martina1111
09.11.09,13:15
Dobrý den,
jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
-guest room 65 USD
-transient occ tax 6,5 USD
Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

ďakujem velmi pekne za odpoved
Zoltán Kovács
09.11.09,12:19
Dobrý den,
jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
-guest room 65 USD
-transient occ tax 6,5 USD
Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

ďakujem velmi pekne za odpoved

Je to pre teba všetko náklad, preto ani nemusiš skúmať o akú daň ide. Ale asi ide o podobný poplatok ako u nás pri ubytovaní v hoteloch. Teda turistický, alebo ako sa tomu hovorí, poplatok.
Chobot
09.11.09,12:22
Dobrý den,
jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
-guest room 65 USD
-transient occ tax 6,5 USD
Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

ďakujem velmi pekne za odpoved

Je to obdoba napr. kúpeľného alebo miestneho poplatku. Ide o daň, ktorá sa platí za to, že si ubytovaný v danom štáte na krátku dobu (do 30 dní) ako tranzitný turista. Ubytovacie zariadenie ju odvádza miestnemu správcovu dane. Nie je to DPH.

Do vyúčtovania uvedieš celú sumu, vrátane tej TOT.
marina8
09.11.09,12:26
Dobrý den,
jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
-guest room 65 USD
-transient occ tax 6,5 USD
Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

ďakujem velmi pekne za odpoved

Transient Occupancy Tax (TOT) is levied for the privilege of occupying a room or rooms or other living space in a hotel (http://en.wikipedia.org/wiki/Hotel), inn, tourist home or house, motel or other lodging (defined below) for a period of 30 days or less.

transient foreigner je prechadzajuci cudzi statny prislusnik

povedala by som ako dan za ubytovanie u nas
Šípková
22.12.09,10:32
Dobry den, prosim o radu.
Mam fa z Čiech na cestovne naklady(letenky) na služobnu cestu do Afriky, ktora sa uskutocni na buduci rok. V tomto pripade sa samozdanenie nerobi? ďakujem
Tweety
22.12.09,10:33
Dobry den, prosim o radu.
Mam fa z Čiech na cestovne naklady(letenky) na služobnu cestu do Afriky, ktora sa uskutocni na buduci rok. V tomto pripade sa samozdanenie nerobi? ďakujem
Nie, nerobí.