lenku
09.11.09,11:39
Neviem mi niekto povedať, ako je to s odmenovaním avon lady. Proste aké sú provízie, aké zľavy, alebo ako to celé funguje?
avonka1
09.11.09,21:37
Dúfam, že neporuším "služobné tajomstvo", ak prezradím, že Avonky sú odmeňované podľa svojho "obratu", ak robíš malé objednávky ( tak ako ja ) , máš províziu 15% zo sumy objednaného tovaru. Pri vyšších objednávkach je provízia 20, 25, max. 30%. Pri vybraných výrobkoch je provízia len 10%, občas ponúknu niečo aj bez provízie...
Ak som niečo uviedla nesprávne, budem rada, ak ma informovanejšia kolegyňa opraví.
P.S. : Zrejme Ťa zaujala kampaň na nábor nových Avon-Ladies, s logom "...s Avonom sa finančnej krízy báť nemusím... ". Z vlastnej skúsenosti môžem povedať len toľko, že ledva mám za mesiac 5E z Avon-u... :-(
lenku
10.11.09,09:08
ďakujem a veľká objednávka to je asi koľko?
31Jankal
10.11.09,09:19
Len netreba zabudať na to, že ked spravíš malú objednávku treba rátať s manipulačným poplatkom
Lenka*1
10.11.09,09:21
no ked som to pred par rokmi robila ja, tak aby sa mi to oplatilo, objednavka musela byt minimalne nad 1200 sk a tam bola ta najnizsia provizia...
bv_alexandra
10.11.09,09:24
Ak by si chcela môžem ti poskytnúť viac info cez ss alebo inou formou.
Všetko je to od tvojej šikovnosti akú objednávku budeš mať.
Pri obrate od 0 do 99 eru je to 15% zlava oproti katalogovým cenám. a potom sa to zvyšuje. každá nová AL dostane prospekty a vzorky zdarma na rozbeh. Tiež kažú kampan sú rôzne motivácie - darčeky za prvú objednávku. Niekedy aj za každú objednávku.
V avone rastieš podla svojej šikovnosti. Zo začiatku to je pomalé, kým si ziskaš zákaznikov ale potom to už ide.
Z AL sa môže stať z teba Avon Sales Leader a tam už sú iné provízie.
Ešte doplním minimálna obj musí byť v hodnote 34€ aby bola bez manipulačného poplatku.
Prvá objednávka musí byť v hodnote tuším teraz 70€ aby si ziskala aj darček. Ale ak ta registruje dobrá ASL tak ti s prvou objendávkou pomôže aby si dosiahla aj motivačný darček.
Balík si môžeš dať poslať na nabližšiu poštu tam ti príde do 48hod, alebo kurierom a to tak že vždy v do piatku sa robí obj a v utorok ti to kurier bez poplatkov prinesie až kdverám bytu
..........................
Ak máš ešte nejaké otázočky kludne sa pýtaj. :)
veronikasad
10.11.09,09:26
Ak by si chcela môžem ti poskytnúť viac info cez ss alebo inou formou.
Všetko je to od tvojej šikovnosti akú objednávku budeš mať.
Pri obrate od 0 do 99 eru je to 15% zlava oproti katalogovým cenám. a potom sa to zvyšuje. každá nová AL dostane prospekty a vzorky zdarma na rozbeh. Tiež kažú kampan sú rôzne motivácie - darčeky za prvú objednávku. Niekedy aj za každú objednávku.
V avone rastieš podla svojej šikovnosti. Zo začiatku to je pomalé, kým si ziskaš zákaznikov ale potom to už ide.
Z AL sa môže stať z teba Avon Sales Leader a tam už sú iné provízie.
..........................
Ak máš ešte nejaké otázočky kludne sa pýtaj. :)
Nika, môžeš prosím napísať ako je to so zdaňovaním vašich príjmov. Mám klientku, ktorej dcéra tiež do toho "fušuje" a neviem čo so zdanením.
avonka1
10.11.09,21:53
Ja objednávam v nedeľu a v pondelok mi faktúrujú
Lilka 1
15.02.10,12:18
Stále platia rovnaké podmienky pri zaregistrovaní sa novej Avon-lady ?
Lilka 1
15.02.10,19:24
Aká musí byť najmenšia objednávka, aby nebol účtovaný maniplulačný poplatok ?
drobeceva
15.02.10,19:28
Aká musí byť najmenšia objednávka, aby nebol účtovaný maniplulačný poplatok ?
34 €
Lilka 1
16.02.10,07:30
Ďakujem, a keď sa zaregistruješ ako AL si povinná každú 3-týždňovú kampaň niečo objednávať? Ako to funguje ?
tutiola
16.02.10,07:40
Nie, nemusíš. Provízia sa ti však prenáša len do ďalšej kampane. Ak si dosiahla napr. v kampani 03 províiu 20%, v kampani 04 neobjednáš, tak v kampani 05 máš znovu len 15% províziu.
bv_alexandra
16.02.10,07:44
Ešte by som doplnila, že ako AL máš možnosť určite veci objednávať dopredu a za zvyhodnené ceny a množstvo iných výhod.
Poslala som ti aj súkromnú správu aby som nerobila reklamu. :);)
tutiola
16.02.10,07:58
Záleži to aj od toho v akom kolektíve pracuješ, koľko je tam rôznych možnosti nákupu kozmetiky touto formou. Ja pracujem v kolektíve kde je nás málo žien a máme ru Oriflem - 1, Avon - 2. Ak vieš byť "dotierava" tak budeš mať obrat, ale ak si ako ja nezarobiš. Už je nás takmer viac predávajúcich ako kupujúcich. Môj ročný zisk neprekroči hranicu 50,-€. Ak sa chceš tým živiť, musíš chodiť medzi ľudí a ponúkať. Robiť akcie napr. pri v stupoch do obchodov, ...
bv_alexandra
16.02.10,08:45
Záleži to aj od toho v akom kolektíve pracuješ, koľko je tam rôznych možnosti nákupu kozmetiky touto formou. Ja pracujem v kolektíve kde je nás málo žien a máme ru Oriflem - 1, Avon - 2. Ak vieš byť "dotierava" tak budeš mať obrat, ale ak si ako ja nezarobiš. Už je nás takmer viac predávajúcich ako kupujúcich. Môj ročný zisk neprekroči hranicu 50,-€. Ak sa chceš tým živiť, musíš chodiť medzi ľudí a ponúkať. Robiť akcie napr. pri v stupoch do obchodov, ...
Tutiola ona ako AVONKA teda AL nemôže chodiť na propekting, to chodia len Avon Sales leadri, aby získali nové avonky.
Je pravda že Avon je dosť rozšírený ale myslím si že ak má dobrý okruh ľudí nie je to zlé.
Ja napr. z avonu financujem potreby mojej dcéry. /krúžky, kurzy a pod. /
Je to všetko o tom koľko času chce človek tomu venovať.
;)
tutiola
16.02.10,08:45
Ak ešte nie si AL a teraz sa zaregistruješ, tak odporúčam prvých 6 kampaní objednávať, lebo vtedy zvyknú byť pekné motivačné programy.


--Tutiola ona ako AVONKA teda AL nemôže chodiť na propekting, to chodia len Avon Sales leadri, aby získali nové avonky.--

Máš pravdu, že nie v začiatkoch, ale neskôr a nie aby ziskali iba nové avonky, ale sú aj marketingové predajné akcie. Robí sa to po dohode so zónovými manaž.
bv_alexandra
16.02.10,09:25
Ak ešte nie si AL a teraz sa zaregistruješ, tak odporúčam prvých 6 kampaní objednávať, lebo vtedy zvyknú byť pekné motivačné programy.


--Tutiola ona ako AVONKA teda AL nemôže chodiť na propekting, to chodia len Avon Sales leadri, aby získali nové avonky.--

Máš pravdu, že nie v začiatkoch, ale neskôr a nie aby ziskali iba nové avonky, ale sú aj marketingové predajné akcie. Robí sa to po dohode so zónovými manaž.
áno to máš pravdu.
a čo sa týka tých motivačných programov tak teraz stačí objednávať prvé tri kampane.
Ak objedná v K03,04,05 každú kampan v hodnote 70€ získa zdarma ako motiváciu tento set:
lidus
11.10.10,04:57
Ahojte, prajem pekný deň!
20% provízia platí stále nad 99,- €?
a.nuška
04.12.11,18:45
Z vlastnej skúsenosti musím ale upozorniť, nie je to také jednoduché. Aby si dosiahla tú sumu bez poplatkov, nemáš niekedy dosť objednávok, ale kvoli niektorým to musíš objednať. Tak si objednáš aj do ,,foroty,, , a to Tvoji príbuzní, známi už od Teba žiaden iný darček nedostanú, lebo v zásobe budeš mať vždy nejaký Avon. A može sa stať, že sa Ti to začne aj hromadiť
mona091
04.12.11,19:56
Nika, môžeš prosím napísať ako je to so zdaňovaním vašich príjmov. Mám klientku, ktorej dcéra tiež do toho "fušuje" a neviem čo so zdanením.

"zdanovanie" - vsetky avonky objednavaju tovar z katalogu, kde su napisane predajne ceny,
avonky dostanu fakturu, kde je suma nizsia oproti katalogovej cene o tych 10, 15, 20, 30%,
tento rozdiel je prijmom pre avonky, ak samozrejme predavaju tovar dalej podla katalogovych cien, a nie so zlavou,

niektore avonky robia velke obraty, ale vzhladom ku zdanovaniu sa pokladaju za samospotrebitelky,
ani jedna z nich nema registracnu pokladnu, takze, takze,

ale zaujimalo by ma, ci tu registracnu pokladnu nebudu potrebovat ani v nasledujucom obdobi kedy doslo k zmene, kto kazdy musi pouzivat erp,

takze teoreticky je to klasicky priamy predaj, ktory by mal mat ucto nalezitosti, ale prakticky tento predaj prebieha ako nepodnikanie
Viera R.
29.03.12,09:55
Dobrý deň,
kúpila som si krém cez Avon Lady - Anew Ultimate denný aj nočný. Kúpila som to vo vianočnej akcii v decembri. Otvorila a začala som používať krémy až teraz v marci, nakoľko som ešte mala otvorené iné krémy. Po otvorení a natretí denného krému cítim kyslastý zápach krému, až nepríjemný dosť výrazný. Používala som už prípravky Avon, ale zatiaľ nie radu ANEW, chcem sa spýtať než ten krém vrátim Avon Lady, či má niekto s týmito krémami skúsenosť? Na krabičke je dátum Z101011. Písala som na zákaznícku linku, odpísali mi, že to je dátum výroby a krém je v záruke 3 roky. Do troch mesiacov ho môžem vrátiť, ale keďže som ho kúpila okolo 20.12. už 3 mesiace prešli. K zápachu sa absolútne nevyjadrili.
sisima
29.03.12,10:19
ja som si tak kupila maskaru z LR, vyšla cca 30E, a na moje prekvapenie tiez smrdela a bola hrudkovitá, žiadna reklamácia sa nekonala... a s kvalitou avon výrobkov dekoratívnej kozmetiky som tiež nebola nikdy spokojná...
jediné čo mi z avonu ako tak vyhovovalo boli masky z morských rias, bieleho čaju atd, ale vačší účinok som nezaznamenala...tiež sa mi na tom nepáči tá pyramída, a žiadne zdaňovanie... takže keď kozmetika, tak naozaj kvalitná, a tá býva drahšia a nepredáva sa podomovo...;)
Viera R.
29.03.12,11:09
Reklamácia sa nekonala, t.j. Avon lady ju nezobrala späť?
sisima
29.03.12,18:46
nebol to Avon, ale LR, presviedčala ma, že je v poriadku, vraj aj dátum výroby/spotreby je v poriadku... no po tých pár rokoch uz viem, ako má vyzerať maskara... nie nadarmo som vizážistka...:)))) viac som s tou babou nekomunikovala...
lujza.j
29.03.12,19:53
nebol to Avon, ale LR, presviedčala ma, že je v poriadku, vraj aj dátum výroby/spotreby je v poriadku... no po tých pár rokoch uz viem, ako má vyzerať maskara... nie nadarmo som vizážistka...:)))) viac som s tou babou nekomunikovala...
mimotemyhmm.... tak to som prekvapená, že maskara od LR....
simbata
25.04.12,18:03
ahojte, chcem sa spýtať na jednu vec... nedávno som objavila na nete internetový obchod (avon online), kde istá pani z Bernolákova predáva avon výrobky so zľavou 10%. Neviete, je toto tak celkom v poriadku? Len ma to tak zaujalo, lebo som si myslela, že predávať Avon výrobky prostredníctvom internetu či v obchodoch je zakázané.
julobaco
11.07.12,07:42
Určite to nie je dovolené. Nemôže to predávať online cez internet. Je to spomenuté aj v pravidlách predaja. Teraz nedávno boli aktualizované, ale ten odkaz na ich stránkach teraz neviem akosi nájsť. Písal som im, že nech mi ich pošlú tak potom sem hodím ako je to tam napísané.
elis85
07.05.14,09:19
Super ste to tu rozpísali, na stránke http://www.chcem-byt-avon-lady.eu/ majú napísané že až 30% a poštovné zadarmo, ja to idem skúsiť, hoci budem objednávať len pre rodinu a priateľov, no každé euro sa zíde :)
Jay25
03.11.14,13:28
Registrovať do Avonu sa môžeš na tejto stránke http://goo.gl/LtqZI5 , po registrácii ta asy do týždňa bude kontaktovať oblastný Avon Leader.