna mohli dat robiz niekde inde,a aby boli lebo tu u nas su tuhe zimy a moja mama ma 25rocne okna na byte a dost to fuka cez to a konecne nasporila daco a oni ju oklamu,je to nefer je nestastna z toho.ja ju zajtra vlozim pozrel by si sa prosim ta ze ci by sme sa potom pom tych dvoch tyzdnoch mohli odstupit ak by neprisli?ja ju zajtra vecer vlozim.dakujem vam krasne ste zlaty:-)
Petra Nová
12.11.09,11:12
Pokiaľ vieš "kde čítať" - tak je to na 5 minút.
Už zmluvná pokuta z omeškania 0,05% / deň je "málo pobádajúca".

Ale celá "finta" je v ZJAVNEJ NEVÝHODNOSTI sankcií pre objednávateľa !!

Objednávateľ ( IV /E) 0,05% z neuhradenej čiastky
Zhotoviteľ (IV / F ) 0,05% z uhradenej čiastky , avšak maximálne do výšky 5 % z celkovej ceny diela

PS

Ozaj neviem, načo je tento transparent dobrý.:eek::eek::eek:
Petra Nová
12.11.09,11:15
Za najúčinnejší postup, považujem odstúpenie od zmluvy podľa § 642 Občianskeho zákonníka. Totiž ide o to, že taký zhotoviteľ, ktorý nevie dodať a namontovať tri okná, a mešká už tri mesiace so splnením záväzku, nie je garantom toho, že tie okná budú kvalitné, že ich dobre zameral a že ich aj dobre osadí. Preto sa ho treba jednoducho zbaviť, aj keď tie okná bude mať mama neskôr, až keď jej peniaze vráti.
Vyžaduje si to však, aby zhotoviteľovi bola poskytnutá primeraná lehota na splnenie svojho záväzku. A to písomne a treba ju poslať doporučene na jeho známu adresu, dať mu konkrétny termín, aby bol dôkaz. V tomto prípade taká lehota by mohla byť týždeň, maximálne dva. A ak do toho termínu okná nebudú namontované, potom treba odstúpiť od zmluvy podľa § 642 ods.2 Obč. zák. a žiadať vrátiť poskytnutý preddavok, napr. v lehote 3-och dní. Znovu písomne. Potom už len podať žalobu o zaplatenie sumy zodpovedajúcej poskytnutému preddavku a žiadať o nej rozhodnúť platobným rozkazom.

§ 642
(1) Až do zhotovenia diela môže objednávateľ od zmluvy odstúpiť; je však povinný zaplatiť zhotoviteľovi sumu, ktorá pripadá na práce už vykonané, pokiaľ zhotoviteľ nemôže ich výsledok použiť inak, a nahradiť mu účelne vynaložené náklady.
(2) Objednávateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy aj vtedy, ak je zrejmé, že dielo nebude včas hotové alebo nebude vykonané riadne, a ak zhotoviteľ neurobí nápravu ani v poskytnutej primeranej lehote.
mlisa
12.11.09,12:03
Za najúčinnejší postup, považujem odstúpenie od zmluvy podľa § 642 Občianskeho zákonníka. Totiž ide o to, že taký zhotoviteľ, ktorý nevie dodať a namontovať tri okná, a mešká už tri mesiace so splnením záväzku, nie je garantom toho, že tie okná budú kvalitné, že ich dobre zameral a že ich aj dobre osadí. Preto sa ho treba jednoducho zbaviť, aj keď tie okná bude mať mama neskôr, až keď jej peniaze vráti.
Vyžaduje si to však, aby zhotoviteľovi bola poskytnutá primeraná lehota na splnenie svojho záväzku. A to písomne a treba ju poslať doporučene na jeho známu adresu, dať mu konkrétny termín, aby bol dôkaz. V tomto prípade taká lehota by mohla byť týždeň, maximálne dva. A ak do toho termínu okná nebudú namontované, potom treba odstúpiť od zmluvy podľa § 642 ods.2 Obč. zák. a žiadať vrátiť poskytnutý preddavok, napr. v lehote 3-och dní. Znovu písomne. Potom už len podať žalobu o zaplatenie sumy zodpovedajúcej poskytnutému preddavku a žiadať o nej rozhodnúť platobným rozkazom.

§ 642
(1) Až do zhotovenia diela môže objednávateľ od zmluvy odstúpiť; je však povinný zaplatiť zhotoviteľovi sumu, ktorá pripadá na práce už vykonané, pokiaľ zhotoviteľ nemôže ich výsledok použiť inak, a nahradiť mu účelne vynaložené náklady.
(2) Objednávateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy aj vtedy, ak je zrejmé, že dielo nebude včas hotové alebo nebude vykonané riadne, a ak zhotoviteľ neurobí nápravu ani v poskytnutej primeranej lehote.

uplny suhlas, az na to, ze ja by som odstupovala podla § 346 Obchodneho zakonnika (ako nepodstatne porusenie zmluvy)
(1) Ak omeškanie dlžníka alebo veriteľa znamená nepodstatné porušenie zmluvnej povinnosti, môže druhá strana odstúpiť od zmluvy v prípade, že strana, ktorá je v omeškaní, nesplní svoju povinnosť ani v dodatočnej primeranej lehote, ktorá jej na to bola poskytnutá.
(2) Ak však strana, ktorá je v omeškaní, vyhlási, že svoj záväzok nesplní, môže druhá strana od zmluvy odstúpiť bez poskytnutia dodatočnej primeranej lehoty na plnenie alebo pred jej uplynutím.
vzhladom k tomu ze zmluva sa podla zaverecnych ustanoveni riadi obchodnym zakonnikom a nie obcianskym. Princip je ale v podstate rovnaky...
Petra Nová
12.11.09,12:16
uplny suhlas, az na to, ze ja by som odstupovala podla § 346 Obchodneho zakonnika (ako nepodstatne porusenie zmluvy)
(1) Ak omeškanie dlžníka alebo veriteľa znamená nepodstatné porušenie zmluvnej povinnosti, môže druhá strana odstúpiť od zmluvy v prípade, že strana, ktorá je v omeškaní, nesplní svoju povinnosť ani v dodatočnej primeranej lehote, ktorá jej na to bola poskytnutá.
(2) Ak však strana, ktorá je v omeškaní, vyhlási, že svoj záväzok nesplní, môže druhá strana od zmluvy odstúpiť bez poskytnutia dodatočnej primeranej lehoty na plnenie alebo pred jej uplynutím.
vzhladom k tomu ze zmluva sa podla zaverecnych ustanoveni riadi obchodnym zakonnikom a nie obcianskym. Princip je ale v podstate rovnaky...
To by učite platilo, ak by bolo medzi stranami dohodnuté, že sa bude na ich právny vťah vzťahovať Obchodný zákonník podľa § 262 ods.1 a 2, teda, že vykonali platnú voľbu práva. Priznám sa, že tá pripojená zmluva má pre mňa malé písmená. A tak sa mi ju nechcelo čítať.;) Ale ak voľba práva v zmluve nebola dohodnutá , potom len § 642 ods.2 Občianskeho zákonníka, pretože ide o občiansko-právny vzťah.
mlisa
12.11.09,13:41
To by učite platilo, ak by bolo medzi stranami dohodnuté, že sa bude na ich právny vťah vzťahovať Obchodný zákonník podľa § 262 ods.1 a 2, teda, že vykonali platnú voľbu práva. Priznám sa, že tá pripojená zmluva má pre mňa malé písmená. A tak sa mi ju nechcelo čítať.;) Ale ak voľba práva v zmluve nebola dohodnutá , potom len § 642 ods.2 Občianskeho zákonníka, pretože ide o občiansko-právny vzťah.

tak trochu vacsim pismom ;)
Čl VIII bod A:
Zmluvné strany sa dohodli, že otázky touto zmluvou neriešené, budú posudzovať podľa príslušných ustanovení Obch. zák (zák 513/1991Zb).
Nie je to uplne jasne naformulovana volba prava, ale dala by sa za nu povazovat (aspon podla mna)
Petra Nová
12.11.09,14:14
tak trochu vacsim pismom ;)
Čl VIII bod A:
Zmluvné strany sa dohodli, že otázky touto zmluvou neriešené, budú posudzovať podľa príslušných ustanovení Obch. zák (zák 513/1991Zb).
Nie je to uplne jasne naformulovana volba prava, ale dala by sa za nu povazovat (aspon podla mna)
Ak si pozrela zmluvu celú, tak je to zmluvný paškvil. Nadpis je ako zmluva o dielo, potom tam vystupuje zhotoviteľ ako predávajúci( okná) aj ako zhotoviteľ-bod I.Predmet zmluvy. V bode IV.A je výslovná odvolávka na ustanovenie § 642 ods. 1 Občianskeho zákoníka. Ja tam tú voľbu OBZ nevidím. Ak sa budú neriešené otázky posudzovať podľa ObZ, podľa čoho sa budú posudzovať tie riešené?
Zmluva nemôže mať dvojitý právny režim. Buď je uzavretá podľa OZ alebo ObZ. Takže to, že neriešené otázky sa budú posudzovať podľa ObZ je právny nezmysel, vzhľadom na iný obsah zmluvy.

Ale ak už sme sa dotkli voľby práva, ja tejto dohode rozumiem tak, že musí byť vymedzená pozitívne a to tak, aby sa nedalo pochybovať úmysle strán.
IvkaRRB
12.11.09,18:29
Ak si pozrela zmluvu celú, tak je to zmluvný paškvil. Nadpis je ako zmluva o dielo, potom tam vystupuje zhotoviteľ ako predávajúci( okná) aj ako zhotoviteľ-bod I.Predmet zmluvy. V bode IV.A je výslovná odvolávka na ustanovenie § 642 ods. 1 Občianskeho zákoníka. Ja tam tú voľbu OBZ nevidím. Ak sa budú neriešené otázky posudzovať podľa ObZ, podľa čoho sa budú posudzovať tie riešené?
Zmluva nemôže mať dvojitý právny režim. Buď je uzavretá podľa OZ alebo ObZ. Takže to, že neriešené otázky sa budú posudzovať podľa ObZ je právny nezmysel, vzhľadom na iný obsah zmluvy.

Ale ak už sme sa dotkli voľby práva, ja tejto dohode rozumiem tak, že musí byť vymedzená pozitívne a to tak, aby sa nedalo pochybovať úmysle strán.
dakujem pekne ste zlaty.zajtra vsetko poviem mamine a uvidme co podnikneme,samozrejme vam dam vediet ako sme dopadli:-)dakujem
mlisa
13.11.09,07:42
Ak si pozrela zmluvu celú, tak je to zmluvný paškvil. Nadpis je ako zmluva o dielo, potom tam vystupuje zhotoviteľ ako predávajúci( okná) aj ako zhotoviteľ-bod I.Predmet zmluvy. V bode IV.A je výslovná odvolávka na ustanovenie § 642 ods. 1 Občianskeho zákoníka. Ja tam tú voľbu OBZ nevidím. Ak sa budú neriešené otázky posudzovať podľa ObZ, podľa čoho sa budú posudzovať tie riešené?
Zmluva nemôže mať dvojitý právny režim. Buď je uzavretá podľa OZ alebo ObZ. Takže to, že neriešené otázky sa budú posudzovať podľa ObZ je právny nezmysel, vzhľadom na iný obsah zmluvy.

Ale ak už sme sa dotkli voľby práva, ja tejto dohode rozumiem tak, že musí byť vymedzená pozitívne a to tak, aby sa nedalo pochybovať úmysle strán.

ja viem ze je to zmluvny paskvil, ale pracovat sa da len s tym co je, zmluva sa uz zmenit neda.
Ta odvolavka na § 642 ods. 1 je jedina odvolavka na Obciansky zakonnik, ostatne su vsetky na obchod a je ich tam podstatne viac, co by mohlo vyjadrit umysel stran riadit sa obchod. zakonnikom, nie OZ. Suhlasim s tym ze normalne sa to formuluje inak, preto je to aj nejasne a preto si to kazdy moze vykladat po svojom. Ja som povedala len svoj nazor.
Petra Nová
13.11.09,07:54
ja viem ze je to zmluvny paskvil, ale pracovat sa da len s tym co je, zmluva sa uz zmenit neda.
Ta odvolavka na § 642 ods. 1 je jedina odvolavka na Obciansky zakonnik, ostatne su vsetky na obchod a je ich tam podstatne viac, co by mohlo vyjadrit umysel stran riadit sa obchod. zakonnikom, nie OZ. Suhlasim s tym ze normalne sa to formuluje inak, preto je to aj nejasne a preto si to kazdy moze vykladat po svojom. Ja som povedala len svoj nazor.
Áno, to je v úplnom poriadku:). Veď, každá sme si povedali svoj.;)
Ziakova Maria
22.11.09,11:06
:o)) Dobry Večer.Neviem ci som vybrala vhodnu rubriku,na moj problem.tak sa do predu ospravedlnujem.Chcela by som poradit moja mamina si objednala plastove okna zaciatkom jula 2009 a este do dnes jej ich neurobili splatnost zmluvy bola do konca augusta 2009.Vzdy im vola a oni sa slubuju ze pridu o tyzden a potom nedvihaju telefon par dni a potom zas zdvihnu a slubia sa neskor a takto sa to taha uz strasne dlho.Pri spisani zmluvy(je na nej aj peciatka s ICOm a DICom a aj na internete a v živnostenskom registry som ich nasla)jej dali aj primovy listok kedze im dala zalohu 744eur(polovica z celej sumy).Nas znamy sa na nich pytal a dozvedel sa ze maju zlu povest ze su nespolahlivy,zajtra ide na policiu podat tresne oznamenie.Ja by som chcela poradit ake kroky by sme mali podniknut aby sme zrusili zmluvu a aby nam co najskor vratili peniaze,aby sme mohli dat okna robit inde a aby sme to do velkych zim stihli:o)dakujem pekne za kazdu radu
Prosim ozvite sa rychle na môj meil
220870
22.11.09,11:33
Načo sa tam máme ozvať napíšte tu.
Rozalka
22.11.09,11:34
asi pre toto:


Prepáčte! Tento užívateľ si nastavil, že si neželá prijímať e-mail. Ak si skutočne želáte zaslať e-mail tomuto užívateľovi, kontaktujte administrátora a on Vám môže pomôcť.
Ziakova Maria
22.11.09,16:19
Mňa firma Pecho Peťko Jozef podviedla,neviem ako to dopadne ale kto má s ňou skusenosti tak sa my ozvite ďakujem
Ziakova Maria
23.11.09,05:17
Ozvy sa na môj meil,pretože aj mňa tá firma oklamala
Ziakova Maria
23.11.09,10:04
Proaím ťa surne sa ozvy na môj meil,mňa tiež tá firma oklamala
Petra Nová
23.11.09,10:23
Proaím ťa surne sa ozvy na môj meil,mňa tiež tá firma oklamala
Možno by bolo dobré, keby si napísala do príspevku aj svoj mail, na ktorý sa Ti Ivka má ozvať. Ja totiž keď klikám na Tvoj nick, neviem sa dostať do profilu, kde by teoreticky mohol byť ten mail uvedený. A tiež by bolo dobré uviesť dôvod, pre ktorý sa Ti má ozvať. A určite by to zaujímalo aj ostatných, čo sa snažili Ivke poradiť, teda aj mňa.:);)
Ziakova Maria
23.11.09,15:31
Ozvite sa,ja už to riešim
Ziakova Maria
24.11.09,04:33
Prosm Vás kdo má zlé skusenosti s firmoPecho Peťko Jozef nech my urýchlene píše aj na meil
IvkaRRB
30.11.09,09:24
Prosm Vás kdo má zlé skusenosti s firmoPecho Peťko Jozef nech my urýchlene píše aj na meil
ja s nou mam zle skusenosti.
IvkaRRB
30.11.09,09:29
ja s nou mam zle skusenosti.
vas mail nevieme nikde najist takze sa vam ozvat neviem.
myslim ze dnes som o vas pocula teda moja mamina ked bola u kadernnicky a vravela jej o tom to probleme ktory tu riesime tak tam bolo jedno dievca a volala sa ziakova a tiez ju tato firma oklamala o 30.000skk a dodones to nema vyriasene a ze posielaju doporucene listy a on Jozef Peťko ich neprebera.ste to vy?
slniečko 1986
30.11.09,09:41
dobrý deň asi aj naša rodina natrafila na rovnakých podvnodníkov, čo robiť?
slniečko 1986
30.11.09,09:42
ja s nou mam zle skusenosti.
No ja tiež
IvkaRRB
30.11.09,09:42
Ahojte:-)tak ja vam idem napisat co sme do teraz vyriesili a pravdou je ze nic.Mamina sa rozhodla ze pocka tak ako vraveli policajti (a mimochodom jejvtedy povedali ze radsej nech caka ako ked sa ma natahovat po sudoch ze bohvie kedy tie peniaze dostane)a tak caka akurat dnes su 2 tyzdne od vtedy ako mali prist a kedze neprisli mamina bola dnes na policii ze poda tresne oznamenie a oni je odbili ze oni s tym nemozu urobit nic ze nak ona ide na firmu a nak si vymaha ona penize od nich.tak nestasna isla aj ku kadernicke a tam stretla tuto slecnu co som opisovala v predoslom prispevku.tak teraz neviem ako lebo som chcela urobit tak ze poslem doporuceny list s dakou kratkou dobou aby urobili tie okna a potom dostupit od zmluvy.ale kedze tato pani to uz urobila on tie listy neprebera a mne to moze urobit tiez.tak ako dalej mamina chce aby sme zavolali do televizie Na Lamparen alebo Paľbu.je z toho nestatsna pretoze penizky ktore im dala mali ist na pomnik ocinovy ale mi sme ju prehovorili aby si dala okna a ze na novy pomnik sa poskladame vsetci spolu.a teraz mi trha srdce ked stale place.este ked boli urobit okna bola pri nej aj jej kamaratka a povedala im:,,a nie ze ju oklamete ona ma starosti dost,,ach a oni nie ze toto a hentoto och a teraz sme mi tato pani a ze este jedna ktora si dala urobit plastove dvere a tiez ju oklamali
IvkaRRB
30.11.09,09:43
dobrý deň asi aj naša rodina natrafila na rovnakých podvnodníkov, čo robiť?
myslite tuto istu firmu?date mi na vas daky kontakt?
IvkaRRB
30.11.09,09:47
Moj manzel si mysli ze by sme tam mali ist ale co tam?on ked uvidi maminu spozna ju a potom sa zataji a bude.a ked pojdeme samy nic nevyriesime.este ma napadlo ze by sme sa vsetci oklamany spojili a naozaj zavolali televizu ved toto je jasny podvood!!
Ziakova Maria
30.11.09,14:08
Ozvite sa lebo ten Pecho na´ˇdalej chodi a klame ludi berie od nich peniaze
Lenka*1
30.11.09,16:30
sice som nebola oklamana touto firmou, no zastavam nazor, aby to islo do medii. maju ohromnu silu, moja mamina uz tiez takto riesila jednu kradez. Tak teda drzim palce a rieste to, nech sa vam vratia peniazky spat a nech neoklamu dalsich.
IvkaRRB
30.11.09,19:52
sice som nebola oklamana touto firmou, no zastavam nazor, aby to islo do medii. maju ohromnu silu, moja mamina uz tiez takto riesila jednu kradez. Tak teda drzim palce a rieste to, nech sa vam vratia peniazky spat a nech neoklamu dalsich.
a mohli by ste nam poradit v akej relacii to v televizii dala lebo ja som to dnes pozerala a vsade sa na to dlho caka.dakujem
IvkaRRB
30.11.09,19:54
Ozvite sa lebo ten Pecho na´ˇdalej chodi a klame ludi berie od nich peniaze
nerozumiete ze sa vam nemam ako ozvat ja by som velmi rada ale to mate zablokovane tak mi napiste sem daky kontakt alebo mi poslite sukromnu spravu.
slniečko 1986
01.12.09,07:34
vas mail nevieme nikde najist takze sa vam ozvat neviem.
myslim ze dnes som o vas pocula teda moja mamina ked bola u kadernnicky a vravela jej o tom to probleme ktory tu riesime tak tam bolo jedno dievca a volala sa ziakova a tiez ju tato firma oklamala o 30.000skk a dodones to nema vyriasene a ze posielaju doporucene listy a on Jozef Peťko ich neprebera.ste to vy?
Píšte mi na mail:hajasova@post.sk. Jedno dievča sa tu pýtalo na reláciu, kde by sa to mohlo dať vysielať, tak na markíze ide program Lampáreň
IvkaRRB
01.12.09,16:14
Píšte mi na mail:hajasova@post.sk. Jedno dievča sa tu pýtalo na reláciu, kde by sa to mohlo dať vysielať, tak na markíze ide program Lampáreň
dakujem pekne o lamparn viem ale ked nato sa strasne vela caka neviem ci idu zaradom alebo podla prispevkov.lebo oni kym sa na to daju on moze ujist.
slniečko 1986
02.12.09,10:41
dakujem pekne o lamparn viem ale ked nato sa strasne vela caka neviem ci idu zaradom alebo podla prispevkov.lebo oni kym sa na to daju on moze ujist.
No tak treba skúsiť zavolať do Jojky-do kriminovín a tam by to možno aj poriešili. A ináč, ten podvodník sľúbil môjmu bratovi, že okná prídu namontovať v sobotu 5.12.2009 tak som strašne zvedavá či to aj splní, ale nedávam tomu veľké nádeje. Ak nepríde tak na neho podáme trestné oznámenie a pravdepodobne to pôjde aj na súd lebo my sme mu dali zálohu až 2.400 € čo nie je zanedbateľná suma....
slniečko 1986
07.12.09,06:50
No tak treba skúsiť zavolať do Jojky-do kriminovín a tam by to možno aj poriešili. A ináč, ten podvodník sľúbil môjmu bratovi, že okná prídu namontovať v sobotu 5.12.2009 tak som strašne zvedavá či to aj splní, ale nedávam tomu veľké nádeje. Ak nepríde tak na neho podáme trestné oznámenie a pravdepodobne to pôjde aj na súd lebo my sme mu dali zálohu až 2.400 € čo nie je zanedbateľná suma....
No takže samozrejme, ako som myslela, tak sa aj stalo, nik s oknami nám nezazvonil pri dverách a ešte aj na tú drzosť stihla bratovi zavolať jeho žena, ospravedlňovala sa, že nemohli prísť a že prídu o týždeň, už otrepaná fráza, nie?....
IvkaRRB
11.12.09,19:46
No takže samozrejme, ako som myslela, tak sa aj stalo, nik s oknami nám nezazvonil pri dverách a ešte aj na tú drzosť stihla bratovi zavolať jeho žena, ospravedlňovala sa, že nemohli prísť a že prídu o týždeň, už otrepaná fráza, nie?....
VERU OTREPANA NAPISALA SOM VAM E MAIL
IvkaRRB
16.02.10,20:49
VERU OTREPANA NAPISALA SOM VAM E MAIL
AHOJ MOJI PORADACI:o)TAK MI NEMAM NIC NOVE S TYM PODVODNIKOM IBA CIM DALEJ TYM VIAC OKLAMANYCH...KED SA NICO DOZVIEM HNED VAM NAPISEM LEN DUFAM ZE TO BUDE SKORO A DOBRA SPRAVA PRE NAS:O)ZATIAL TO MA POLICIA:O)
vankusik29
17.02.10,08:02
Smiem sa spytat, ze ak to ma policia, ze ake kroky podnikla? Ste v kontakte z policiou a iformujete sa, ze ako to prebieha? Poslali ste pisomne na firmu odstupenie od zmluvy? Boli ste tam osobne? Neskusali ste kontaktovat toho pravnika, ktory vystupuje v ralacii Lamparen? Ak firma nevie uviest dovod jej omeskania, tak by mala vratit peniaze. Ak nie su schopni zdvihnut telefon a prebrat si doporucenu postu, tak by som tam isla osobne a podala im odstupenie od zmluvy do ruky. Popripade prisla z dvoma troma velkymi chlapmi.
jano.karki
31.08.17,18:10
Ako to tak čítam... ičo, pečiatka, príjmový doklad, vyžiadanie zálohy.. to všetko som absolvoval s firmou IM SELECTA, s.r.o. z Popradu, ktorá mi prisľúbila montáž plastových okien a dverí + garážovej brány podpisom zmluvy 6. júna 2017. Dnes už máme začiatok septembra a nič len množstvo nesplnených sľubov, nezdvihnuté hovory... Momentálne som v štádiu písomného odstúpenia od zmluvy, vec som odovzdal právničke, ktorá mladého pána Uhlárika - majiteľa firmy, žiada o vrátenie zálohy 700 Eur + cena jej práce budeme postupovať platobným príkazom... Takto sa nachytať v dnešnej dobe.....ajajááj.
branislavp
31.08.17,23:13
No, len rýchlo konaj, pokiaľ firma nezmizne, alebo bude mínusová a nebude jej čo zobrať Držím palce.