kvee
09.11.09,13:03
Zdravim poradakov ,

prosim o radu ohladom prevodu podielu v dvojosobovej sro :

- mozte prosim niekto nahodit Zmluvu o prevode OP ? /vsetko co som nasiel bolo zatial s vyhradami/
- je mozne urobit zmenu ked este nie je imanie prehodene na € ? ak ano bude v zmluve podiel v Skk ?
- na sro je napisane osobne auto kupovane v hotovosti 3 roky odpis. - mozem auto odkupit z sro za zostatkovu cenu ? alebo za trhovu cenu ? /zostatkova cca 80tis. skk/

tiez by som ocenil rady na co si dat pozor - hlavne ohladom zodpovednosti za minule roky - bol by som nerad keby si spolumajitel "doplnil" do uctovnictva doklady ktore neboli zauctovane ..
pomoze dat vytlacit a podpisat uctovnictvo ? aka je zodpovednost za chyby v pripade spatnej napr.danovej kontroly ?
Dakujem za rady a nazory :o
grammatika
09.11.09,12:20
Zdravim poradakov ,

prosim o radu ohladom prevodu podielu v dvojosobovej sro :

- mozte prosim niekto nahodit Zmluvu o prevode OP ? /vsetko co som nasiel bolo zatial s vyhradami/
- je mozne urobit zmenu ked este nie je imanie prehodene na € ? ak ano bude v zmluve podiel v Skk ?
- na sro je napisane osobne auto kupovane v hotovosti 3 roky odpis. - mozem auto odkupit z sro za zostatkovu cenu ? alebo za trhovu cenu ? /zostatkova cca 80tis. skk/

tiez by som ocenil rady na co si dat pozor - hlavne ohladom zodpovednosti za minule roky - bol by som nerad keby si spolumajitel "doplnil" do uctovnictva doklady ktore neboli zauctovane ..
pomoze dat vytlacit a podpisat uctovnictvo ? aka je zodpovednost za chyby v pripade spatnej napr.danovej kontroly ?
Dakujem za rady a nazory :o

Skús viac hľadať napr:
http://www.porada.sk/t120441-kupa-oobchodneho-podielu-s-r-o-a-vplyv-na-dan-z-prijmu.html
http://www.porada.sk/t116608-p4-podnikanie-pod-synovym-menom.html#post1109476
Zmluvy vypracúvava väčšinou právnik..
Najskôr treba mať zmenu imania na €, bez toho nič nezmeníš v OR.
Zodpovednosť za účtovníctvo ma podnikateľský subjekt. Podnikateľský subjekt je sročka. Pokuty prídu sročke nie konateľovi. Závisí to od toho, čo máte v zmluve, či v prípade nejakých chýb v minulosti bude znášať predchádzajuci tieto pokuty...