Thorn
09.11.09,13:45
Ahoj, neviem ako dalej :(
1. Mam na sebe exekucie v suhrnej vyske 30 000 EUR
2. Dosiel som aj vdaka tomu o pracu
3. Nikde inde vzhladom na povahu mojho zamestnania si pracu okrem BA nenajdem, ale tu zijem na prenajme, na ktory nemam, pretoze exekutor mi strhnul co sa dalo z podpory.
4. Rodina mi nema ako pomoct (matka invalidny dochodca, brat zije u svokrovcov)
5. Osobny bankrot si dovolit nemozem, nemam na to
6. S exekutorom som sa snazil dohodnut, ale bez vysledku

Do tejto situacie som sa dostal vlastnou vinou, ale tento system ktory je nastoleny nedava ani moznost vyrovnat svoje zavazky. Plakat nad rozliatym mliekom nemozem, ale nevidim ani riesenie

CO ma napada?
1. zdrhnut zo Slovenska?
2. Zabit sa a ukoncit to (vlastnu rodinu nemam, takze jedine co mozem ztratit je ten dlh)
buchač
09.11.09,13:17
Ahoj, neviem ako dalej :(
1. Mam na sebe exekucie v suhrnej vyske 30 000 EUR
2. Dosiel som aj vdaka tomu o pracu
3. Nikde inde vzhladom na povahu mojho zamestnania si pracu okrem BA nenajdem, ale tu zijem na prenajme, na ktory nemam, pretoze exekutor mi strhnul co sa dalo z podpory.
4. Rodina mi nema ako pomoct (matka invalidny dochodca, brat zije u svokrovcov)
5. Osobny bankrot si dovolit nemozem, nemam na to
6. S exekutorom som sa snazil dohodnut, ale bez vysledku

Do tejto situacie som sa dostal vlastnou vinou, ale tento system ktory je nastoleny nedava ani moznost vyrovnat svoje zavazky. Plakat nad rozliatym mliekom nemozem, ale nevidim ani riesenie

CO ma napada?
1. zdrhnut zo Slovenska?
2. Zabit sa a ukoncit to (vlastnu rodinu nemam, takze jedine co mozem ztratit je ten dlh)

Každý máme svoje problémy , nezávidím Ti ale ten Tvoj ....

Zdrhneš zo Slovenska ?
-kde
-začo
-ku komu
-vieš jazyk
-máš počiatočný kredit
- ...............????????????????????????

A zabiť sa ?
Na to je treba velikáááááááááánsku odvahu ....
Máš ju ..????
Spôsobov je veľa , ale sú prípady , že aj človek hodiaci sa pod vlak túto zrážku prežil ....
Rozmýšľaj , to chceš ešte príbuzným na starosti ostať ako doživotný invalid , ak sa zle ....oné ...

A nemáš čo stratiť ?
Dobre , tak nemáš .......ale , kua , máš čo ZÍSKAŤ ......namyslíš ....????
Thorn
09.11.09,13:34
1. neviem kam
2. nemam za co
3. netusim
4. viem po AJ
5. Mam ako IT projektovy manazer

1. Odvaha je
2. Existuju sofistikovanejsie metody ako prezit zrazku s vlakom. Otazka je sposob akym to vykonas
3. Myslim, ze pribuzny maju dost svojich problemov a vela ich nie je
4. Co mam ziskat? Zit ako bezdomovec? Diky, nemusim
ludex
09.11.09,13:54
1. neviem kam
2. nemam za co
3. netusim
4. viem po AJ
5. Mam ako IT projektovy manazer

1. Odvaha je
2. Existuju sofistikovanejsie metody ako prezit zrazku s vlakom. Otazka je sposob akym to vykonas
3. Myslim, ze pribuzny maju dost svojich problemov a vela ich nie je
4. Co mam ziskat? Zit ako bezdomovec? Diky, nemusim

Každý jeden problém sa dá vyriešiť,ver mi. To nad čím premýšlaš,ale nie je riešenie. To je zbabelosť!! Zbavuješ sa zodpovednosti! Čo tak práca v Čechách kde ponúkajú aj ubytovanie. Tam máš výhodu že si sám,vyriešiš dve veci naraz,prácu aj ubytovanie a jazyk nie je problém. Skús byť viac iniciatívny a nie plakať. Bojovať sa vždy oplatí! Výhodou tých čo už spadli na samé dno je v tom, že už môžu len stúpať. Držím palce!!;)
Thorn
09.11.09,14:01
Zbabelost to nie je, skor si myslim, ze unik. Nejde mi o zbavenie sa zodpovednosti, tu som prijal, ale metody ktore sa vyuzivaju pod Tebou piju konar, takze vzdy padnes na zem.
Praca v cechach? Myslis ze to neskusam, od Agusta na tom pracujem ale som prekvalifikovany a nic ine ako IT neviem. Apropo bojovat? Uz na to nemam sil.
buchač
09.11.09,14:01
1. neviem kam
2. nemam za co
3. netusim
4. viem po AJ
5. Mam ako IT projektovy manazer

1. Odvaha je Neverím !!!! To zistíš , ak príde k činu ...
2. Existuju sofistikovanejsie metody ako prezit zrazku s vlakom. Otazka je sposob akym to vykonas Viem o 100 % spôsobe , tento ešte nikto nejak neprežil
3. Myslim, ze pribuzny maju dost svojich problemov a vela ich nie je Takže si sa rozhodol im ešte jeden pridať, teda aspoň minimálne výdavky spojené s pohrebom ...pekné ...:confused:
4. Co mam ziskat? Zit ako bezdomovec? Diky, nemusim
Tak na toto si odpovedz sám ...

Toto je surovo mimotemy ale dobre ...odpovede , aj keď nie úplné / viac sa nedá ../, v texte .
To by som musel čerpať , ísť do nielen mojich životných skúseností a príbehov , ale o tomto Porada nie je ...
Thorn
09.11.09,14:05
Toto je surovo mimotemy ale dobre ...odpovede , aj keď nie úplné / viac sa nedá ../, v texte .
To by som musel čerpať , ísť do nielen mojich životných skúseností a príbehov , ale o tomto Porada nie je ...

Chces vec riesit, ale kazdu tvoju snahu ti likviduje legislativa? Pekny stat, mozes sa na to cele vykaslat a vydavky s danym riesenim nie su az take velke.

Urobit to nie je problem, staci sa len rano zobudit s tim, ze si rozhodnuty a mne sa to zda ako dobra volba s porovnanim co vidim teraz.
dana9
09.11.09,14:30
Ahoj,
skusal si poziadat o odklad exekucie?
pripadne o splatkovy kalendar?
Pripadne, skusal si nejaku vinu formu dohody s veritelmi napr. navrhnut veritelom ze ak stiahnu exekuciu budes im splacat pravidelne, lenze takto ti to proste nevychadza, lebo s exe sa nedokazes zamestnat?
ludex
09.11.09,14:31
Chces vec riesit, ale kazdu tvoju snahu ti likviduje legislativa? Pekny stat, mozes sa na to cele vykaslat a vydavky s danym riesenim nie su az take velke.

Urobit to nie je problem, staci sa len rano zobudit s tim, ze si rozhodnuty a mne sa to zda ako dobra volba s porovnanim co vidim teraz.

Jedno riešenie by som mal. Navštív čo najskôr najbližšieho psychiatra !!!
Tvoj problém je silná depresia! Bol som v ešte väčších sračkách ako ty a mne psychiater velmi pomohol. Dnes to nie je hanba!
Thorn
09.11.09,14:34
Ahoj,
skusal si poziadat o odklad exekucie?
pripadne o splatkovy kalendar?
Pripadne, skusal si nejaku vinu formu dohody s veritelmi napr. navrhnut veritelom ze ak stiahnu exekuciu budes im splacat pravidelne, lenze takto ti to proste nevychadza, lebo s exe sa nedokazes zamestnat?

Ano, to uz mam za sebou. Trvaju si na svojom. Inak by som sem ani nepisal. NAvrhol som sam splatkovy kalendar, zakomponoval uroky a ostatne.... nepomohlo. Ich rozhodnutie je jasne a nemenne.
Thorn
09.11.09,14:36
Jedno riešenie by som mal. Navštív čo najskôr najbližšieho psychiatra !!!
Tvoj problém je silná depresia! Bol som v ešte väčších sračkách ako ty a mne psychiater velmi pomohol. Dnes to nie je hanba!

Neviem v com mi psychiater pomoze. Viem logicky uvazovat, takze jedna a a jedna je jedenact a 1+1 = 2. Pomoze mi psychiater z tejto situacie? No asi nie. Mozna ze mi povie bludy proti depresii, ale nepomoze mi s riesenim. A je nepotrebujem pocuvat co mi je, ale ako z toho von. Chapes?
Chobot
09.11.09,14:39
Ano, to uz mam za sebou. Trvaju si na svojom. Inak by som sem ani nepisal. NAvrhol som sam splatkovy kalendar, zakomponoval uroky a ostatne.... nepomohlo. Ich rozhodnutie je jasne a nemenne.

Že ty dlhuješ nejakej nebankovke....? :rolleyes::rolleyes::cool:
Danila
09.11.09,14:39
Chces vec riesit, ale kazdu tvoju snahu ti likviduje legislativa? Pekny stat, mozes sa na to cele vykaslat a vydavky s danym riesenim nie su az take velke.

Urobit to nie je problem, staci sa len rano zobudit s tim, ze si rozhodnuty a mne sa to zda ako dobra volba s porovnanim co vidim teraz.Ja keď Ťa čítam, píšeš rozumne, má to štýl aj myšlienku. A čo Ti ten exekútor zoberie, keď nič nemáš? Neviem prísť na to, čo Ťa vlastne trápi. Máš dlhy. Vedel si o nich. Exetúr nedá na seba dlho čakať, ale zoberie len vtedy, keď je z čoho. Život Ti nezoberie, len si ho Ty pekne nechaj, a rozumom skús hýbať. Tvoja profesia nie je dobrá? Je. Na prežitie Ti nechajú a keď bude viac, tak si zoberú, čo im patrí. Keď si míňal, vtedy sa Ti pod vlak nechcelo? Aký si chytrý.;):) Prežil si blokádu, prežiješ aj blahobyt.:rolleyes:
Thorn
09.11.09,14:40
Že ty dlhuješ nejakej nebankovke....? :rolleyes::rolleyes::cool:

Je toho viac.
buchač
09.11.09,14:42
Že ty dlhuješ nejakej nebankovke....? :rolleyes::rolleyes::cool:

Tiež mám už ten dojem ....

A možno to ani tak nebankovka nie je , možno sú to len Tí , Oní..či Oni ...???

Tak tam už možno ani samovražda nepomôže , tam to možno bude aj s obsluhou .....:cool:
Thorn
09.11.09,14:45
Ja keď Ťa čítam, píšeš rozumne, má to štýl aj myšlienku. A čo Ti ten exekútor zoberie, keď nič nemáš? Neviem prísť na to, čo Ťa vlastne trápi. Máš dlhy. Vedel si o nich. Exetúr nedá na seba dlho čakať, ale zoberie len vtedy, keď je z čoho. Život Ti nezoberie, len si ho Ty pekne nechaj, a rozumom skús hýbať. Tvoja profesia nie je dobrá? Je. Na prežitie Ti nechajú a keď bude viac, tak si zoberú, čo im patrí. Keď si míňal, vtedy sa Ti pod vlak nechcelo? Aký si chytrý.;):) Prežil si blokádu, prežiješ aj blahobyt.:rolleyes:

Problem je v inom, akokolvek to chces splatit, neda sa. Pracujem v pozicii, kde je niekdy potrebna previerka NBU. Ked sa toto stalo, dostal som padaka. V dnesnej dobe, kdekolvek sa zamestnam (aj ked je to teraz problem), mam exekutora tzn, ze som nedoveryhodny a dostanem vypoved. Mam taku skusenosti z real live. To ze som si to posral v mladosti, tak to mi teraz nepomoze. V Bratislave nemozem zit, pretoze nemam zakladne potreby. Pokial sa nad tym zamyslis, je to kruh:
Zamestnas sa > pride exekutor > dostanes padaka > na socialku dojde exekutor > nemas z coho zit > snazis sa zamestnat > zamestnas sa > dojde exekutor > vyhodia ta >
Thorn
09.11.09,14:46
Tiež mám už ten dojem ....

A možno to ani tak nebankovka nie je , možno sú to len Tí , Oní..či Oni ...???

Tak tam už možno ani samovražda nepomôže , tam to možno bude aj s obsluhou .....:cool:

Je to pravdepodobne s asistenciou...
Zoltán Kovács
09.11.09,14:51
Pokial sa nad tym zamyslis, je to kruh:
Zamestnas sa > pride exekutor > dostanes padaka > na socialku dojde exekutor > nemas z coho zit > snazis sa zamestnat > zamestnas sa > dojde exekutor > vyhodia ta >

Exekúcia ešte nie je dôvod na vyhadzov....
buchač
09.11.09,14:53
Je to pravdepodobne s asistenciou...

Takže sme s Chobotom trafili ....;)

Hm , veľa otázok ......veľa odpovedí .....:rolleyes:

Predpokladám , že ich sem nezavesíš , čo je pochopiteľné ....
Thorn
09.11.09,14:56
Exekúcia ešte nie je dôvod na vyhadzov....

To mas pravdu, ale §63 zakonnika prace je. Kdo chces psa bit, palicu si vzdy najde.
Thorn
09.11.09,14:57
Takže sme s Chobotom trafili ....;)

Hm , veľa otázok ......veľa odpovedí .....:rolleyes:

Predpokladám , že ich sem nezavesíš , čo je pochopiteľné ....

Je to zbytocne, boli vydane exekucne tituly.
Danila
09.11.09,14:58
Problem je v inom, akokolvek to chces splatit, neda sa. Pracujem v pozicii, kde je niekdy potrebna previerka NBU. Ked sa toto stalo, dostal som padaka. V dnesnej dobe, kdekolvek sa zamestnam (aj ked je to teraz problem), mam exekutora tzn, ze som nedoveryhodny a dostanem vypoved. Mam taku skusenosti z real live. To ze som si to posral v mladosti, tak to mi teraz nepomoze. V Bratislave nemozem zit, pretoze nemam zakladne potreby. Pokial sa nad tym zamyslis, je to kruh:
Zamestnas sa > pride exekutor > dostanes padaka > na socialku dojde exekutor > nemas z coho zit > snazis sa zamestnat > zamestnas sa > dojde exekutor > vyhodia ta >Ale no, sú rodiny, kde si exekučnými príkazmi môžu tapetovať steny. Keby sa každý išiel obesiť, alebo si uvaziať mašlu, tak Slovensko je jeden veľký cintorín. Ak sú to exekútori prežiješ, ak sú to rýchle šípy, tak to Ti neviem Karle...;)
Zoltán Kovács
09.11.09,15:00
To mas pravdu, ale §63 zakonnika prace je. Kdo chces psa bit, palicu si vzdy najde.

Ale ani jeden odstavec §63 neviem aplikovať na tvoj prípad.
Thorn
09.11.09,15:00
Ale no, sú rodiny, kde si exekučnými príkazmi môžu tapetovať steny. Keby sa každý išiel obesiť, alebo si uvaziať mašlu, tak Slovensko je jeden veľký cintorín. Ak sú to exekútori prežiješ, ak sú to rýchle šípy, tak to Ti neviem Karle...;)

Jeden mali hacik. Rodiny s tapetami maju co stratit, ja ne. A rychle sipy su len prostriedok ako veci urychlit, nie vyriesit.
Danila
09.11.09,15:03
Jeden mali hacik. Rodiny s tapetami maju co stratit, ja ne. A rychle sipy su len prostriedok ako veci urychlit, nie vyriesit.No vidíš, dobrá správa. nemáš čo stratiť. Si na tom lepšie, ako tie rodiny. A propo, na zrážky zo mzdy v dôsledku exekúcií si sa pýtal v roku 2005. A mal si vysoký plat. A ništ?;)
Thorn
09.11.09,15:03
Ale ani jeden odstavec §63 neviem aplikovať na tvoj prípad.

Budem konkretnejsi §63 odsek e zakonnika prace.
Thorn
09.11.09,15:03
No vidíš, dobrá správa. nemáš čo stratiť. Si na tom lepšie, ako tie rodiny. A propo, na zrážky zo mzdy v dôsledku exekúcií si sa pýtal v roku 2005. A mal si vysoký plat. A ništ?;)

Jedine to mozem poriesit unikom . A bohuzial nic, kruh sa uzavrel.
Zoltán Kovács
09.11.09,15:04
Budem konkretnejsi §63 odsek e zakonnika prace.


Toto?

e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.


No ale tento odsek hovorí o porušení prac.disciplíny.
Danila
09.11.09,15:05
To mas pravdu, ale §63 zakonnika prace je. Kdo chces psa bit, palicu si vzdy najde.Ale palica má dva konce.:)
Zoltán Kovács
09.11.09,15:06
Jedine to mozem poriesit unikom . A bohuzial nic, kruh sa uzavrel.

Prečo mám ten dojem, že nehľadáš radu ako z toho vom, ale odobrenie nejakého tvojho rozhodnutia, ktoré osobne si myslím, že je nesprávné?
Thorn
09.11.09,15:09
Toto?

e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.


No ale tento odsek hovorí o porušení prac.disciplíny.

Presne tak. staci ked dojdes o 10 minut neskor a je to povazovane za porusenie pracovnej discipliny. Ked po Tebe zamestnavatel ide, vzdy si nieco najde, rovnako ako policajt. A sudit sa s firmou ktora je na trhu viac ako 10 rokov a patri medzi najvacsich slovenskych zamestnavatelov je fakt utopia.
Danila
09.11.09,15:09
Prečo mám ten dojem, že nehľadáš radu ako z toho vom, ale odobrenie nejakého tvojho rozhodnutia, ktoré osobne si myslím, že je nesprávné?Zoli, občas ide o kruh, ktorý sa nedá ani podliezť, ani preskočiť. Momentálne unikol maximálne na Poradu.:rolleyes:
Thorn
09.11.09,15:10
Ale palica má dva konce.:)
Neviem ci mam naladu filozofovat :(
Zoltán Kovács
09.11.09,15:10
Presne tak. staci ked dojdes o 10 minut neskor a je to povazovane za porusenie pracovnej discipliny. Ked po Tebe zamestnavatel ide, vzdy si nieco najde, rovnako ako policajt. A sudit sa s firmou ktora je na trhu viac ako 10 rokov a patri medzi najvacsich slovenskych zamestnavatelov je fakt utopia.

No a tie meškania sú pravidelné, alebo len náhodilé? A u každého doterajšieho zamestnávateľa boli dôvody podobné, resp. rovnaké pri rozviazaní prac.pomeru?
Thorn
09.11.09,15:11
Prečo mám ten dojem, že nehľadáš radu ako z toho vom, ale odobrenie nejakého tvojho rozhodnutia, ktoré osobne si myslím, že je nesprávné?

Dobre, tak zvaz pro a proti. Ja uz analyzu urobenu mam, aky mas na to pohlad ty?
Thorn
09.11.09,15:12
No a tie meškania sú pravidelné, alebo len náhodilé? A u každého doterajšieho zamestnávateľa boli dôvody podobné, resp. rovnaké pri rozviazaní prac.pomeru?

Skor by som povedal, ze nahodile. V reale to prebieha nasledovne. Vazeny zamestnanec, vzhladom na to aku funkciu u nas zastavate a vzhladom na Vas aktualny stav sa dohodnime na obojstrannej vypovedi.
Danila
09.11.09,15:13
Neviem ci mam naladu filozofovat :(To n ie je o filozofii, to je o tom, aký koniec palice máš v rukách Ty a aký zamestnávateľ. Nevidím, pokiaľ si nebol upozornený na porušenie pracovných povinností dôvod na okamžitú výpoveď.
Thorn
09.11.09,15:14
To n ie je o filozofii, to je o tom, aký koniec palice máš v rukách Ty a aký zamestnávateľ. Nevidím, pokiaľ si nebol upozornený na porušenie pracovných povinností dôvod na okamžitú výpoveď.

Tak je to pisane v zakonniku, ale v zivote je to inak, kazdopadne to mi situaciu neriesi.
Zoltán Kovács
09.11.09,15:15
Skor by som povedal, ze nahodile. V reale to prebieha nasledovne. Vazeny zamestnanec, vzhladom na to aku funkciu u nas zastavate a vzhladom na Vas aktualny stav sa dohodnime na obojstrannej vypovedi.

1. Podčiarknuté som nepochopil.
2. Musia najprv písomne upozorniť na porušenie prac.disciplíny. Dať čas na nápravu. Až potom môže nastať rozviazanie PP.
Danila
09.11.09,15:16
Tak je to pisane v zakonniku, ale v zivote je to inak, kazdopadne to mi situaciu neriesi.Kto chce nachádza riešenie, kto nechce, nachádza výhovorky. V tom si borec.;)
Thorn
09.11.09,15:18
1. Podčiarknuté som nepochopil.
2. Musia najprv písomne upozorniť na porušenie prac.disciplíny. Dať čas na nápravu. Až potom môže nastať rozviazanie PP.

tento proces je mozno dany zakonom, ale je to ako som spominal, zazil som to inako.
Thorn
09.11.09,15:19
Kto chce nachádza riešenie, kto nechce, nachádza výhovorky. V tom si borec.;)

Vdaka za uznanie, ale ja tu riesenie vydim iba to co som navrhol. mas nejaky iny navrh? Pretoze zatial som tu nevidel ani jedno konstruktivne riesenie.
magnum
09.11.09,15:28
ja som proste nedovercivy ja viem ale neodpustim si poznamku...

tvrdis ze si krachol a dlhujes... fakt si taku situaciu neviem predstavit ze niekomu dlhujem 30000€ nic nemam okrem exekutora a dovolim si jeden cely den trcat na internete... ako IT dufam vies o kolko si sa dnes zas zadlzil...
Thorn
09.11.09,15:31
ja som proste nedovercivy ja viem ale neodpustim si poznamku...

tvrdis ze si krachol a dlhujes... fakt si taku situaciu neviem predstavit ze niekomu dlhujem 30000€ nic nemam okrem exekutora a dovolim si jeden cely den trcat na internete... ako IT dufam vies o kolko si sa dnes zas zadlzil...

To je v poriadku, snazim sa hladat aspon takouto formou pomoc a pracu, nie len na slovensku. Je to posledna vec co pre to mozem urobit, nez budem delozovany.
Danila
09.11.09,15:32
Vdaka za uznanie, ale ja tu riesenie vydim iba to co som navrhol. mas nejaky iny navrh? Pretoze zatial som tu nevidel ani jedno konstruktivne riesenie.Ja som tu jedno konštruktívne riešenie videla. Prešiel si od koľajníc k diskusii. Chceš druhé riešenie? V parlamente asi nepracuješ, lebo tam nevedia čo je dochádzka, ale nedochádzka. Takže ak pracuješ kdekoľvek inde a ak máš argumenty, pošli mi plnú moc a zastúpim Ťa pred pracovným súdom.:)
Thorn
09.11.09,15:34
Ja som tu jedno konštruktívne riešenie videla. Prešiel si od koľajníc k diskusii. Chceš druhé riešenie? V parlamente asi nepracuješ, lebo tam nevedia čo je dochádzka, ale nedochádzka. Takže ak pracuješ kdekoľvek inde a ak máš argumenty, pošli mi plnú moc a zastúpim Ťa pred pracovným súdom.:)

Ahoj, velmi si vazim tvoju ponuku a pravdupovediac, vediet to skor nemam problem. No som od Augusta nezamestnany.
ludex
09.11.09,16:13
Vdaka za uznanie, ale ja tu riesenie vydim iba to co som navrhol. mas nejaky iny navrh? Pretoze zatial som tu nevidel ani jedno konstruktivne riesenie.

Skús si prečítať ešte raz celú diskusiu.Je tam riešení habakúk,ale len pre toho,kto chce niečo riešiť. Čo nie je tvoj prípad. Apropo,samovrahovia nikdy nerozprávajú o svojich plánoch. Tý, čo o tom rozprávajú,sa majú velmi radi na to aby to urobili. Komu niet rady,tomu niet pomoci.Asi tak.:(
Thorn
09.11.09,16:15
Skús si prečítať ešte raz celú diskusiu.Je tam riešení habakúk,ale len pre toho,kto chce niečo riešiť. Čo nie je tvoj prípad. Apropo,samovrahovia nikdy nerozprávajú o svojich plánoch. Tý, čo o tom rozprávajú,sa majú velmi radi na to aby to urobili. Komu niet rady,tomu niet pomoci.Asi tak.:(

Hmm, no asi neviem poriadne citat, ale ja tu z tohto riesenie nevidim, pretoze kazdu jednu logicku moznost som vyskusal a presiel.
Eulalia
09.11.09,19:21
Nepáči sa Ti, aké odpovede si tu dostal. Vraj si už všetko vyskúšal. No.... mám taký pocit, že "topiaci sa aj slamky chytá". Problém je v tom, že tu by Ti asi najlepšie poradil, resp. pomohol právnik. Ale žiadny právnik sa Ti neodváži dať kvalifikovanú radu na základe zahmleného a len náznakového načrtnutia problému. Právnik, aby sa mohol vyjadriť, musí vidieť na vlastné oči každý papier a musí si ho 10x prečítať a dobre premyslieť, aby vedel ktorou zákrutou toho paragrafu von.
Porozmýšľaj, či nemáš medzi známymi právnika, ktorému by si to mohol otvorene povedať.
dana9
10.11.09,14:34
je sanca, ze exkuter exekuciu po case pre nemajetnost zastavi. problem je to ze heslom kazdeho exekutora je, ze "kazdy raz bude dedit" takze spoliehat sa na to neda

ja by som vazne rozmyslala nad osobnym bankrotom