Zdeno64
09.11.09,11:29
Pred cca 2 romi som sa rozhodol zakúpiť si el. plotostrih Alko HE 440. Mazal som pravidelne lištu, strihal konáriky do max 6-8mm a bol spokojný.
Po 2 ročnom používaní konštatujem, že kvalita výrobku zodpovedá cene hobby náradia. Používal som ho na zastrihávanie tenkých častí tují, okrasného plotu, vrby Salix a pod. Výrobcom uvádzaný priemer strihu do 14 mm je podľa mňa nadsadený. Spoľahlivo strihá max do 6-7 mm. Po 2 rokoch sa mi utrhlo unášacie oko jedného z nožov. Servisné stredisko ma informovalo, že sa nedá vymeniť iba jeden nôž ale celá kompletná lišta v cene materiálu cca 33€. Treba si uvážiť čo je výhodnejšie - nový (48,-€), alebo komplet lišta (33,-€). Aby sa tomu predišlo odporúčam priebežne ostriť strihacie nože(strih dreviny je "strapatý") a neriskovať strihaním priemerov nad 8mm. Inak po rozobratí som zistil, že prevodovka je z kovového ozubenia, takže niečo vydrží. Bude vám slúžiť dobre ak sem-tam prebrúsite nože,pravidelne namastíte klzné časti nožov a pozor na väčšie priemery.
Želám Vám príjemný relax pri strihaní vášho plotu. :)
Zdeno.
kero64
09.11.09,15:02
Podobnú skúsenosť mám, ale s elektrickou pílou ALKO. Kúpil som si ju v Nemecku, ešte keď som jazdil kamiónom. Stála v prepočte asi 2000Sk. Tiež som ju mal asi dva, možno tri roky, rezal som svokrovcom drevo a zhorel mi motor. Tak som zisťoval, čo sa s tým dá robiť. Opraviť mi to nikto nechcel, tak som zavolal priamo servis ALKO. Povedal som o čo ide a keď na mňa vyvalil tu cenu za nový motor........jednoducho ti poviem, že som si kúpil novú pílu. Za rotor si pýtali 2500Sk. Bola moja chyba, že sa píla pokazila. Ale toto ma zložilo. Inak na ALKO nemôžem nič povedať. Mám viac náradia od nich a aj po toľkých rokoch funguje dobre.:);)