Fero11
09.11.09,13:43
V ktorej poistovni mate uzavrete povinne zmluvne poistenie ?
Odporucte nejaku, ktora ma ake vyhody a pod ...
stanco007
09.11.09,15:20
Tazko ti niekto poradi pri takejto otazke. Je to individualne. Zalezi na vela okolnostiach ako napr tip auta, r.v., objem auta, tvoj vek, tvoj bezskodovy priebeh, ci mas aj inu poistku v danej poistovni, vaha auta... No je toho vela. A hlavne je sa vediet dojednat co sa polahku da. Poistovne sa biju o klientov. A kazda poistovna ma pre a proti, takze si musis vybrat sam co ti vyhovuje
Fero11
09.11.09,16:19
sak prave ze sa mi nechce prehliadat vsetky poistovne je ich mozno aj cez 10.
Napr. dnes som pocul, ze niektora poistovna ak sa tam poistis ti zaplatia plnu nadrz paliva ...
Ak by niekto chcel poradit tak je to auto
osobne
r.v 2002
obsah 1,6
vek majitela 56
buracka bola jedna, ale to nam narazili do auta na parkovisku (skoda bola cca 600€)
momentalne mame alianz a mame tam aj havarijnu
....
Bionda
09.11.09,18:28
Napr. v NR na jednom mieste máš kanceláriu, kde ti vypracujú ponuky od všetkých poisťovní a máš možnosť hneď porovnať ponuky a zvoliť to najvýhodnejšie pre teba s ohľadom na tvoje požiadavky.
silviaz
09.11.09,19:28
Suhlasim s prispevkami od ostatnych. Co sa tyka vlastnych skusenosti pracovala som pre dve spolocnosti a obe mali velke problemy s tou istou poistovnou Kooperativa ked prislo k nejakemu problemu. Minuly rok som kupovala dve auta. Mala som spravenych desat ponuk a vsetci predajcovia mi automaticky povedali Kooperativu neberte je vyhodna ale problematicka.
Zoltán Kovács
09.11.09,19:43
Skús stránku http://www.poistenie.sk/ , ked sa ti už nechce chodiť po tých poisťovniach.
robin78
10.11.09,08:17
Pri PZP sa obycajne staci drzat len jedneho kriteria a to je cena ;-)
tereza12
10.11.09,16:35
mame Kooperativu a sme spokojni
bikam
11.11.09,07:18
vsetci predajcovia mi automaticky povedali Kooperativu neberte je vyhodna ale problematicka.

V čom je problematická?
kajasla
11.11.09,12:34
V čom je problematická?


Mne kooperativa ani po polroku nevratila peniaze z poistky (predala som auto),bola som to osobne urgovat,ale nic som si nepomohla, posielali ma od dverí k dverom. Ma mi to urgovat obchodnik , ktory mi poistku uzatvaral. Tak som mu volala a nedovolala sa. Zajtra skusim znovu. A inak som sa este dozvedela, zevraj poistník je povinny zaplatit poistku vcas, ale poistovna nema voci poistníkovi plnenie casovo stanovene. Tak mi to tam nejaky mudry povedal.
silviaz
11.11.09,15:30
Mne kooperativa ani po polroku nevratila peniaze z poistky (predala som auto),bola som to osobne urgovat,ale nic som si nepomohla, posielali ma od dverí k dverom. Ma mi to urgovat obchodnik , ktory mi poistku uzatvaral. Tak som mu volala a nedovolala sa. Zajtra skusim znovu. A inak som sa este dozvedela, zevraj poistník je povinny zaplatit poistku vcas, ale poistovna nema voci poistníkovi plnenie casovo stanovene. Tak mi to tam nejaky mudry povedal.

no presne toto som myslela ked som pisala ze je problematicka. Donekonecna predostieraju kadejake vymyslene dovody preco nepreplatia sumu ktora bola uz davno stanovena. Mali sme podklady od policajtov s obhliadky havarie a oni si dali urobit nejaky vlastny posudok havarie a na zaklade toho sa rozhodli ze to nepreplatia. Vobec im nevadilo ze ich posudok spochybnoval policajny zapis z miesta nehody. Po troch rokoch konecne preplatili, ale len dve tretiny s povodne urcenej sumy. V druhom pripade vo firme kde som robila ukradli auto firemne, malo dva zabezpecov systemy a tak to bolo aj v zmluve. Pol roka po urgovani preplatenia nam oznamili ze dva mesiace predtym ako bolo auto ukradnute sa zmenili podmienky poistenia a ze take auto malo mat podla ich novych tabuliek tri zabezpec systemy a kedze nemalo tak preplatili z polrocneho 500 tis auta len 85 tis. A este k tomu poslali drzo omluvny list za to že nas neinformovali o zmene zmluvnych podmienok. Firma sa s nimi sudila koli tomu ze zmluvne podmienky nesmu nenit bez vedomia druhej strany. Po troch rokoch sud vyhrali a poistovna musela preplatit povodne urcenu sumu.

Inak nedavno som videla v telke v Palbe na Markize podobny pripad a tiez islo o Kooperativu ze nechce preplatit sumu lebo ma vlastny posudok ktory je v rozpore s policajnym zapisom.

Ja som sa rozhodla pre inu poistovnu prave po tychto skusenostiach a aj preto ze maloktory servis ma zmluvu s kooperativou na obhliadky.
optimistka
11.11.09,16:02
vieš, dnes robí poistky hocikto a potom to tak vyzerá
osobne nikdy neuzatváram poistky s rýchlokvaseným poistným agentom, po pár mesiacoch sa zväčša nemáš na koho obrátiť
s kooperatívou mám len pozitívne skúsenosti
silviaz
11.11.09,16:09
Ved ja netvrdim ze su zakonite vzdy a vo vsetkom zly, len pisem svoju skusenost. A ked uz predajcovia aut od nej odhovaraju tak si nemyslim ze je to nahoda. No mozno som len ja robila vo firmach ktore s nimi mali zle skusenosti. Ale v tomto pripade neslo o rychlokvaseneho poistovaka ale o vysokopostaveneho clena poistovne. Kedze to bola zmluva pre velku firmu s velkym autoparkom v pocte 45 aut.