b.breza
09.11.09,10:28
Miestny úrad ako správca daní sa odvolal na § 32 zákona o správe daní a poplatkov a žiada ma o pokytnutie súčinnosti - menného zoznamu obyvateľov domu, ktorí sú držiteľmi psov a vo svojich bytoch psov chovajú.
V § 32 som nenašiel oporu, možno som zle pozaral. Nie som ani súd, orgán št.správy, poisťovňa ... a nie je opora ani v ods. 5 § 32.
Akosi sa mi postoj a požiadavka MÚ protiví. Napíšete mi váš názor a je niekde opora v § 32. Ako by ste reagovali vy?
elaurie
10.11.09,09:04
Môžeš požiadať miestny úrad, aby uviedol konkrétne ustanovenie § 32, na základe ktorého dané informácie žiada, keďže každý odsek tohto paragrafu hovorí o inom... Jediné ustanovenie, ktoré tu prichádza do úvahy je
§ 32 ods. 3:

"Štátne a iné orgány a osoby, ktoré z úradnej moci alebo vzhľadom na predmet svojej činnosti vedú evidenciu osôb alebo majetku10d), sú povinné na výzvu správcu dane oznámiť údaje potrebné na vyrubenie dane a vymáhanie daňového nedoplatku."

Neviem, či vzhľadom na predmet svojej činnosti vedieš evidenciu osôb alebo majetku, ak áno, tak si povinný poskytnúť súčinnosť...
b.breza
16.11.09,10:52
Vďaka za odpoveď. Som zástupca vlastníkov bytov v dome, správu domu vykonáva iný subjekt. Z mojej činnosti nevyplýva viesť evidenciu osôb alebo majetku, aj keď míám vedomosti o osobách v bytoch a majetku - bytoch, ktoré sú vo vlastníctve.
marjankaj
16.11.09,11:19
Vďaka za odpoveď. Som zástupca vlastníkov bytov v dome, správu domu vykonáva iný subjekt. Z mojej činnosti nevyplýva viesť evidenciu osôb alebo majetku, aj keď míám vedomosti o osobách v bytoch a majetku - bytoch, ktoré sú vo vlastníctve.

Odpíš im, že takú evidenciu nevedieš, a ani iné osobné údaje.