L.ili
09.11.09,10:01
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o informáciu keď si chcem nahlásiť prechodné bydlisko cez aký úrad sa to dá?
Koľko to asi trvá.
Trvalé bydlisko mám evidované v Rožňave a prechodné bydlisko by som si potrebovala nahlásiť v Senci.
Ako by som mala po správnosti postupovať?
Ďakujem vopred za pomoc
kaco11
09.11.09,11:06
Ak to chces mat ofic.tak sa zastav na policii zmena bydliska v op resp doplnenie do op. Skor by som to riesila len zmena adresy v uradoch bankach a pod. Ak sa jedna o dorucovanie pisomnosti tak banky,mob.operatori a pod budu mat tvoju adresu trvaleho a ty im nadiktujes druhu,fakturacnu. Je to jednoduchsie. Zalezi vsak na dovode tvojho rozhodnutia
arizona
09.11.09,12:13
Na mestskom úrade- evidencia obyvateľstva. Tam dajú podklady, s ktorými pôjdeš na políciu.
L.ili
09.11.09,12:15
Aj keď chcem len prechodné bydlisko tak sa musí meniť aj OP? potrebujem to kvôli úradom aby som nemusela stále chodiť do miesta trvalého bydliska.
Takže sa to rieši na polícii? A musím ísť na nejakú centrálnu alebo aj v mieste prechodného bydliska?
Jedná sa o to či to mám vybavovať v Bratislave alebo konkrétne kde bývam v Senci.
Ďakujem ešte raz aj za prechádzajúcu odpoveď.
Zoltán Kovács
09.11.09,12:17
Aj keď chcem len prechodné bydlisko tak sa musí meniť aj OP? potrebujem to kvôli úradom aby som nemusela stále chodiť do miesta trvalého bydliska.
Takže sa to rieši na polícii? A musím ísť na nejakú centrálnu alebo aj v mieste prechodného bydliska?
Jedná sa o to či to mám vybavovať v Bratislave alebo konkrétne kde bývam v Senci.
Ďakujem ešte raz aj za prechádzajúcu odpoveď.

Vybavuješ to v Senci. Najprv na mestský úrad na námestí. Evidencia obývateľstva. Dajú ti doklad. Ale k prihláseniu na prech. bydlisko potrebuješ súhlasť majiteľa nehnuteľnosti, ak nie je tvoja.
Potom s potvrdením z MÚ ideš na políciu na Hollého ulici.
ivka70
09.11.09,12:57
Tu to mas kompletne popisane, aj co potrebujes:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=522
cmuq
09.08.10,18:32
zdravim, co v pripade, ze chcem sa odhlasit z adresy trvaleho bydliska a nemam ziadne prechodne ani nove trvale bydlisko. pocul som o moznosti na mestskom urade ale tam mi uradnicky tvrdia ze musia mat novu adresu trvaleho bydliska aby ma odhlasili z terajsieho..
arizona
09.08.10,18:48
zdravim, co v pripade, ze chcem sa odhlasit z adresy trvaleho bydliska a nemam ziadne prechodne ani nove trvale bydlisko. pocul som o moznosti na mestskom urade ale tam mi uradnicky tvrdia ze musia mat novu adresu trvaleho bydliska aby ma odhlasili z terajsieho..
No, oni to tety úradníčky moc nechcú robiť, lebo zostaneš bez TP, tj. " na krku obci...", ako bezdomovec :rolleyes:
Dá sa to trochu obísť, ak ťa odhlási majiteľ bytu, kde si mala doteraz TP.
Jemu to nemôžu odmietnuť.